Kulturni praznik

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 7. feb 2008 21:55 | ogledi: 9.945 | odgovori: 13

Zanima me če so jutri res zastonj karte npr. za kino, lutke"

beki

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

7. feb 2008 23:07

Narodne galerije v Ljubljani imajo prost vstop, ravno prebrala v Oni. lp, pinka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. feb 2013 15:34

Drage forumašice ali kaj praznujete kulturni praznik? Če bi bila iz Ljubljane, bi šla v kakšno galerijo, tako pa poslušam radio SLO1, ki ima res veliko prispevkov povezanih s tem praznikom in tolažim se z mislijo, da svojo potrebo po kulturi tešim z čitanjem knjig. To verjetno ni dovolj, je pa tudi nekaj. 

Razmišljam o tem kaj vse je kultura, razen knjig, gledališč, galerij, glasbe, baleta ipd.

Kaj pa kulturni medsebojni odnosi, kulturni dialogi, kulturno obnašanje, in podobno. Je to kultura ali kako se temu reče?

Naj bo dovolj mojega "globokoumnega" razmišljanja, povejte še ostali kaj.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. feb 2013 15:40

Vse kulturne ustanove imajo na današnji dan  in nekatere tudi jutri brezplačna vodenja po svojih zbirkah, knjižnice imajo vrsto prireditev, okroglih miz... ne le Lj, tudi po drugih mestih. Je bilo v časopisih vse napovedano in napisano.

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. feb 2013 20:18

V Lj. je tradicija odprtih kulturnih ustanov - brez vstopnine - na 8. februar.  In seveda tudi literarni maraton na Prešercu. Ljudje se možičo udeležujejo tega (zlasti je super, ko vidiš starše, ki naredij z otroki izlet po galerijah, poslušajo vodene oglede).

Saj bi rekla tudi kaj o specifiki letošnjega 8. februarja, pa zaradi tega, ker je politike na drugih portalih čisto zadosti,...ne bom. Ne glede na srbeče prste.

Vendelina jr.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. feb 2013 21:18

Raje res ne, Vendy, in prepustimo ta dan slovenskemu Goetheju, ki je kljub temu, da je bil pijanec, kurbir, totalen depresivec in zafrustriranec, eno največjih imen slovenske kulturne dediščine. Morda pa prav zato. Če ne drugega, da nam je vsem skupaj pozitiven zgled, da je kljub vsej bedi in mizeriji vedno pot do Razsvetljenja. Slava mu.

Drejček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. feb 2013 22:03

Vendelina jr. je napisal/a:

V Lj. je tradicija odprtih kulturnih ustanov - brez vstopnine - na 8. februar.  In seveda tudi literarni maraton na Prešercu. Ljudje se možičo udeležujejo tega (zlasti je super, ko vidiš starše, ki naredij z otroki izlet po galerijah, poslušajo vodene oglede).

Saj bi rekla tudi kaj o specifiki letošnjega 8. februarja, pa zaradi tega, ker je politike na drugih portalih čisto zadosti,...ne bom. Ne glede na srbeče prste.



Vendelina jr.

 

Ne smo v Ljubljani, v vseh slovenskih mestih, ki imajo muzeje, galerije, razstavišča, knjižnice ...

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. feb 2013 22:52

Joj Drejcek, ce bi tole bral moj moz, o pijancu in kurbirju... Midva sva se pred mnogimi leti posteno pocila, ko sem si jaz dovolila reci nekaj takega kot ti. Ampak z leti sem ugotovila, da je bil samo clovek kot vsi mi drugi s to razliko, da je bil obenem tudi genij, kar pa vecina med nami ni. Mogoce pa rabis malo opojne podpore, da velike misli lahko izlocis iz sebe in jih preneses na papir.

Kar se pa prstov tice, mene tudi kar srbijo. Ne ne, nic bati, tudi jaz ne bom pisala o vcerajsnjem prazniku, sem pa tukaj razlagala mojim malim nadebudnezem o Presenu. Srcki so me samo gledali z velikimi ocki. Skoda, ker jim ne bo kaj dosti pomenil v zivljenju, kljub rdeci knjizici Poezije, ki jih premore njihova slovenska knjizna polica.

Starejsa sem, bolj spostujem nasega Preserna. In tudi Cankarja, ki je bil velik vizionar, njegove besede so, kot bi jih pisal za danasnji cas.

Zdaj sem postala ze prevec sentimentalna, zato samo se lahko noc!

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12641

8. feb 2017 0:04

   Pozdravljeni, najprej moram povedati, da mi je bila današnja proslava ob kulturnem prazniku nadvse všeč, po dolgem času, res.  Pred dnevi sem slučajno našla na youtubu čudovito igro, pravzaprav film, povest je napisal Fran Saleški Finzgar. Zgodbo so tako čudovito zaigrali , da sem se odločila, da vam jo posredujem, ker je ravno danes  kulturni praznik.  Zelim vam prijetno gledanje:    https://www.youtube.com/watch?v=Ny2L0lliEHA

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 08. 2017 00:08

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. feb 2017 9:49

Strici. Se spomnim, ko sem gledala črno-beli film, še kot otrok, sem jokala ko dež.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. feb 2017 9:52

drejcek je napisal/a:

......slovenskemu Goetheju, ki je kljub temu, da je bil pijanec, kurbir, totalen depresivec in zafrustriranec.......Slava mu.

Drejček

 Veš, koliko je še dandanašnji takšnih, pa ne dajo od sebe nobene fige.

Lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti