Kulturni praznik

Mygrace

sporočila: 6506

8. feb 2017 10:44

Tocno to sem hotela napisati, Elaphus, sodobni zgubljenci ne samo da dajo eno figo od sebe, ne dajo niti fige sploh.

Vcerajsnji uvodni govor na proslavi je bil  , a kaj, ko so "usesa", kot je kasneje povedal eden od dobitnikov, takoj usla po svojih varnih opravkih..

 

Kadar v jasni noci pogledam gor, mi pa odzvanja tale Presernova:

 

Kar je, bezi.

Al beg ni Bog, ki vodi vekomaj v ne-bo,

kar je, kar blo je in kar bo ...? 

 

Na avtocesti mi pa vcasih, ko me kdo prehiteva z dvesto na uro, pade tale:

 

Ko brez miru okrog divjam,

prijatli vprasajo me KAAAAM??!!  ...in tako naprej in tako dalje...

 

 

 

 

 

 

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 08. 2017 10:58

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 08. 2017 11:01

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. feb 2017 12:56

Danes sem prišla na Prešernov trg, ko so ravno polagali venec na spomenik. Bil je prisoten predsednik Borut Pahor, Vinko Moederndorfer, pa še spremstvo. Bila sem prijetno presenečena nad obredom, ki je bil pospremljen z visokimi častmi. Vojaki so bili v modrih plaščih, tako, da točno ne vem, kdo in kaj, bilo mi je pa všeč. Potem so se odpeljali s Kavalirjem. Tudi to mi je bilo všeč, lahko bi sicer šli peš, ampak da vsaj ni bilo pet protokolarnih vozil me je pa navdušilo. Mal sem že zoprna, se mi zdi.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. feb 2017 13:33

naor je napisal/a:

 Mal sem že zoprna, se mi zdi.

 

naor

 Niti ne 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti