Forex

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2008 14:15

Pri vseh piramidah je tako, da tisti, ki je na vrhu služi na naivnosti vseh ostalih, ki so pod njim... Vendelina jr.

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. feb 2008 15:39

To je igra, za velike banke, ki se igra z nekaj milijardami evrov. Problem je, da stvar pravno ni pokrita, pa pri nas ni strokovnjakov, celo država jih nima. Pri celitni zadevi 80% ljudi izgubi denar, 15% jih stagnira, samo ostalih 5% pa dejansko profitira. Trgovanje je pozicijsko, na dolge ali kratke pozicije, kar pomeni: kratke pozicije so, da vložiš določen denar za dobo 1h ali 12h, ali kaj podobnega in večina ljudi takrat profitira. Dolge posicije so pa za dobo 1 leto, pol leta, ali kaj takega. Takrat pa tempo narekujejo velike banke, in če se dve banki zenita, da bosta prodali, potem ti ne moreš nič. Poznam en primer, ko je gospod izgubil 67% vloženega premoženja; vložil je 150.000€.Problem je še v tem, da se trguje 24/7, ker pomeni noč in dan in če hočeš nekaj profitirat igraš na kratke pozicije, potem ne moreš niti na WC. Pri nas se s Forex-om trguje po načelu piramidnega sistema, kot je napisala Vendelina, in vodilni igralci pred ljudmi skrivajo izgubo s tem, da jim plačijejo dobiček oz. denar, ki ga v piramido prinesejo novi vlagatelji. Sčasoma pa se piramida sesuje. Če imaš nekaj denarja viška, je tvoje vlaganje odvisno od taga, koliko časa nameravaš ta denat pustiti v skladih. Jaz bi ti priporočala vzajemne sklade. Je pa res, da trenutno vlada na borzi pesimistično vzdušje, ker se vsi bojijo recesije (nekateri trdijo, da je še natopila, druga da smo na pragu). Sicer v Evropi še ni tako kritično, samo ni pa velikih vlaganj prisotnih. Pa tudi ljubljanska borza je že kar nekaj časa v rdečih številkah. Sicer nisem strokovnjakinja, ampak mogoče če malo prebereš na forumu financ o Forexu, pa o vlaganju, ti bo bolj jasno. V vsakem primeru, če varčuješ za dobo manj kot 2 leti je samo banka pravi odgovor ali pa obvezniški skladi, kjer so donosi manjši, vendar tveganje v tako občutljivem obdobju tudi. Forex pa zeeeeeeeelolooooo odsvetujem. Upam, da sem kaj pomagala, če sem pa kaj nerazumljivo napisala pa povej. Sicer je pa to moje osebno mnenje. lp tamara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2008 15:50

Draga sajovict, medvalutna trgovanja so še kako pravno pokrita - v tem delu se ne morem strinjati s tabo (ne mi čez foh tolči, okej?). Je pa res, da spadajo medvalutna trgovanja v področje mednarodnega finančnega zasebnega prava, v področje instrumentov za obvladovanje tveganj....skratka, gre za sklop redkih znanj in veščin...in na tak gladek in tenak parket se z gojzarji ne hodi. V vseh državah ima znanje s tega področja le redka skupina ljudi (ki so se dolgo učili in šli skozi zahtevno poklicno urjenje) in naj tako tudi ostane. Tile posli preprosto niso za vsakogar. Saj z jedrsko fiziko se tudi samo peščica ljudi ukvarja, pa kar gre. Za občane so varčevanja, depoziti, penzijsko varčevanje. Ko ima občan te stvari pošlihtane, lahko začne kupovati delnice in se z njimi malo igra (če so osnove eksistencialne stvari zagotovljene), ostale stvari pa naj lepo pusti pri miru. Vendelina jr.

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. feb 2008 17:56

Vendelina malo si me narobe razumela, mislila sem povedati, da trgovanje kot je forex ni pravno pokrito, ker gre za neke vrste piramido, mogoče sem malo narobe napisala. Ne bit užaljena, pa tudi "čez foh ti ne tolčem". okej? tamara

klekos  

član od: 21.3.2008

sporočila: 4

21. mar 2008 10:25

Moj nasvet glede forex-a je, bodi ZELO PREVIDEN predno se odločiš kam in komu zaupaš svoj denar, za katerega mora lepa večina trdo garati. Pomembno je da, se o naložbah pogovarjaš z svetovalcem, ki ima na razpolago vse oblike naložb in z nekim zastopnikom. Kogar zanima varno investiranje se lahko obrne name. klekos

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. mar 2008 13:11

Tudi naš prijatelj ima kar nekaj znancev, ki so na račun forex-a izgubili svoje prihranke.... katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. mar 2008 15:46

Kot da se ljudje iz vseh mogočih zdenexov, Avto-idealov, Dilarov, fair playa in še česa niso nič naučili...morda znov anasedajo, ker so te zgodbe že malo pozabljene, akterji pa bodo počasi že iz zapora prišli... Mamamia mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

21. mar 2008 15:47

Takšni so pri nas tudi Fund Promoter.

Obljubljajo nebesa in še kaj. Pa sploh nimajo dovoljenja za upravljanje z vrednostnimi papirji. Beri drugače - obirajo ljudi. Barabe, katere je potrebno zapreti.

 

Svetujem previdnost pri vseh teh "poslih".

Sonja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. mar 2008 23:14

A mogoče kdo pozna neko stvar, kjer na veliko vabijo ljudi v Graz? Vam, da se to vprašanje malo čudno sliši, ampak baje ne smejo nič povedati, samo priti moraš tja, kjer potem vse izveš katjushka

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

21. mar 2008 23:20

No že to, da nič ne povejo in potem tam vse izveš... meni že to vse pove :)))) MissLady

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti