Silikonska podlaga

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. feb 2008 7:52

Jaz imam tupperwar-jevo podlogo (ni silikonska!) pa jo šenkam, če jo kdo želi. Vedno sem imela težave, da sem jo pripravila do tega, da je mirovala na pultu, sploh, ker jo hranim zvito v roli. Folija je premalo elastična in jo s težavo prepričaš, da bo lepo nalegla na pult - uporaba raznih mokrih podlag, ravnanje folije s tem, da jo predhodno potunkaš v krop... Nimam pa namena, da bi imela kje raztegnjeno oz. obešeno na kakšna vratca kuhinjske omarice. Predvidevam, da se silikonska bolje obnaša, ker je mehkejša.

Odkar imam nov pult, ki ni občutljiv za rezanje testa s piškotnimi modelčki, mi je enostavneje pomiti pult kot podlago vrteti pod pipo. Kot sem že rekla- rade volje jo podarim.

LP, V.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

7. feb 2008 7:59

Jaz pa čisto vse delam - mesim, režem, zlagam, krasim... na leseni deski (60 x 100), ki jo postavim na kuhinjsko mizo. Pozdravček!

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

7. feb 2008 8:17

Samo v vednost: folija je oddana, upam, da bo uporabnica bolj zadovoljna z njo kot jaz.

LP, V.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. feb 2008 9:19

Še dobro, da smo dobili lidl in hofer, pa tudi v eurospinu imajo včasih v akciji tele podloge za mal denar, pa še kaj drugega se najde za gospodinjstvo. Merkur je že zdaj tako drag (monopolist), lahko se pripravimo še na višje cene, zdaj, ko bo treba Kordežov kredit odplačat.

Lijana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. feb 2008 9:48

Podloga iz merkurja je res dražja je pa neprimerljivo boljše kvalitete od Lidlove. Jaz imam 2 podlogi, eno sredno velikost in eno taveliko (48 x 58 se mi zdi). Imam pa tudi 3 podloge iz Lidla na katerih pečem pa se mi je ena že raztgala.

jade

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. feb 2008 20:57

dragička je napisal/a:
Jaz pa čisto vse delam - mesim, režem, zlagam, krasim... na leseni deski (60 x 100), ki jo postavim na kuhinjsko mizo. Pozdravček!
Sem prav jezna nase ,za tisti denar ki sem ga dala folijo ,bi si lahko omislila lepo leseno desko.Pa še stranice ima ,da ni moka povsod ,samo ne tam kjer je treba. lp goga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. feb 2008 23:40

Jaz imam TW folijo, silikonsko folijo in leseno ribniško desko. Najbolj uporabna je deska. Folijo uporabim, ko hočem npr. zamrzniti cmoke, da jih potem elegantno odlepim od podlage. TW folijo pa rabim pretežno za tole: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8161 ali kakšne malenkosti. Atina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. feb 2008 1:03

Jaz sem jo naročila prek neckermanna in nič ne drsi. Samo vseeno mi ni všeč, kakor nasploh silikon. Tu mislim da sta le dve varianti, ali ti je všeč ali pa ne, vmesne ni. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. feb 2008 11:54

Čao, ja, tudi jaz sem pričakovala od te nesramno drage silikonske podlage malo več, ne vem zakaj. Samo se mi pa vseeno zdi dosti bolj uporabna kot rjuha, že zato, ker jo lahko lepo obrišeš, pa je. samo prijema se pa vseeno ful gor, tako da je treba fino mokati. Pekla na njej še nisem, itak pa je prevelika za v šporget. Lep pozdravček, S.

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

8. feb 2008 12:32

Jaz imam to največjo Tescomovo podlogo, ki sem jo kupila v Merkurju in je super! Jo položim na jedilno mizo in mi prav nič drsi po njej, ko valjam. Tudi sama sem imela namen kupiti tiste manjše silikonske podloge v Lidlu, ampak me niso že na otip prepričale, so bile namreč precej tanjše od te, ki jo imam. So imeli pa to največjo silikonsko podlogo v decembru mesecu v akciji v Merkurju in je bila 11.90 EUR-a (to vem, ker sta jo po mojem priporočilu kupili dve moji sodelavki in sta totalno navdušeni nad podlogo!). Sama sem jo kupila nekaj mesecev prej po bistveno višji ceni - mislim, da je bila cca. 20 EUR. http://www.tescoma.com/en/katalog/xpoloz.php?skupina Mijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti