"razočarane gospodinje"

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

tema odprta - 6. feb 2008 7:55 | ogledi: 3.047 | odgovori: 29

Vse pogosteje se na našem forumu odvijajo debate v stilu zgoraj omenjene nadaljevanke, le še ljubezenske afere manjkajo.V zadnjem času opažam vse več in preveč nestrpnosti na našem forumu. Pričakoval bi, da premoremo člani kulinarike več takta, ko se odločimo za pisanje v "žgečkljivih" temah. Ostre besede, ki se pogosto vsujejo že ob odprtju kake teme so odkrit poziv k prepiru, ki se vse pogosteje pojavlja in ga na ljubiteljskem forumu res ne potrebujemo. Nekateri starejši člani poskušajo občasno kako temo umiriti z kakšnimi duhovitimi pripombami, pa tudi to ne pomaga več in se zato vse redkeje oglašajo. Saj res prihajajo vedno novi člani v to pisano druščino in vsak prispeva svoj zaznamek na forumu, bojim se pa, da se bo zadeva izrodila. Niti najmanj me ne moti raznovrstna vsebina, ki jo pogosto zasledimo in gre nekaterim močno na živce, pa naj gre za štrikanje zoknov ali sto krat odprto vprašanje zakaj kvašeno testo ne vzhaja lepo. Do vsake odprte teme bi morali imeti v prvi vrsti spoštljiv odnos in ne takoj energično in zbadljivo odgovoriti ali opozoriti, da je tega zgodovina polna. V končni fazi so novo odprte teme tiste, ki držijo forum pri življenju in glede na to, da je v zgodovini kulinarike že vse zapisano lahko po tej logiki forum zapremo.

Temo odpiram v premislek, ne pa kot novo provokacijo in poziv k novim nesoglasjem, seveda pa nobenemu ne branim, če misli kaj dodati ali komentirati.

ati zlati

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. feb 2008 8:35

ati zlati, na nek način se strinjam s tabo, vendar mislim, da ni tako hudo in da ni (še zaradi tega) delati posebne panike. Saj se tudi doma spremo (no, vsaj pri nas se, priznam ) pa to ne pomeni kakšne posebne katastrofe.....prepir pomeni, da je prišlo do kratkega stika, ki ga potem s pogovorom skušamo odpraviti. Da so pa določeni osebki nestrpni, se pa strinjam. Masa ljudi ima pač to slabost, ampak mislim, da na kulinariki vlada takšna pozitivna energija (vsaj če primerjamo z drugimi forumi), da se tisti negativni sčasoma kar sami odstranijo. Pa radi se imejmo(te). P.S. Zdi se mi zanimivo, da tudi kakšen moški pozna Razočarane gospodinje, ker mojemu doma za te vrste nadaljevank milo rečeno "dol visi". katjushka

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

6. feb 2008 8:36

Lepo povedano ati zlati,se strinjam. tanya017

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

6. feb 2008 8:38

Evo! Podobno kot ati zlati mislim jaz. Tudi mene ne moti, da nekdo na forumu že dvanajstič vpraša Zakaj mu iz torte nastane klobuk oz. vulkan ali Kako narediti bistro govejo juho - tisti, ki se mu ljubi odgovoriti, naj odgovori, tisti, ki si misli, da je ta odgovor že v bazi ali pa, da je že enkrat prej odgovoril, pa naj bo tiho in bere druge teme. Morda je manjši problem tudi v tem, da marsikdo kulinariko.net slučajno najde, ko v google da ime svojega problema - na primer - "biskvit", ko pa pride na kulinariko najde le tisti biskvit, ki mu ga je pokazal google, druge pa težje, ker nima plus paketa in mu iskalnik ne dela??? Morda je težava v tem, nisem pa prepričana. O temah, ki pa se očitno odpirajo kot provokacije in se potem, po petih straneh, ko se razvije prava kregarija pa menim, da bi jih morda morali sploh zakleniti takoj. ines Sporočilo je spremenil(a) ines dne 06. feb 2008 08:39:19

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

6. feb 2008 8:55

ines,to bo držalo.Če nimaš plus paketa,ti pokaže le en zadetek.V "morju" forumov pa je potem zelo težko najti kar rabiš. tanya017

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

6. feb 2008 9:17

ati zlati se nekako strinjam s tabo. Je pa res, da se ljudje povsod kdaj pa kdaj spremo, ampak to še ni katastrofa. Čeprav bi bilo bolje, da bi vsaj tle lahko bral forum brez prerekanj in kakšnih čudnih in manj primernih opazk. Včasih že enostavno ne upam kaj vprašati, ker takoj dobim en kup enih očitkov, da si ne znam sama poiskati (tako kot je napisala Ines). Ne vem zakaj je kaj narobe če enostavno želiš nekaj vprašati, oziroma prosiš za pomoč ostale člane kulinarike. brkn83

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

6. feb 2008 9:37

Tudi pri nas doma je včasih slika brez zvoka za nekaj ur. Potem pa se pomenimo in spet vse o.k. Tisti, ki se želijo prepirat se tudi bodo, ne glede na to, kaj rečejo ostali. Ni jih sram, ni jim nerodno, ne vidijo svojih napak, ampak samo napake drugih. Na žalost. Mene tudi dostikrat zasrbi jezik, da bi nekoga pošteno okrcala za besede, ki jih je izrekel, ampak namesto tega, povem samo svoje mnenje. Ne spuščam se v debate, da bi imela za vsako ceno prav, zato se ne kregam. Vedno iščem kompromis in, ker nas je večina takih tukaj na tem forumu, še ni tako hudo. In kot sem že enkrat v eni drugi (podobni) temi rekla, bom še tukaj: nekatere rada prebiram, drugih pač ne. Moja izbira. Škoda je edino, da se res redko oglašate tisti, ki imate kaj povedati in tako puščate prostor tistim, ki mlatijo prazno slamo in načenjajo bedaste teme, ali pa dobre teme spremenijo v kreganje.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

6. feb 2008 10:35

atizlati, se povsem strinjam s tabo. Tako kot sem že napisala....če komu kakšna tema ni všeč naj je ne odpira in ne bere...ne pa da se potem zgraža nad vprašanjem ki ga je član postavil. Grozno kaj naj rečem. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. feb 2008 13:25

Aja glede pluska in iskanja - sama nimam plusa in iščem večinoma vse v googlu tako, da napišem ključno besedo in zraven še kulinarika.net. Ponavadi mi vrže ven mnogo več zadetkov kot le enega v okviru kulinarike, tako receptov kor forumov, morda celo toliko, kot če bi imela plus. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

6. feb 2008 14:48

Punce, hvala za informacijo. gaja 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti