Alpsko mleko

dusmar  

član od: 10.9.2002

sporočila: 32

tema odprta - 5. feb 2008 20:37 | ogledi: 8.611 | odgovori: 107

Dokler ni alpsko mleko v mercatorju toliko podražalo, sem kupovala tega. Sedaj pa kupujem v lidlu, pa v evrospinu, pa v hoferju, pa nikjer ni podobnega okusa kot alpsko. Hčerka ga sploh noče več piti, ker ima takšen čuden okus po kislem (nismo navajeni okusu). Kakšno pijete pa vi, da vam je všeč.

Lp Marija

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

5. feb 2008 20:44

Mi imamo drugače domačega ampak trenutno smo na Alpskem,ki je meni najboljši od vseh... Sem pa tudi jaz nazadnje ugotavljala,da je v naši vaški trgovinci Alpsko 0,10€ cenejše kot v Mercatorju... Roncolino

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

5. feb 2008 21:18

Mi pijemo mleko iz Eurospina in nam je čisto OK. Balenka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. feb 2008 21:34

Mi pijemo merkatorjevo ali pa sparovo znamko. Atina

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

5. feb 2008 21:42

Za božjo voljo, dusmar, pa ne boš menda šparala na mleku za otroka. Jaz za svojega otroka kupujem nehomogenizirano mleko - bohinjsko (če tega ni, pa navadnega v tetrapaku). Najpomembnejše se mi zdi zdravje otroka in nič drugega. Če ni dovolj sredstev, rajši kupi manj pa tisto kvalitetno. ann

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

5. feb 2008 22:29

Mi pa Tuševega, sicer bolj malo, ampak ga. buča

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

5. feb 2008 22:42

No pri nas kupujemo alpsko mleko, moram pa povedat, da smo imeli še dve leti nazaj domače mleko in ko smo dokončno oddali vso živino in domačega mleka ni več, so se moji otročički takrat 16 in 17 let stari, dokončno odpovedali čokolinu, saj so rekli, da je v drugem mleku totalno neužiten.

Sedaj pa zaužijejo le toliko mleka, kolikor ga je v kakšnem pudingu, palačinkah, mogoče kdaj v kakšnem kakavu in tu se zadeva konča.

 

 

rrr

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

5. feb 2008 23:59

V naši družini smo dolgo kupovali Alpsko mleko, zdaj pa smo (zaradi cen) "prešaltali" na Mercatorjevo trajno mleko, ki prav tako kot Alpsko prihaja iz Ljubljanskih mlekarn in ima tudi enak okus. Če ne bi bilo v drugačni embalaži, pri nas ne bi nihče opazil razlike :) Poskusi, morda bo všeč tudi tvoji hčerki.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. feb 2008 0:13

Tudi midva sva nekaj časa uporabljala merkatorjevo mleko (zaradi cene). En dan pa sem v en kozarec nalila alpsko, v drgega pa merkatorjevo mleko.... sploh nisem mogla verjet kakšna razlika. Merkatorjevo je prav vodeno. Tako da spet kupujeva alpsko. In to eno "šteko" na teden. Pa priznam da se cenovno kar pozna. Sva se pa sprijaznila s tem, da kvalikteto plačaš (no, pa ne vedno) E.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. feb 2008 6:07

ann, zanima me, na čem temelji tvoja trditev, da so mleka drugih proizvajalcev (saj v končni fazi so to itak krave) slaba?

Pa menda ne misliš, da je Alpsko mleko videlo Alpe od blizu, razen, če jih gleda s trgovinske police?

Pijem mleko, ki ga dajo krave, neposredo, vmeds, ko tega ni, pa večinoma Hoferjevega, včasih tudi onega Pomuskih mlekarn ali katerega drugega.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti