Alpsko mleko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2008 20:55

O kako je lepe barve. Če bi bilo mleko take barve bi ga morda kdo pri nas le pil. lp Vesna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. feb 2008 20:57

Kaj pa ko nimaš več žolča?

Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. feb 2008 21:01

Žolč imaš vedno, Kyara. Saj je to tekočina, ki vedno nastaja iz razpadlih eritrocitov,........... Vzamejo ti žolčnik, vrečko, kjer se shrani nekaj žolča na zalogo. Ostali pač (in če žolčnika ni) stalno odteka v dvanajstnik. ima pomembno vlogo pri prebavi v tankem črevesu (emulgira (razprši) maščobo in pa ustvari bazično okolje, za uspešno delovanje encimov trebušne slinavke.

(tako, ežoj, zdaj delam kot , zadovoljen?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. feb 2008 22:38

Kyara je napisal/a:

Kaj pa ko nimaš več žolča?

Kyara

je logično, da si tudi brez žolčnika, kot pravi rimljanka in pol si na dieti. ker je izginil glavni homogenizator maščob v telesu, hehehe.

LP

P.s. tista p"lava je pa strupeno lepa.

cervus

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

27. feb 2008 11:00

Janja 512, sem šele zdaj pogledala (ker v našem sosedu ni vedno tega mleka) na etiketo, pa sem imela kar prav, tudi mleko, na katerem piše Bohinjsko mleko, polni mlekarna Planika iz Kobarida. ann

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

27. feb 2008 12:21

Alpskega mlega sploh ne pijem, če le ni treba, ker po mojem mnenju ni preveč zdravo. Tudi sicer se izogibam homogeniziranim mlečnim izdelkom. Že nekaj časa imam to srečo, da dobivam mleko pri kmetu. Ko sem bila majhna, tega mleka sploh nisem mogla pit, ker mi je smrdelo, danes pa ga odlično prenašam. Brez mleka bi mi bilo kar težko, sodelavka pa ga je zaradi zdravstvenih razlogov povsem opustila (pravi, da "dela" celulit). Poznam pa tudi osebo iz Južne Amerike, ki mleka in mlečnih izdelkov sploh ne uživa, ker pri njih to ni v navadi.

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

13. mar 2008 8:34

Pri nas kupujemo Merkatorjevega,ker tudi mi se ne moremo navadit na drug okus.Smo probali že marsikatero in žal ne gre. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2008 23:07

Pijem, kar mi pride pod roke, kupujem v glavnem takole: trajno (alpsko) je vedno doma za takrat, ko svežega zmanjka, sicer pa kadarkoli grem v trgovino kupim še enenega poposnetega (ker tega lažje prebavljam) in enega polnomastnega za vse, kar delam z mlekom, predvsem za sladolede (za to kupim tistega z največ maščobe, 4,2, če ga le dobim). Prav dosti mleka tak al tak ne morem spit, ker dobim po njem drisko (premalo encima laktaze), čeprav se stanje z leti izboljšuje:) Pojem ogrooooomno jogurtov (prodajalke me vedno čukasto gledajo, ko nalagam plato na plato...) nismo pa ne vem kakšni potrošniki mleka pri nas - liter do dva, poleti zaradi sladoledov tri na teden... Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2008 23:13

Aja, kar se znamk tiče, pa kupujema mislim da vse od Lj. mlekaren, včasih sosedovega - ne verjamem, da je vse mleko lj. mlekaren iz Madžarske, ker sem se veliko vozila mimo ene od njihovih postojank v Šiški in vam rečem,da tisti vonj, ki se tam širi, ne more bit od drugega kot od kravic oz. od tistega, kar pustijo za sabo:) Sicer pa tudi madžarske krave dajejo verjetno ok mleko, samo škoda vozit sem, če mamo svojega dosti;) Veri

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

14. mar 2008 9:29

Preseneča me, čemu vse ljudje verjamejo in s čim se obremenjujejo. Ali piti Alpsko mleko ali Pomursko mleko??!!! Mislim ... Kar se pa tiče člankov takšnih in drugačnih "nutricionistov" - vsakdo pač vleče "vodo na svoj mlin". Čistoča kravic: pridelovalci mleka so plačani glede na kakovost mleka, ki se določa glede na vsebnost maščob, beljakovin in odsotnost bakterij. Torej kmet dobi višjo ceno za mleko, ki ima več maščob in beljakovin in malo bakterij. Sicer pa človek sploh ne more verjeti, kako je kakovost mleka odvisna od tega, kaj kravica poje. Najboljše je seveda mleko s sveže paše, brez debate. : se spomnite reklame: Pijmo mleko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti