Alpsko mleko

SUD3  

član od: 1.9.2007

sporočila: 62

6. feb 2008 6:46

ojla mi kupujemo alpsko (pod merkatorjovo znamko) drugega otroci ne povohajo. cena je okrog 70-75 cen. mi smo primorani malo ceneje kupvat ker nam gre od 5-6 kartonov na mesec. otroci ga pijejo za žejo yoli

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

6. feb 2008 7:44

Večkrat se peljem mimo Ljubljanskih mlekarn in velikokrat sem že videla cisterno s katero pripeljejo mleko, ki pa ni slovenske registracije. Ponavadi je polsko, češko... Zato mo kar ostajamo pri mleku iz Hoferja ali Lidla. Drugače pa povprašaj, kakšna je cena Alpskega mleka v diskontni trgovoni Ljubljanskih mlekarn. Vem, da so vse stvari tam cenejše, za mleko pa res ne, ker ga ne kupujem tam.

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

6. feb 2008 7:53

Pijemo nehomogenizirano mleko, ki ga imajo v Šparu (pa ne vedno), prej smo pili alpskega. Pa ne mi trdit, da je vse mleko od krave in zato enakega okusa. To še zdaleč ni res, saj mleko je res od krave, kaj pa z njim delajo v postopkih pasterizacije, pa homogenizacije pa odvzemanja maščob, je pa druga zgodba. lp alenka ps. pri mleku res ne bi šparala tistih nekaj centov, če pogledam malo naokoli, opažam, da imajo otroci cele gore igrač (pa tudi tisti, ki niso iz najbolj finančno podprtih družin), pač kupite kakšen avtomobilček manj (itak jih polomijo in pokvarijo v rekordnem času), pa bo ostalo za kvalitetnejše mleko. alenka5

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

6. feb 2008 8:24

Meni je vsako mleko, ki sem ga pila dobro. Naj je bilo iz Hoferja ali Eurospina,... Jelenckova

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

6. feb 2008 8:24

Alenka5 je od krave je...samo kaj pa je tista krava papcala je pa drugo ;). Se pomnim,da sem nekoč pri stricu pila mleko izpod njegovih krav...čisto drugi š*t---dobesedno okusš silos Roncolino

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. feb 2008 8:39

alenka5 je napisal/a:
Pijemo nehomogenizirano mleko, ki ga imajo v Šparu (pa ne vedno), prej smo pili alpskega. Pa ne mi trdit, da je vse mleko od krave in zato enakega okusa. To še zdaleč ni res, saj mleko je res od krave, kaj pa z njim delajo v postopkih pasterizacije, pa homogenizacije pa odvzemanja maščob, je pa druga zgodba. lp alenka ps. pri mleku res ne bi šparala tistih nekaj centov, če pogledam malo naokoli, opažam, da imajo otroci cele gore igrač (pa tudi tisti, ki niso iz najbolj finančno podprtih družin), pač kupite kakšen avtomobilček manj (itak jih polomijo in pokvarijo v rekordnem času), pa bo ostalo za kvalitetnejše mleko. alenka5
Tudi mi pijemo planikino nehomogenizirano mleko in če gledam cenovno sploh ni vač takšne razlike. Planikino mleko stane 0,98€, alpsko pa tudi tudi nekje, odvisno od znamke. Kvaliteta pa po moje ni primerljiva. katjushka

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

6. feb 2008 9:40

Za v kavo imamo merkatorjevo alpsko mleko. Kupim v torek ko imajo 10%popusta. Za konec tedna pa porabimo več mleka in imam raje Planikino nehomogenizirano mleko. Menda se maščobe po homogenizaciji drugače presnavljajo v telesu in ni ravno zdravo to udobje alpskega mleka. lp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. feb 2008 10:49

Presnavljajo se povsem enako, Vanili. Pa prebavljajo se tudi enako,. Morda se drugače vsrkavajo v kri.

rimljanka - zasebno mnenje

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

6. feb 2008 11:17

Po moji kmečki pameti mi je jasno, da mleko ki zdrži po 6 mesecev, ne more biti enako zdravo kot tisto hitro pokvarljivo. Me pa čudi koliko mleka porabite ostali. Pri nas mož ne mara nobenih mlečnih izdelkov, razen sira (že od malega), jaz ga praktično nič, ker ne pijem kave, tamali pa občasno naredim ali močnik ali mlečni riž ali pa s kroglicami oz. čolnički. Tako da ga včasih niti dva litra na teden ne porabimo. Jaz otroku velikokrat ponudim raje kos sadja, pa je popolnoma zdrava. Smo v februarju, pa ni bil še nobeden od nas bolan, vem pa da v šoli manjka občasno kar pol razreda. Za doma ne kupujem nobenih pijač za odžejat, midve pijeva navadno vodo iz pipe, kadar pa gremo kam ven, lahko naroči karkoli ji paše. Saj res, že večkrat sem mislila vprašat, katero vodo pijete ostali, eni pravijo da je iz pipe boljša (ker je živa) od tiste ustekleničene. Aja, rimljanka, nisem nič rekla, da je mleko od različnih proizvajalcev različno kvalitetno, mani je pomembno samo to, da je polnomastno in da je nehomogenizirano. V naših trgovinah imajo pa te vrste samo tega bohinjskega mislim da je mlekarna Planika. Sporočilo je spremenil(a) ann dne 06. feb 2008 11:20:50

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

6. feb 2008 11:46

Tudi jaz menim, da je alpsko, beri trajno mleko, ki ima rok trajanja dolge mesece, slabše za organizem, kot ono, ki ima rok trajanja 1 teden. Laično menim, da so v prvem noter konzervansi, aditivi, ki so škodljivi oz. so ven vzete tudi "dobre" stvari. Kupujem tega zadnjega. Saj včasih tvegam, da zamudim trgovino ali pa se mi skisa, sploh poleti in imam skratka vedno skrb "ali je mleko doma". Pri nas ga gre povprečno vsaj 1 l na dan, sin ga spije cca 7 dcl (oz. porabi za Čokolino, kakav), ostalo v kavo, v palačinke, puding... Ali katera kaj ve bolj strokovnega oz mi lahko to "teorijo" iz prvega odstavka potrdi? Hvala, pozdrav juma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti