Cvetača

neznan uporabnik

5. feb 2008 13:09

Kuhano cvetačo, pa tudi drugo zelenjavo (korenček, grah, zeleno, por, kolerabico) zložim po kupčkih v jensko posodo (da si lahko vzameš tudi samo eno zelenjavo) in prelijem z bešamelno omako ter posujem z naribanim sirom in zapečem v pečici, da se na vrhu napravi zlato rumena skorjica. Odlična priloga, ki počaka tudi naslednji dan in primerna kot priloga tudi za bolj svečane priložnosti. l.p. tedi

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

5. feb 2008 13:39

Kuhano cvetačo prelijem s holandsko omako. Meni je tako pripravljena zelo okusna. 

barbara9

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. feb 2008 14:04

Cvetačo skuham v celem, z lopatko jo dvignem iz lonca in jo v globjem krožniku pustim, da se malo ohladi. Razrežem jo na četrtine in jo razprem. Polijem jo z neke vrste tatarsko omakco iz doma pripravljene majoneze, kisle smetane, trdo kuhanih jajc, kumaric, začimb in malo belega vina. + večino zgoraj naštetih načinov. Meni je zelo dobra tudi čisto brez vsega, samo preveč razkuhana ne sme biti. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

5. feb 2008 14:23

Tinca, med cvetkami so rade take fluorescentno zelene gosenice, a nisi nikoli kakšne skuhala? Moji mami se je to enkrat zgodilo, kar pomeni, da dokler sem jedla v njeni kuhinji cvetače ni bilo nikoli in v nobeni obliki na jedilniku. Sama sedaj noter spravljam primankljaj cvetačnih jedi, ampak vedno cvetke raztrgam na prafaktorje, da odstranim morebitne obiskovalce, še posebej, če je to cvetača z vrta. tigris

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

5. feb 2008 14:47

Kar se tiče gosenic se mi cvetača ne zdi tako problematična kot brokoli, ki je zelen. Brokoli nam je lani res lepo obrodil in zelenjavne juhe so bile kar naprej na jedlikniku. Enkrat pa smo po tistem, ko je vsak pojedel že cel krožnik juhe opazili, da v juhi plava kar nekaj teh malih zelenih gosenic, ki se prej med vso zelenjavo sploh niso opazile. Z možem sva se samo spogledala in oba sva bila v trenutku sita, sin pa je vprašal, če lahko še en krožnik, ker je juha tako dobra in da bo pazil na gosenice. Kasneje sem razmišljala, kako otroci, ki še niso obremenjeni z nekaterimi zadevami, drugače dojemajo stvari kot mi "odrasli", ki smo obremenjeni s predsodki. ajetam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. feb 2008 16:54

Jaz tako kot svetačo tudi brokoli natunkam v mrzlo vodo, da vsi morebitni prebivalci splavajo ven. Potem jo pustim da se osuši innato jo rezdelim na cvetke. Oboje mi je najboljše kar surovo. Prelijem s kakršnim koli prelivom in potem veselo hrustamo. Krasna sta za sirov fundi, pa tudi k racletta je prima. Dobro je tudi samo malce osoljeno. Lani sem pridelala ogromno tovrastne zelenjave in sem blanširano zamrznila. Najraje imamo kremne juhe, sicer pa tudi kot prilogo k raznim omakam. lp Vesna

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

6. feb 2008 12:20

Ja - tudi jaz cvetačo namočim v mrzlo slano vodo in grejo živali ven, čeprav moram priznati, da se ne spomnim, kdaj je nazadnje kakšna priplavala. Torej če jih pojemo tega nihče ne ve, tako da se ni za sekirat. Cvetača nam doma ne uspeva (baje ni prava zemlja), tako da imam vedno kupljeno, v tisti kemiji pa itak kaj dosti živali ne preživi. Lani nam je lepo rodil le brokoli, vendar ni delal zelo velikih in čvrstih glav, tako da smo ga z lahkoto očistili. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti