Cvetača

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 4. feb 2008 20:59 | ogledi: 5.647 | odgovori: 18

Ojla...ima kdo kakšen dober nasvet za recepte iz cvetače.

Kako pripravljate solato..kaj date noter, katere začimbe?

Jaz jo danes kuham, potem jo bom dala v hladilnik, jutri bo pa za solatko..kako pa ve to pripravljate?

Visage

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

4. feb 2008 22:35

jaz samo malo česna, sol poper olje in kis. čao pat

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

4. feb 2008 23:10

Včasih jo tudi ocvrem, ni najbolj zdravo, je pa dobro. Njami. evamaja

neznan uporabnik

4. feb 2008 23:11

1. cvetačo zrežem na večje kose in jo ne premehko skuham,še vročo zložim na krožnik,pokapljam z olivnim oljem in potresem z naribanim sirom. 2.na olivnem olju rahlo prepražim drobtine nato jih potresem po kuhani cvetači. 3.na pol kuhane cvetove cvetače dam v pivsko testo,pustim stati pol ure.ločene cvetove na hitro zlatorumeno ,na vročem olju,ocvrem.cvetačo ponudim kot prilogo zrezkom na dunajski , pariški ali milanski način.zraven se prileže tatarska omaka. pa dober tek in lep pozdrav. VINKO

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. feb 2008 2:14

Ponavadi delam iz cvetače razne narastke, tako kot musako ali lazanjo. Najprej posamezne cvetove malo pokuham, potem pa po plasteh z raznoraznimi omakami oz. nadevi nalagam v pomaščen pekač z maslom, polijem s smetano, naribanim sirom in pečem v pečici. Vmes daš lahko mleto meso v omaki, ribje zadeve, gobice (tudi v stilu pospravi hladilnik - koščke salame, sira). Meni je zelo všeč tudi sama gratinirana cvetača, cvetove v pekač, poliješ s smetano za kuhanje in sirom, zapečeš, njamiii. Lahko narediš tudi cvetačno kupolo - posamezne malo pokuhane cvetove in mesne kroglice v iz mletega mesa (v približno enaki velikosti kot cvetovi) nalagaš izmenično na pekač tako, da dobiš nazaj obliko cvetačne glave, na dno pekača prej daš malo omake od mletega mesa, zapečeš v pečici. Včasih naredim tudi cvetačo z jajčkom, tako kot gobice... Dobra mi je pa tudi panirana na klasičen način, pa zraven kakšna tatarska. Ponavadi jo paniram takrat kot zrezke, prej jo malo blanširam. Naj ostali jedo meso, jaz pa raje cvetačo, gobice ali bučke. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. feb 2008 7:18

V solato dam jaz tudi sol, kis, olje pa obvezno trdo kuhano jajčko pa veliko česneka. Sicer pa sem na morju nekoč izvedela ta recept: cvetača se pokuha, naredi se prežganje (hvala rimljanka), ki se ga zalije z mlekom, lahko se doda tudi žlička kisle smetane, ampak ni potrebno (za tiste ki imajo radi bolj poln okus), nato se da cvetača v pekač, zalije s tem mlekom in damo malo popečt v pečico, proti koncu potresemo z nekaj sira. Začetnica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. feb 2008 7:18

Na kuhane, po možnosti še tople cvetke samo malo bučnega olja, mož še malo kisa.

Lijana

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

5. feb 2008 8:33

Cvetačo razdeliš na manjše cvetke in jo skuhaš v slanem kropu. Pustiš, da se ohladi. V trdo skuhaš jajčka in jih narežeš na majhne koščke. Ko se vse ohladi, cvetačo zmešaš z jajčkami, dodaš olje, kis, poper in po potrebi sol. Zelo osvežilna solata. lp, pikica82

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

5. feb 2008 8:53

Jaz delam podobno kot pikica82, le da vročo cvetačo polijem z marinado iz trdo kuhanih naribanih jajc, olja, kisa, soli, popra, peteršilja in muškatnega oreščka. Pustim, da se ohladi. To je zame že od nekdaj najboljša solata. rdecapesa

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

5. feb 2008 9:01

Jaz jo skuham,naložim v pekač,dodam sir in na koncu prelijem z bešamel omako. Pečem v pečici 15 min. tanya017

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

5. feb 2008 12:04

Meni pa je najboljša cvetačna juhica s piščančjim mesom. Na kocke narezano meso popečem na olju, nato dodam natrgano cvetačo, zalijem z vodo da se pokuha. Začimbe: sol, kisla smetana(ne preveč), morda še kaj zraven po trenutnem navdihu. Stebelca, ki so trša, ne tako dobra in lepa pa skuham posebej do mehkega, zmiksam s paličnjakom in dam v juho. tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti