Valentinova večerja

tiaxa  

član od: 1.3.2007

sporočila: 10

tema odprta - 4. feb 2008 13:48 | ogledi: 19.922 | odgovori: 78

Zanima me, ali vašim dragim za Valentinovo pripravite kaj posebnega in izvirnega?

tiaxa

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

4. feb 2008 13:54

jaz sem mnenja da je valentinovo čisto brez veze!!!to smo samo pobrali od američanov.če imaš nekoga rada mu lahko tudi kdaj drugič pokažeš oz. ga presenetiš z čim! žabica21

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

4. feb 2008 13:56

žabica21

stara

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

4. feb 2008 14:05

Tudi jaz sem enakega mnenja kot žabica. Slovenci imamo dosti lepih običajev pa se jih ne držimo in zato res ne rabimo vseh amerških traparij, ki so prinešene k nam. s.marinka4

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. feb 2008 14:26

Da ne bo pomote, valentinovo ni ameriški praznik je kar iz Evrope prišel ćez lužo. V Ameriki so ga nato skomercializirali in načičkali in tak se je prijel potem tukaj. Je pa toliko skomercializiran in načičkan, kolikor mu to dovolimo potrošniki. Če nebi bilo potrošništva tudi vsega tega direndaja in pompa okrog tega nebi bilo. Moje mnenje pa je tako. Jaz se vsako leto tega Valentinčka zelo veselim kar pa ne pomeni, da moram pokupit vse roza srčke po Ljubljani. Zelo rada se pustim razvajat, pa ne samo na ta dan ampak tako, nasploh in to mojemu možu še pšosebaj dobro uspeva. Na ta dan pa se vedno spomni še kaj posebnega in ker do konca ne vem kaj si bo izmislil, se še bolj veselim. Komaj ga čakam tudi letos. lp Vesna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. feb 2008 14:35

Reca se kar strinjam s tabo......saj je že res, da ta dan ne bi smel biti nič posebnega in da bi se morali vsak dan v letu spomniti in razveseliti svoje najdražje, stvar je le v tem, da nam navadno za te stvari zmanjka časa ali pa se skrije nekam v našem spominu. Ta datum nas vsaj malce spet predrami, kar se mi zdi prav. Lepo in radi se imejmo(te). katjushka

tiaxa  

član od: 1.3.2007

sporočila: 10

4. feb 2008 14:43

o madonca....mnenja o valentinovem me po pravici povedano ne zanimajo prou preveč. Zanimale so me samo ideje, kaj pripraviti dragemu za večerjo, da ne bo kot vsak dan, ker kupujeva si za valentinovo ne nič, mi je pa lepo, da vsake toliko presenetiva en drucga. Priznam pa, da tuki ko jaz nisem mela praveg človeka ob sebi, oz sem se v zvezi dolgočasila, mi je šlo vse v zvezi z valentinovim na živce, tko da vas zastopim Fraza, da je pa vsak dan treba imeti in izkazovati ljubezen, se mi zdi pa že blaaaaaaaazno oguljena. Meni se zdi ta stvar popolnoma samoumevna in ne vredna omembe. Tudi jaz komaj čakam valentinovo tiaxa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. feb 2008 14:44

Spet razpredamo o stvareh, ki niso vprašanje avtorice teme...Naj si vsak misli svoje, sama sem v preteklosti že kaj pripravila, če se mi je to zdelo (npr. malinova kupa z belo čokolado, schwarzwaldske palačinke, srčki iz crème brûlée, jagodni tiramisu). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

4. feb 2008 15:02

Kuhala ne bom, mu bom pa pripravila bacio čokolatine. Tko da bo videl, da sem vložila v to nekaj časa in se potrudila zanj :) macadamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. feb 2008 15:23

Se absolutno stinjam z Reco. Tudi jaz bom lepo čakala, kaj me bo čakalo. (na koncu lahko sama pojem čokolado, spijem martini in se imam fino...). Hi, hi...

Sem se pa do sedaj vedno šla kako večerjico v dvoje. Letos bo pač malce drugače...

 

lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 04. feb 2008 15:24:48

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. feb 2008 15:45

Tiaxa, ali te zanima KAJ LADIES PRIPRAVLJAJO - če pripravljajo za Valentinovo, ali pa bi ti rada NEKAJ PRIPRAVILA, pa nisi čisto prepričana v svojo idejo? Namreč, če pogledaš svoja posta - vprašala si oboje. Namreč, če hočeš romantično večerjo, potem je stvar zelo enostavna. Narediš nekaj zelo light, pa kakšni oreščki morajo biti zraven. Oreščki za afrodiziak, light variante pa zaradi tega, ker se hitro pripravijo in imaš še energijo za afterparty. Pa kakšna taka hrana, da se da jesti z rokami. Po drugi strani:s kakimi težkimi mesnimi hranami se je težko lotiti seksa, ki bi trajal dlje od slovenskega povprečja (pet minut in pol, od tega pol minut nagovarjanja in štiri minute opravičevanja). In v jedilnik se že prej dodaja sadje in sadni sokovi (kar je smisleno tudi vobče, razen, če nisi te "sreče" kot ena lady prejšnji teden), ker človekove tekočine po kaki slani in mastni hrani....no, ja, ta okus ravno ne sede. Pri romantični večerji je lepo ravno prav vinca, pa kakšna polsvetloba (zato pa imamo sveče, samo je treba paziti, da ne zakuriš sobe), pri kateri vsi malo lepše izgledamo. Aja, in linžerija je dekletova dobra prijateljica. Jaz se za romantične večerje kulinarično ne raztrgujem. So eventi, kjer je nekaj striptiza bolj na mestu, kot vihtenje kuhalnice. Pa tudi, se pustim kam peljati. V vsakem primeru ne pojem veliko (ni pametno zvečer veliko jesti). To velja tudi za domačo izvedbo. Sicer pa menim, da romantike ni nikoli preveč. Zaradi mene tudi 14. februarja. Je itak treba moške, ki so marriage material večino stvari naučiti (smooth talkerji to itak znajo, ampak slednji so na dolgi rok neuporabni) in tudi romantike se morajo še naučiti. Če se šolsko leto začne 14. februarja, tudi prav. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti