Valentinova večerja

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

9. feb 2009 19:50

Sara! Super ideja!;) Gajuska

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. feb 2009 20:48

jaz bi olupila 2 malancana, ju podolgm narezala na 0,5 cm debele rezine, posolila in dala na cedilo, da se odcedi. Segrela bi olivno olje, vsako rezino posebej povaljala v ostri moki in na hitro malo opekla. Ne preveč, ostati morajo mehki. Na vsako rezino bi dala dolg košček dobrega sira in malancan zavila v rolico. Rolice bi polagala v stekleno posodo, ki naj bo tudi lepa, saj bi v njej jed tudi servirala. Ko bi končala s tem, bi dodala še malo maščobe, na kateri bi ovenela sesekljano šalotko, dodala na drobne kockic narezano bučko, malce popražila in zalila z dobrim jabolčnim kisom. Vse bi prevrela, dodala sol in poper, ter še vročepoliloa po malancanovih zvitkih. Jed se je hladna. Za zraven bi naredila parmezanove buhteljčke. To se naredi tako, da v čisto navadno kruhovo testo dodaš nariban parmezan. Iz testa delaš kot oreh velike kroglice in jiih drug zraven drugega polagaš v pekač, še bolje v glineno posodo za peko. Tudi to lahko narediš doma. Za sladico pa čokoladni fondue. Čokolado lahko raztopiš v mikrovalovki, ta baje je na voljo. Doma bi pripravila palačinke, jih posula z različnimi nadevi (orehi, lešniki, mandlji.....ideje kar same pridejo), jih zvila in narezala na 2 cm debele zvitke. Poleg bi ponudila še kako sadje kot recimo melona, hruška.... vse narezano v obliki srčkov. Če se ti da ukvarjat še s kakim biskvitom ga tudi lahko narežeš v obliki srčkov. Da ne zgubljaš časa lahko to narediš kar z modelčkom za piškote. Zraven bi ponudilakako dobro vince. Meni takle jedilnik nebi vzel dosti časa. S količinami niti slučajno nebi pretiravala. Mogoče se srčki komu zdijo nekaj načičkanega, ampak meni je tako všeč, če se imasta dva rada. Pa še moj letošnji Valentin: že konec prejšnjega meseca mi je možrekel,da naj si zberem lokal in kar rezerviram. Se bom pustila do konca razvajat. lp Vesna

španga  

član od: 8.2.2009

sporočila: 23

9. feb 2009 20:56

Vesna, kako si prijazna. Najlepša hvala za tvoje ideje, ki zvenijo zelo okusne:) Bom sigurno preizkusila. lp španga

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

10. feb 2009 7:52

Sladica Vroča ljubezen, hitro narejena in ostane ves večer za cartanje.... mišika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2009 15:19

Ali je recept v bazi? takr reči so primerne tudi za kako drug dan, da je le veliko cartanja. lp Vesna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. feb 2009 17:43

Da vrnem temo. Kako potekajo priprave? lp Vesna

Sheila  

član od: 7.11.2008

sporočila: 32

13. feb 2009 13:37

Prav zanimivo, koliko različnih razlag je za Valentinovo. Jaz sem namreč slišala, da je bil to edini dan, ko so na Japonskem (!) še v starih časih dekleta lahko izrazila svojo naklonjenost do fantov, to pa so storila s kakšnim pisemcem ali pa s kakšno sladkarijo. Ne vem, če je to res, mi je pa všeč. Absolutno ne podpiram komercializacije KATEREGAKOLI praznika, kar se pri nas redno dogaja, se mi zdi pa lepo, da se na takle dan še posebej potrudiš za ljubljeno osebo. Saj se tudi drugače, ampak jutri bo moj skviz od mene dobil eno majhno srčasto tortico, pohrustala jo bova pa kar skupaj! Imejmo se radi pa lep dan! Sheila Sheila

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. feb 2009 0:31

Reca je napisal/a:
jaz bi olupila 2 malancana, ju podolgm narezala na 0,5 cm debele rezine, posolila in dala na cedilo, da se odcedi. Segrela bi olivno olje, vsako rezino posebej povaljala v ostri moki in na hitro malo opekla. Ne preveč, ostati morajo mehki. Na vsako rezino bi dala dolg košček dobrega sira in malancan zavila v rolico. Rolice bi polagala v stekleno posodo, ki naj bo tudi lepa, saj bi v njej jed tudi servirala. Ko bi končala s tem, bi dodala še malo maščobe, na kateri bi ovenela sesekljano šalotko, dodala na drobne kockic narezano bučko, malce popražila in zalila z dobrim jabolčnim kisom. Vse bi prevrela, dodala sol in poper, ter še vročepoliloa po malancanovih zvitkih. Jed se je hladna.Za zraven bi naredila parmezanove buhteljčke. To se naredi tako, da v čisto navadno kruhovo testo dodaš nariban parmezan. Iz testa delaš kot oreh velike kroglice in jiih drug zraven drugega polagaš v pekač, še bolje v glineno posodo za peko. Tudi to lahko narediš doma.Za sladico pa čokoladni fondue. Čokolado lahko raztopiš v mikrovalovki, ta baje je na voljo. Doma bi pripravila palačinke, jih posula z različnimi nadevi (orehi, lešniki, mandlji.....ideje kar same pridejo), jih zvila in narezala na 2 cm debele zvitke. Poleg bi ponudila še kako sadje kot recimo melona, hruška.... vse narezano v obliki srčkov. Če se ti da ukvarjat še s kakim biskvitom ga tudi lahko narežeš v obliki srčkov. Da ne zgubljaš časa lahko to narediš kar z modelčkom za piškote.Zraven bi ponudilakako dobro vince. Meni takle jedilnik nebi vzel dosti časa. S količinami niti slučajno nebi pretiravala. Mogoče se srčki komu zdijo nekaj načičkanega, ampak meni je tako všeč, če se imasta dva rada.Pa še moj letošnji Valentin: že konec prejšnjega meseca mi je možrekel,da naj si zberem lokal in kar rezerviram. Se bom pustila do konca razvajat.lp Vesna

 

Hehe, Reca, se vidi 100 ljudi, sto čudi. Midva recimo s tem jedilnikom ne bi imela kaj početi: mož bi zaključil že z melancani, jaz s sirovimi buhtlji, no, sladica bi bila po mojem okusu, njegovem spet ne ... Ah, še vedela nisem, kako je nama težko ustreči

No, lepo se imejte na ta praznik!

Atina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. feb 2009 12:55

Še dobro da smo različni. Si predstavljaš, da bi vsi hoteli enako? No, sicer pa jaz danes ne kuham. Okoli 14.00 se bo pri nas uradno začelo s sprehodom, kako pijačo in končalo z zgodnjo večerjo v lokalu. lp Vesna

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. feb 2009 14:52

Jaz sem dobila pa takle valentinov šopek tralala mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti