Valentinova večerja

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

12. feb 2008 20:18

Začetnica, tvoj izbor darilca je čisto okej. Pa saj ima vsak en svoj način. Tudi pečenje CD-ja lahko postane ena seksi tradicija....Mislim, da je vse okej, če je ta prava emocija zraven. P. S. Jaz sem si za Valentinovo podarila ene nove čevlje. Rdeče Mislim, ni za Valentinovo, samo en izgovor sem potrebovala, ker jih v osnovi nisem nameravala kupiti..:---) Vendelina jr. Se popolnoma Vendelina jr. Jaz sem si podarila eno luštno rožco. Sicer pa sem mnenja, da je vsaka malenkost, ki nas razveseli, pravo darilo. Pa sploh ni potrebno, da je to nekaj, kar lahko primemo... Še vedno me po vseh teh letih najbolj razveseli iskren poljub in objem. No, pa običajno je še kakšen cvet zraven in je to to.

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. feb 2008 10:48

Tudi jaz prosim za eno valentin pomoč. Pripravila bi rada sladico, ki se nahaja na sledečem linku: http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=13102 Skrbi mi povzroča flambiranje, ker tega še nikoli nisem počela niti videla v živo. S tem, da bom količine zmanjšala samo na en mango (1/3) in bo torej čisto mičkeno ruma. A se bo to sploh vžgalo in kaj sploh dosežem s flambiranjem? Ne bi rada, da se rum ne vžge in ostane nek močan okus po alkoholu, ker nisem ljubiteljica le tega. A lahko to mirno spustim in dodam le kanček ruma za aromo ali bom zamudila kakšno bistveno informacijo? Že vnaprej hvala za pomoč Lep s sončkom obsijan dan želim magnolija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. feb 2008 11:00

magnolija, flambiranje uniči ves alkohol, tako da na koncu ostane nekaj malega arome (od ruma na primer, čeprav je meni za flambiranje ljubši konjak). S kančkom ruma bo samo kanček ognja. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2008 11:29

Meni pa v receptu, ki ga je priložila magnolija ni jasna tista pasaža...."na maslu karamelizirajte sladkor"..... Jaz se ne bom oklicala za experta za karamel, ampak v zadnjih tednih sem naredila n-poskusov na karamelno temo in "na maslu karameliziranega skladkorja"....pa res še nisem videla. Magnolija, svetujem ti, da namesto "na maslu karameliziranega sladkorja" raje ne poskušaš narediti, namesto tega uporabi kar karamelni preliv iz trgovine. Jaz bi tudi flambiranje izpustila. Ni, da bi človek tole na prima vista poskušal na Valentinovo, se zna zgoditi, da bo treba klicati 112. Enkrat, ko bodo lepi dnevi in bo zunaj toplo, poskusi s flambiranjem in ustreznim orodjem za to nekje na prostem. Pa zraven imej gasilni aparat. Namesto flambiranja bi dodala papajo - skupaj data zelo močan okus in aromo in če dodaš še karamel je čisto zadosti afrodizijaka, če hočeš imeti še kaj od večera....In ja, definitivno konjak, po konjaku postanemo punce tako nekako bolj zmehčane....mamamia že ve.... Slepakura, ne verjamem, da sva medve kdaj skupaj jadrali - iz preprostega razloga, bi te srečala v kuhinji v cockpitu.... Samo te imam na sumu, da si gledala tisto rdečo torbico oni dan v tisti trgovini v mestu... Vendelina jr.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2008 15:33

No, kako potekajo priprave na jutrišnji večer? lp Vesna

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

13. feb 2008 18:57

Raca, rožca je že naročena, jutri jo grem iskat. Potem pa samo še objem in poljub in romantika se lahko začne.... LP-Tamala

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

13. feb 2008 20:46

jast se bom mojga Valentinčka spomnila s kavico preden odhitim v službo,prestavila ga bom na petek,sva namreč vsak na svoji smeni,bo pa pol lepše pa še mularija bo šla zvečer ven,tak da bova sama.Je pa res,da se na ta dan veliko zasluži (trgovci),strinjam se pa tudi z ostalimi ,da Valentinovo je lahko vsak dan,,ane???????????? ne le jutri jampina

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

13. feb 2008 20:53

Priprave ne potekajo, ker sem sveže samska mogoče bo pa že drugo leto bolje, al pa še prej. Definitivno pa si ne bom zamorila lepega sončnega dneva! Vsem vam pa želim lepo praznovanje! saš

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2008 21:18

No, tko, zdaj grem pa hitro spat, da bo prej jutri. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti