Valentinova večerja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. feb 2008 11:55

V vsakem primeru vzemi kvalitetno vodko, velja enako pravilo kot pri uporabi vina pri kuhanju. Alkohol sicer res izhlapi, vendar pa ni alkohol tisti, ki daje kvalitetni pijači okus. Jaz sem pripravljala za novo leto jed z lososom, ki se je nadgradila s creme fraiche, v katero je bila vmešana vodka. Zelo decentno. fresh

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. feb 2008 12:51

hehe, Valentina... saj imaš prav, ni vredno strahu za eno omakco... - gre se bolj za pomanjkanje priložnosti, ker sm tok brihtna pa sm se spomnila na te stvari dva dni prej. in v teh dveh dneh ne bom nikoli doma tko da njega ne bi blo :)) bom mal še pogledala, kaj kej druzga loh skuham, če ne bom pa kar to sprovala. sej ne more bit slabo... fresh - ja, glede kvalitete vodke maš najbrž pa kar prav. nike

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

11. feb 2008 13:27

Katka lopatka... kar ti pripravljaš tako ali tako zgleda vedno odlično in ne dvomim da tudi ko probaš dol padeš :) vse tole kar si navedla, te varijante za valentinovo, malinova kupa z belo čokolado, schwarzwaldske palačinke, srčki iz crème brûlée, jagodni tiramisu... tole bi takofino fajn blo za probat, tut tako ne samo za valentinovo, zato bi te prosila, tako lepo lepo, da prispevaš kak nasvetek več za nas kuharske telebane :) najlepša hvala in lep pozdrav nitta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. feb 2008 14:16

nike, jaz imam doma smirnoff vodko in bom kar to vlila. Kolikor se spomnim niso v oddaji nič posebnega rekli o vodki. Govorili so samo o tem kako božanski je okus. V glavnem tale recept se spravljam narediti že kar nekaj let in letos sem si obljubila, da bom to tudi speljala. Kakšen bo rezultat pa poročam......prej in potem katjushka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2008 15:40

Bolj kot gledam tisto Oprah omako, bolj ugotavljam, da sem nekaj podobnega sama nekoč metala v lonec in sicer na enem jadranju, ko smo porabljali čisto vse, kar je še ostalo od hrane, s tem, da je bila namesto vodke travarica (še piti se je ni več dalo, kar itak pove veliko o stanju duha...)...pa mislim, da so bile še ene sardine notri...za piščančjo kocko pa se ravno ne spomnim. V ekipi smo bili dve ženski in pet moških in glede na kontekst bi težko poročala o kakšni romantiki. Smo se pa imeli fajn. In najraje imam publiko na jadranju, ker vedno vse z guštom pojedo. Mi je pa kar malo žal, da principa "meči v lonec vse, kar je še ostalo" nisem ubesedila v kakšnem receptu in zdaj me je Oprah prešišala.... Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. feb 2008 8:07

Ne vem če je smiselno odpirati novo temo, zato bom vprašala tukaj. Kaj si pa kaj podarjate za valentinovo, če si sploh? Nama se pač zdi ta praznik nekam mimo, a ker je neka navada pa vsi gnjavijo s tem, si mogoče podariva kako malenkost. Jaz sem mojemu lani spekla en film na cd (upam, da me ne bodo zdaj kakšni organi preganjali) pa na ovitek narisala srčke (kot v prvem razredu ). Letos greva pa na en koncertek poslušat skupino, ki nama je všeč in bi jo tako in tako šla, kupila si nebova nič, jaz bom spekla kako dobro pecivo, za katero se še nisem odločila in bo to to. Začetnica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. feb 2008 8:24

Nitta, kupo in brulee srčke sem poslala že v bazo in recepta čakata na objavo, slike si lahko ogledaš pa v mojem albumu spodaj na linku (ham ham rubrika). Kupa je iz kombinacije malinove omake (zmznjene maline pokuhaš, dodaš rjavi sladkor plus limonin sok...) in stepene smetane, ki ji dodaš stopljeno belo čokolado. Brulee srčke sem delala po receptu za klasični cheescake iz baze (z malo svojega pridiha, uporabila sem mascarpone in dodala še sok pomaranče), iz pečene izrezala srčke z modelom za piškote, zgoraj posula z rjavim sladkorjem in ga karamelizirala s kuhinjskih brenerjem (kupila v tisoč in en dar, sem veselaaa). Lahko pa bi sladkor zapekla tudi na ventilaciji -žar na zgornji rešetki pečice 2 minuti, da porjavi. Palačinke črni gozdiček narediš tako, da daš v testo še nutello in spečeš čokoladne palačinke, nadevaš pa jih z nadevom iz višenj ali češenj (ki jih prej pokuhaš, narediš tako omakco, lahko daš notri kak liker in limonin sok ter rjavi sladkor), po vrhu pa okrasiš s stepeno sladko smetano. Jagodni tiramisu pa je kot klasični, samo da daš v običajno kremo še narezane sveže jagode ali pa iz kompota, plus jagodni jogurt. Mogoče bom še kaj od tega poslala, če se mi bo dalo... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. feb 2008 12:18

Začetnica, tvoj izbor darilca je čisto okej. Pa saj ima vsak en svoj način. Tudi pečenje CD-ja lahko postane ena seksi tradicija....Mislim, da je vse okej, če je ta prava emocija zraven. P. S. Jaz sem si za Valentinovo podarila ene nove čevlje. Rdeče Mislim, ni za Valentinovo, samo en izgovor sem potrebovala, ker jih v osnovi nisem nameravala kupiti..:---) Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

12. feb 2008 18:34

Vendelina, a sva medve mogoce kdaj skupaj jadrali? slepakura

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. feb 2008 18:48

Za Valentinovo mu podarim kakšno sladkarijo, ker ima to najrajši. Pač nekaj malega, nama je najbolj pomembno, da sva skupaj. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti