Valentinova večerja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. feb 2008 16:06

tiaxa, so me tisti komentarji zmotili, čeprav sem, ko sem prebrala naslov foruma, pomislila na večerjo, ki jo imam sama namen pripraviti (čeprav imam recept doma že kar nekaj let)......zaradi mene jo lahko tudi ti, saj nimava istega Valetina...... V glavnem, v Oprah showu so enkrat pripravljali recept, ki naj bi bil bomba, sploh za romantične večerje v dvoje, pa še priprava je enostavna...... Tukaj je recept: TESTENINE Z VODKINO KREMO (Oprah) SESTAVINE: 1 žlica olivnega olja 1 žlica masla 2 stroka strtega česna 2 sesekljani šalotki 1 kozarček vodke 1 kozarček piščančje osnove 1 pločevinka pasiranega paradižnika sol, poper testenine (debelejši špageti) ½ kozarčka sladke smetane 20 sesekljanih listov sveže bazilike, Na rahlem ognju segrej olje, dodaj maslo, česen in šalotko ter počasi praži 3-5 min. Dolij vodko in pusti, da vre 2-3 min, da izhlapi alkohol. Dodaj piščančjo osnovo, paradižnik, Povečaj ogenj, da bo omaka zavrela, nato zmanjšaj ogenj in dodaj sol ter poper. Medtem ko omaka počasi vre, skuhaj testenine al dente. Nato omako zgosti s smetano, zavri in odstrani z ognja. Vmešaj še baziliko. Pa dober tek in ................ katjushka

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

4. feb 2008 17:30

jaz sem pred leti za enega kar packala (bila mlada in neumna, čeprav je fajn cenu, še sedaj se spomne, ko ga vidim), ma precej močne zadeve, če se dobro spomnim: njoki z neko omako, palačinke s čokolado in sladoledom...drugega se ne spomnim, pa vse lepo počistila, okrasila krožnike, se umila oblekla in pol ni bilo več nič iz mene, kaput.....sem rekla, nikoli več, razen, če se mi bo dalo in nekaj v izi, poleg tega, pa ma še možev brat rojstni dan in sem ponavadi delala tiramisu, a že kako leto ne, kdaj sva šla z možem v kitajsko mogoče mu bom letos kaj spekla, bomo vidli sicer, pa mislim, da je valentinovo tudi za prijatelje, ki jih mamo radi, pa jim dam kako malenkost krokodilček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2008 20:18

tiaxa, linžerijo pripravi, linžerijo. IMa Lisca ene fine nove stvari, sem nedavno tam pustila malo več evrov, kot sem nameravala, pa je zmanjkalo za hrano. Pa še opazil ni, da ni kruha, so bile pa igre.... Za hrano si pa potem preutrujen, prej pa tako ne smeš jesti, da ti potem ni slabo. Lingerie torej, dekle drago. Mamamia mamamia

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

4. feb 2008 20:40

Za tiste, ki bi pa le rade tudi svojim brbončicam privoščile nekaj užitka, predlagam kakšno sladico, ki bo pristajala k šempanjcu ali kateremu drugemu svečanejšemu vinu. K šampanjcu pašejo jagode v čokoladi. Predlagam pa še banana split ali katero drugo sadje s sladoledom, ki ga oba obožujeta. MMM, naprimer ananas v koščkih ter dve kepici priljubljenega sladoleda pa še malo sladke smetane, vse skupaj prelito s čokolado ali pa posuto s krokantom in prelito z medom - po grško. Naj bo enostavno vendar božansko pregrešno. Zraven pa kot sem že rekla šampanjec ali pa katero sladko ali polsladko vino vrhunske kakovosti. Ali pa kakšen koktajl. Včasih je bil aktualen martini s pomarančnim sokom. Naj bo sladko, osvežujoče in nekaj novega, naj bo takšno kot si želita, da je vajina ljubezen. NO, dovolj romantike... ampak to naj bi bilo valentinovo, kajne? Ali pa ne razumem tega praznovanja. lp, župca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. feb 2008 15:24

Tiaxa, to je očitno neko nenapisano pravilo, da če češ valentinove ideje, moraš zraven dobit še en kup postov o tem, kako je valentinovo brezveze;) Preskoči, pa se nasmej;) Evo ideje: - čokoladni fondi s sadjem, piškoti - fajn, ker se je sproti in nimaš dosti dela - jagodna torta, ker jo pripraviš vnaprej in ker so jagode nekak povezane z ljubeznijo, verjetno ker so rdeče in sladke - sladoled, ker ga lahko pripraviš vnaprej in ga lahko zapeljivo ješ;) - vaflji, ker nimaš dosti dela z njimi in so lahko v obliki srčkov... Moj lubi bi bil letos verjetno najbolj vesel kakega uspavala - ki bi ga dala tamali, hehe:) POtem se ni za bat za najin večer... PS: meni ni šlo valentinovo nikoli na živce - le zakaj?;) PPS: mamamia, moj lubi je po ... lačen ko volk! Takoj opazi, če ni nič doma, hehe - no, res pa je, da se ne sekira preveč;) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2008 15:56

Veri, glavno da se ne sekira...Mamamia mamamia

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

6. feb 2008 9:30

No če bi se jaz na raznorazne praznike ubadala s temi zadevami, bi zagotovo naredila za valentinovo to, kar sem včeraj za naju z dragim. In sicer: sipe na žaru s tržaško omako To in prav nič drugega. Lahko in baje itak morske zadevščine delujejo kot afrodiziak. Midva imava za te razne praznike vedno dogovor, da si ne delava dodatnega dela zarad katerega padeva v posteljo (od utrujenosti). In sicer greva preprosto ven na pozno kosilo al pa večerjo. In ravno včeraj mi je dragi rekel, da naj si izberem eno lokacijo za valentinovo. ally

tiaxa  

član od: 1.3.2007

sporočila: 10

6. feb 2008 18:09

Hvala za veliko super idej. Mislim, da prou kuhala ne bom, kšna taka na izi sladica, malo bolj posebna. Drgač bi pa tut moj najraj recept, da bi najina punčkica, ki ma 7 mescou, zaspala enkrat za spremembo pred polnočjo :) Mam še cajta se odločit, neki bom pa definitivno nardila, ker je to najino prvo valentinovo pod isto streho z najinim srčkom. čau tiaxa

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. feb 2008 11:22

da jst malo osvežim to temo - mene pa mika tale oprahina krema z vodko, ampak me je kar malo strah... kaj mislite, je dobra??? jaz si niti približno ne predstavljam okusa. Pa to bi blo verjetno bolj pametno kupit kako bolj kvalitetno vodko, ne lih kako trojko al pa kej podobnega??? Sam za vaše mnenje vprašam in nasvet, da ne bo spet kakega pametovanja prosim :) nike

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. feb 2008 11:50

Pri pripravi kremne omake bo alko tako ali tako izhlapel/izparel in je potem v osnovi vseeno, kakšna vodka je notri. Oprah je pač imela sponzorja in je bilo treba vodko nekam uliti. In, nike, za božjo voljo, zakaj teh sestavin enkrat za štihprobo ne zamešaš, pa boš videla, kako izpade? Strah? Za eno omako se pa ne splača tako širokega registra emocij odpirati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti