Odojek

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

tema odprta - 4. feb 2008 11:47 | ogledi: 7.464 | odgovori: 2

V soboto praznujemo in je povabljenih 45 ljudi.Naročena imamo 2 odojka, vsak bo imel očiščen(s kostmi seveda) po 20 kg. Pa me rahlo skrbi, da bo premalo.Zraven je še kruh, pa 4 vrste solat in pa 2 torti in pecivo. Je pa tako, da moški so boljši jedci, kot ženske. Kaj menite, bo dovolj? Aja, pa koliko kruha naj vzamem?

LP

Gurenc

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

4. feb 2008 11:56

Gurenc, jaz se pa bojim, da vam bo pujča še malo ostalo. Nas je ponavadi okrog 30-35, pa enega takega kot je vaš, ob vseh dodatkih(kruh, solate,...) kooomaj zmažemo. jass

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. feb 2008 12:07

Pravgotovo bo hrane dovolj. Mesa bo verjetno ostalo za polovico odojka, kruha se navadno porabi 25 dkg po osebi. Kruha imej vsaj dve vrsti (belega in rženega), saj po okusu bel bolj paše k odojku, ržen pa je bolj v "modi" zadnje čase in pravijo, da je bolj zdrav. Le to me skrbi, kako boš 2 torti na 45 kosov razrezal. Glede na to, da bo moška populacija bolj tolkla po mesu se zna z torto tudi iziti. Mlade čebule nikar ne pozabi ali pa vsaj srebrnjak v njeno zameno. Slednjega lahko narežeš, osoliš in vmešaš v kislo smetano in jogurt. Enkratno se poda k odojku ali jedem iz žara. V premislek le to, da so odojki težki okrog 35 kg (očiščeni) navadno manj mastni od 20 kilskih in neprimerno bolj mesnati. Lepo praznujte. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti