Drobno mleto sojino meso

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

tema odprta - 4. feb 2008 11:23 | ogledi: 11.673 | odgovori: 10

Iskalnik ne najde nič na to temo. No ja, vsaj jaz nisem nič našla, kljub plusku.

Mi lahko kdo zaupa, kako narediti sojine zrezke iz drobno mletega sojinega mesa (Biotop). Sem jih že delala iz soje v zrnju, tule pa se ne znajdem.

V naprej hvala za nasvete.

Julija

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

4. feb 2008 12:06

Jaz kar kupim sojine kosmiče (soja vita) in iz teh naredim zrezke. Recept je na embalaži.

Saša

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. feb 2008 12:14

Basti je napisal/a:

Jaz kar kupim sojine kosmiče (soja vita) in iz teh naredim zrezke. Recept je na embalaži.

Saša

 

Ali mi lahko prosim napišeš ta recept? Doma imam namreč zgoraj navedeno in ni nikjer nobenega recepta. Če ne bo šlo drugače, bom pa sama nekaj naštudirala. Za pojest menda bo.

Julija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. feb 2008 13:14

Julya,

jaz bi na tvojem mestu naredila polpete. Sojino meso, jajce, malo drobtin, morda še gobic, pa začimbe... Ne more biti slabo... Je pa potrebno meso prej namočiti (to menda piše na embalaži).

jasna

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

4. feb 2008 13:19

Ne samo namočiti, najbolje je sojine kosmiče segreti v vodi do vrenja (ali pa celo vreti kako minuto) in nato pustiti, da se ohladijo. Nato jih dobro ožmeš in uporabiš. Dodaj malo prepražene čebule, česna, eno jajce, nekaj drobtin in začimbe po tvojem okusu (veliko peteršilja, origano, bazilika itd.). Uporabi domišljijo, pa bodo vsakič drugačni. Barbra

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

4. feb 2008 13:23

Julya, jaz sojine kosmice nekaj casa kuham z dodatkom jusne zelenjave. Potem jih dobro odcedim in izstisnem odvecno vodo. Dodam jajce, prepraženo čebulo, česen, zelišča po okusu, oblikujem polepete in jih spečem. fresh

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

4. feb 2008 13:28

Jaz namočenim in ožetim sojinim koščkom dodam na olju prepraženo čebulo in česen, parmezan, jajca, drobtine, sezam in različne začimbe. količin ti ne znam navesti, ker delam čisto po občutku. Drugače pa lahko polpete delaš tudi po receptu za polpete iz mletega mesa, le da namesto mesa uporabiš sojo, pa seveda količine po potrebi prilagajaš, da dobiš primerno gostoto mase. Vanilija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. feb 2008 13:30

Punce hvala. Kosmiči so že skuhani, zdaj pa naprej. Domišljija dela. Nekaj vaših in nekaj mojih idej, pa bo kosilo na mizi.

Če pa se še nakde kdo s kako idejo, pa prosim z besedo na plan. Bo malo rezerve za drugič.

 

Julija

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

25. feb 2011 19:28

Bom kar tukaj nadaljevala, da ne odpiram nove teme.

Morda veste, kako bi se naredilo sojino enolončnico iz sojinh koščkov (Natura)? V bazi sem sicer našla en podoben recept, vendar nisem prepričana, če je sojino meso v koščkih, ki je tam navedeno enako moji sestavini.

Sem brskala tudi po googlu pa nisem nič pametnega našla.

 

Lp, Maja

majacebelica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. feb 2011 19:32

tole sem našla na netu: SOJINE KLOBASE

40 dag,soje
2-3 stroke česna
1 žličko mlete paprike
1 čebulo
10 dag olja
10-15 dag zmletih orehov
majaron
sol

Kuhano sojo zmeljemo.Čebulo in česen dušimo ter vmešamo z ostalimi
sestavinami .
Dobro premešamo to mes in oblikujemo svaljke.
Lahko jih popečemo na olju-še bolje pa v pečici na zmerni
toploti.
Čisto lahko oblikujemo dolgo klobaso,jo zavijemo v alu folio
ter tako zapečemo v pečici.

www.mojalbum.com/naredilaana

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

26. feb 2011 13:48

Maja, mislim, da lahko sojino meso v koščkih katerega koli proizvajalca uporabiš pri katerem koli receptu za enoločnico s sojinim mesom (ali pa v receptih za mesne enoločnice, čeprav moraš potem računat, da bo okus malo drugačen in da boš najbrž morala skrajšati čas kuhanja). Le za predpripravo sojinega mesa (namakanje ali kuhanje) upoštevaj navodilo na embalaži koščkov, ki jih imaš doma. Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti