Črni peter - pravila

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

tema odprta - 3. feb 2008 18:18 | ogledi: 20.764 | odgovori: 4

Lahko kdo napiše, kako se že igra Črni Peter? Jaz sem že malo pozabila na pravila... Jasno mi je, da moraš vreči ustrezno karto v par, kdo pa zmaga, kakšno vlogo ima Črni Peter?

Hvala in LP

Anja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. feb 2008 18:34

Mi vse karte razdelimo. Recimo, da so tri igralci. Vsak dobi enako, en dobi eno karto več. Od tistega potem njegov levi (ali desni - to določite) sosed vleče karto. Če ima par, da na svoj kupček. Potem se naprej vleče v krogu (tistemu, ki je vlekel, vleče njegov sosed). Aja, ko razdelite karte, vse pare izmečete ven. Bistvo črnega Petra je, da tisti, ki ga ima, ne more zmagati. Zmaga pa seveda tisti, ki najprej izmeče vse karte. Je jasno ali še kaj razložim? Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. feb 2008 18:35

ojej, kje so leta, ko smo se igrali Črnega Petra!! No, upam, da bo s pravili vseeno vse v redu - torej: zmešamo karte in jih razdelimo po eno med vse udeležence. Napravimo več "hodov", dokler nam ne zmanjka kart. Vsi udeleženci naj bi tako nekako imeli isto število kart. Nato tisti, ki je mešal, potegne eno karto od svojega levega soseda. Če ima par, ga vrže na mizo, če pa ne, pa pusti svojemu desnemu sosedu, da potegne karto (od delilca - tudi če delilec ni imel para, njegov desni sosed potegne karto). In tako gre igra naprej, tako dolgo, dokler ne ostane le ena oseba, ki ji v roki ostane Črni Peter. To ni zmagovalec, ampak "izguba" (no, ja). Bistvo igre je v tem, da se čim hitreje znebiš vseh kart.

Vsaj tako smo se jo igrali mi. Verjetno pa obstaja še kakšna različica .

LP

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. feb 2008 18:36

Hehehe, se mi zdi, da sva z Atino isti čas pisali.

Lp

cervus

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. feb 2008 19:23

O, hvala lepa za brzinske odgovore! Že igramo. Ko sem brala odgovore, sem se takoj spomnila, kako gre igra.

Lep pozdrav

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti