Jedilnik na tedenskem smučanju

pimpa  

član od: 9.6.2007

sporočila: 1

tema odprta - 3. feb 2008 15:06 | ogledi: 7.223 | odgovori: 11

Pozdravljeni

Počasi se pripravljamo na zimske počitnice. Zanima me, če imate idejo kaj kuhati na smučanju. Ne pozabite malo prostora, skromna kuhinja in pripomočki, malo časa za preživet med lonci, čim več od doma,...in še kaj.

lp

pimpa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2008 15:29

Potem pa je izbira preprosta: v bližnji sampostrežni gotovo dobiš kup na pol gotovih ali gotovih zamrznjenih jedi (girosi, paelle, čili con carne, ribji fileji...izbira je neskončna) Ali pa: rižota, testenine, enoločnčnice - da se umaže čim manj posode, kak dan boste pa verjetno zunaj jedli? Nikoli in nikdar ne nosim s sabo pripravljene hrane na smučarijo, ampak tam sproti improvizoram. Čez dan tako ali tako nekaj pojemo na kočah - pa saj ga ni lepšega kot v opoldanskem soncu na terasi kakšne koče srebat juho z jetrnim cmokom, kvašen cmok v vanilijevi kremi, šmorn, pečena rebrca ali kaj drugega in tradicionalne ponudbe koč na smučiščih, ko prismučamo do doma pa kakor kdaj - včasih testenine, naslednjič rižota, tretjič le kak kos mesa v omaki, ostale štiri dni pa kam ven. Dopust naj bo dopust, čim manjo bremenjevanja s hrano in kuhinjo. Tudi v času, ko so bili otroci še menjši, smo brez kompliciranja lepo prišli skozi. Mogoče ti nisem ravno veliko pomagala, ampak nekako sem se vedno izogibala temu, da bi od doma, ob vsej smuačrski prtljagi, še hrano s seboj vozila? Nak, dopust naj bo dopust, kvečjemu sem s sabo vzela nekaj najnujnejših živil (vrečko testenin, kakšno omako v steklenici ali vrečki, konzervo tunine, pršut - za prvo silo, če bo ravno trgovina zaprta). Ampak vseeno: če si doma skuhaš golaž na primer, imaš en dan že rešen, prvega ali drugega recimo, pa še prostora ti ne zavzame preveč ob drugi prtljagi. Ali segedin golaž, morda polnjena paprika? MAmamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. feb 2008 15:53

Mi si na smučariji vedno kuhamo sami. V poštev pridejo na hitro pripravljene jedi. No, prvi dan in potem še enkrat vmes zvečer skuham govejo juho, precedim in dam v hladilnik. Naš otrok (in tudi če je še kaki zraven) najraje je juho in to moram imeti vedno pri roki. Doma pripravim ribano kašo in rezance.

Za nas pa ne kompliciram kaj dosti. En dan špagete, en dan makaroniflajš, en dan ribe, en dan čevapčiče, en dan šmorn, pa kake tortilje, in teden je skoraj naokoli. Meso povečini nesemo s seboj, vsak nekaj. Solata paradajzova ali rdeča pesa.

Pri nas imamo domeno, da grejo dopoldne na smučarijo moški, ženske pa z otroki na sankanje in malo na smučke (otroci so še mičkeni), ob enih pol 12.h gremo noter in pripravimo kosilo, do pol 13.h pridejo moški, se najemo, potem pa ženske na smučarijo, moški pa pospravijo in rihtajo otroke popoldne. Ali pa dop-pop dejavnosti kombiniramo po parih. Kakor kdaj. Tako nam je ta kuharija res mimogrede, pa še prišparamo na tak način kar dosti (tudi pri smučarskih kartah).

Anja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. feb 2008 15:55

Mamamia mi je brala misli,pa še napisala jih je.Sicer pa že danes skuhaj malo več,pa v skrinjo,pa jutri tudi,.....Pa zagotovo je tam tudi kakšna restavracija,ki ni tako huuudo draga,za otroke pa pri nas kar malo več paštet in čokolinota sploh za zajtrk,se pa sedaj tud že šmorn dobi v vrečki.Želim ti da bi na počitnicah predvsem uživala in se ne preveč obremenevala s hrano in kuho,....Jaz vedno vzamem sabo kar picopek in je notri včasih še kaj za kakšnega soseda,..V njem lahko narediš skoraj vse,če je malo višji še juho. Uživaj,pa še kakšnega snežaka zame postavi. anaeva

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. feb 2008 17:49

Pozdravljena, mi smo se odpravljali smucat vedno na pustni teden, letos nam, zal to ni uspelo, obicajno pa smo se prehranjevali takole: Zjutraj: mlecna kava za odrasle, za otroke kakav, kruh, maslo, marmelada, Nutella, piskoti. Kosilo: sendvici, ki smo si jih pripravili zjutraj - kruh s sirom, slanino, prsutom, kumaricami, z raznimi namazi. Nasi otrocki imajo najraje, da pripravim sendvice razlicnih okusov in da na ovitek ne napisem, kaj je noter, tako pravijo, da imamo loterijo. Poleg sendvicev se topel caj, cokolada, kak sadez. Popoldanska malica: kakav, sadje, piskoti, kaksno pecivo Vecerja: testenine na razlicne nacine, vcasih kaka rizota, vsaj enkrat juha in vsaj enkrat zelenjavna juha (za toplo predjed), narezek, kruh, solata, sadje ali sadna kupa, vcasih kaka sladica (palacinke, puding, panna cotta ipd.) Naj dodam, da smo bili vedno na smucariji 2 - 3 druzine skupaj s skupno 6 otroki od 1 do 9 let. Pripravo obrokov si porazdelimo: zjutraj kuhajo brat in zena, medtem ko grem jaz po nakupih, sendvice in opoldansko kosilo pripravim jaz, vecerjo pa si deliva jaz in svakinja. Ostale mamice ne kuhajo, ker so .... (kot pravijo) na dopustu ..... Vecji del nakupov opravimo doma (v Trstu), na dopustu pa dokupimo samo sveze mleko, kruh, jajca, sveze meso. Zelenjavo kupimo tudi vecinoma v Trstu, kar zmanjka pa prinesejo nonoti, ki pridejo gotovo med tednom vsaj enkrat na obisk. Takrat nas tudi zalozijo s kakim domacim pecivom in svezim sadjem. Zelim vam veliko lepih trenutkov na smucanju. ribica

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. feb 2008 18:29

Hojla, naj še jaz nekaj vprašam, ko je tema sorodna. Letos grem z družinico par dni na Krvavec v en apartma, pa me samo zanima, kako je gor s kruhom, mlekom... itak ne mislimo ne vem kaj kuhat ampak zajtrki pa bojo najbrž v apartmaju - torej, a se ta osnovna živila da kje gor kupit, naročit, da ti pripeljejo, ali kako? Irena

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

4. feb 2008 9:03

Jaz si vse skuham doma in nesem sabo zamrznjeno, tako imamo dovolj časa, ko pridemo s smučišča, da z družbo spijemo nekaj kratkega, nato se najemo, kavica, karte, karaoke, sprehod, pivce za živce .... kuham: golaž, makaron flaiš (samo omako), boloneze, sarma, segedinar, zrezke v omaki, spražim meso za rižoto ..... Hobotka

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

4. feb 2008 9:27

Vsako leto gremo na smučanje (3 družine) in naša prehrana je običajno na hitro narejena in ne kompliciramo. Zajtrk: paštete, ribe, evrokrem, hrenovke, suhe klobase, kosmiči.... Kosila; tortelini, zdrobovi cmoki s skuto postreženi z sladkorjem ali omako iz faširanega mesa, ki jo naslednji dan dodamo kuhanim špagetom, zvečer pa skuhamo ričet za naslednja dva dni, rižota z zmrznjeno zelenjavo , pa prebranac v konzervi(sistem pogrej in pojej). Vse to je enostavno in ne zahteva sukanja okrog loncev in tako ostane dovolj časa za uživanje. Hrane po kočah na smučiščih ne kupujemo, ker se nam zdi škoda denarja, da bi ga puščali po kočah, si zato rajši privoščimo kak izlet več. Piškotek,Na Krvavcu v apartmaju si je pa treba kar kuhat- trgovine pa tam gor ni ,pa tudi ne vem zakaj bi vam kdo hrano dostavljal, ker je do vrha speljana lepa cesta, bi jaz v tem primeru hrano peljala s sabo, tistih nekaj metrov do tam kjer koli že boste pa tudi ni tako daleč za nesti (daš na sanke in pelješ). Če pa denar ni problem, pa je zraven hotel v katerem ponudijo različno hrano. s.marinka4

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

4. feb 2008 12:24

s.marinka4 - saj ne sprašujem za vso hrano, zanima me predvsem kruh - zdaj kakšen dan starega že poješ, pa dva dni starega spohaš, da bi pa za cel teden kruh gor nosila pa ... ??? Nekako se mi je zdelo logično, da bi ga lahko gor kje nabavila Irena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. feb 2008 12:34

piškotek, kupi tisti kruh, ki je zapakiran v foliji, nekateri so že tudi narezani, in imaš problem za ves teden rešen. Sploh črn kruh se dolgo obdrži, dva ali tri dni po tistem, ko ga odpreš, je še vedno dober. To jaz počnem, ko se poleti s čolnom kam odpravimo, pa nidar ne veš, ali bo kje kaka trgovina s kruhom za zajtrk ali ne. Mamamia mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. feb 2008 13:29

Piškotek - na krvavcu me ni bilo že mnogo let, ampak, če me spomin ne vara, kake trgovinske ponudbe gor ni. Drugače pa - za nas je smučarije letos že konec, uživali smo brezmejno. Tokrat smo bili v apartmaju sami in smo jedli takole: zjutraj: jajca, kupljena francoska, paštete, salamca, sir, sveža paprika, žemljice (so nam jih dostavljali do vrat), sir, namazi, ta mala je jedla čokolino, kosmiče, jajca s popečenim kruhom...). S seboj sem nam v ruzak vzela čaj, jegra, kako čokolado, sadno-žitne rezine, piškote. Midva potem čez dan nisva nič več (kako kavo, pivce na sončku že no..) ta mala je pa oboževala govejo juho s fritati, ki so jo stregli v koči, kjer smo ponavadi imeli pavzo. Zvečer pa: s seboj sva (tradicionalno) vlekla raclette pekač in sir (ki je bil za porabit), tako da smo dvakrat jedli raclette, enkrat makarone z bolognez omako, enkrat juho iz vrečke, popečen mesni sir in domač pire krompir, enkrat omakco iz mesa, ki je ostal pri raclettu in makarone, pa je bil teden okrog. So imeli pa kolegi s seboj pasulj v konzervah, sarme in še par takih zadev, tako da se s kuho ni nihče preveč obremenjeval. Manj kompliciraš bolje je. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti