Pohanje dunajskih zrezkov

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

4. feb 2008 16:11

Tudi jaz delam pohanje v pečici. Od zrezkov je najboljši puranji, ker je ravno prav sočen. Piščančji ostane preveč sočen za moj okus. Spaniram kot običajno, naložim na peki papir in na vsakega dam res malo(listič) margarine. če je šnicl prevelik dam na dva konca margarino. gledam tudi, da so zrezki približno enako debeli. To pečem na 170stopinjah približno 40-50 minut. Še nikoli mi niso odstopale drobtine. Jajce pripravim tako, da ga stepem, dodam kapljo olja in malo vode in začinim. Med drobtine včasih zamešam parmezan(milanski zrezek) ali pa sezam. zrezke za pohanje nikoli ne potolčem, jih pa osušim preden jih temeljito povaljam v moki.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. mar 2009 18:15

jaz pa včasih, ko se mudi v olju popečem toliko, da malo zarumeni, nato dam v mikrovalovko,da se speče do konca. anitram1

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. mar 2009 18:47

Danes sem jih prvič pripravljala v pečici,res so dobri ,tako da jih bom še delala na ta način.Panirane zrezke sem malo pomočila v olje in dala na peki papi.Pekla 20 minut na 180.Drugič bom probala brez olja.Zelo so bili sočni.Panirala sem piščančje.

lp goga

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. mar 2009 6:20

Kaj vse tu ne zveš???''''''

No, jaz sem na nemški tv gledala eno oddajo, kaj so pravi dunajski zrezki.Naredili so različne dunajske:puranje, svinjske, goveje.....in različne pomade, pa različno pripravo. Pa so s tem šli na cesto in ugotavljali, kateri so ta pravi dunajski, kaj porečejo preizkuševalci. Naj povem, da so to ponudili več kot 1000 ljudem. Cela raja je ugotovila, brez da bi vedela kakšen dunajc je, da so najboljši juneči zrezki pripravljeni tako: moko in notri malenkost mlete rdeče paprike, v mleko in jajca, količina pol pol in malo soli, in drobtine, klasične.

Potem so šli na Dunaj in to ponovili. Rezulatat je bil isti. Pa so šli še po gostilnah, kjer tradicionalno pohajo dunajce. Najbolj obiskana je bila gostilna, kjer prodajajo dunajske kot sem zgoraj napisala.

No in še moje preverjanje. Res sem pohala vse mogoče, tudi zajca in kozlička, vendar so najboljši dunajski pohani v dobrem olju na zgornji način. Meni in mojim so res najboljši. Sem že delala tudi drugače in v pečici, vendar ga ni čez klasiko. Pa mleko ne dam zaradi premalo jajc, pač pa da je meso bolj sočno. Da pa bi bilo pri kosti krvavo to pa se mi še ni zgodilo.

No, pa dober tek!

Kyara

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

23. mar 2009 12:09

Pri pohanem mesu moraš biti zelo pazljiv zlasti pri kosteh se tudi pri meni rado zgodi da je še krvavo meso ostali del pa je že dovolj pečen,ne vem kaj naj naredim da ne bom preveč zapekla in da bo dobro pečeno. mark5

trava  

član od: 23.3.2009

sporočila: 1

30. mar 2009 15:01

Tudi jaz sem imela pri pripravi dunajskih zrezkov včasih probleme, ki sem jih z vašo pomočjo rešila. Hvala vsem in LP. trava

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. mar 2009 15:20

Kyara, paprika v moko, super ideja!

Atina

kruci  

član od: 21.7.2007

sporočila: 14

31. mar 2009 21:36

Mi smo ob prehodu na zdravo prehrano tudi preklopili na "zdrave pohane piščančje zrezke";) Povaljam jih v moki,jajcu in drobtinah ter dam na peki papir. Torej brez kakšnekoli maščobe. Pečem jih okoli 30min na 180stopinj. Niso izsušeni, pa še prijetno hrustljavo skorjico imajo. Na začetku smo sicer pekli zavite v vrečkah za peko in jih na koncu odprli ter na hitro zapekli na višji temperaturi, ampak smo ugotovili da tudi to ni potrebno(sem se bala, da se bodo drobtine zažgale). Pač, alternativa če bi koga zamikalo... kruci

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. mar 2009 21:52

Kruci seveda nas mika, no, mene vsekakor, zanimivo mi je to, da nič ne polivaš z maščobo.

Hvala za nasvet, cvrtja si zelo želim, pa ga ne smem (ali ga sploh kdo še sme?)

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti