Pohanje dunajskih zrezkov

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. feb 2008 7:33

Draga moja banana, ( ne ljubi se mi pisat dvojnih n-jev ), daj se mal skulirat, drugač bo lepota trpela.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. feb 2008 7:42

escada je napisal/a:
Brez zamere, ampak ne me basat, pohano meso iz pečica sploh ni za jest, razen če si "fejst" lačen..Je tudi moja enkrat prišla s to idejo na dan....no pa dajmo probat sem rekel z mešanimi občutki....in od takrat dalje pohamo samo še na klasičen način...(olje, ponev, štedilnik)Escada

escada, ti pa nimaš pojma ( pa nisi edini, tudi dragička je zraven ). Naj te poučim: pohani zrezek je, če primeren kos mesa pomokaš, daš v stepeno jajce, v drobtine in pečeš v segreti maščobi. Pohano v pečici je to isto, razlika je v tem da je kos mesa nekoliko večji, spustiš moko, jajca in drobtine, maščobe je manj, daš v pekač in v segreti pečici pečeš uro ali dve. In da to ne bi bilo za jest?

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2008 8:17

No, no, Ežoj ne bodi tako kritičen saj se celo življenje učimo.

Anamarija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. feb 2008 8:30

Evo čist ste me zmešal s tem pohanjem v pečici in jaz včeraj sprobam.  Zaključek: Poham samo še standardno.

Škoda, da ni ežoj včeraj napisal razlage pohanja v pečici pa sem pozabila spusti moko, jajca in drobtine.

jade

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. feb 2008 8:52

no, escada, jade in ežoj so me prepričali. Ne bom niti poskušala. Danes je na sporedu svinjska ribica, mislim, da bi je bilo škoda.

Jaz pa poham v pol sv.masti in pol olja.

Anja

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

3. feb 2008 8:58

Pohanje v pečici je stvar okusa,ampak jaz to delam vsaj že osem let.Res je ,da nam v začetku okus ni bil najbolj všeč,ampak sedaj smo se navadili,ker je sigurno prepečen cel kos,kar za meso pohano po klasičnem načinu ne moreš trdit.Sem prevečkrat dobila krvavo okrog kosti,pa ne samo če sem sama delala... Anja27-svinjska ribica pa nima kosti,zato jo naredi kar na klasičen način... ko69

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. feb 2008 9:06

No, ko poham kose s kostmi, pač zelo zelo dolgo pokrito pečem - 10 do 15 min na vsaki strani - na točno določeni temperaturi (to mora pogruntati vsaka gospodinja svoj štedilnik), in ni nikoli krvavo okoli kosti. Med pohanjem kose še prepikam s špičastim nožem v bližini kosti in se res vedno spoha. Ne smeš pa tudi ne pohat preveč dolgo, ker je potem meso suho in tudi ni dobro.

No, saj sem že rekla. Za pohanje v pečici sem tule na tem forumu slišala prvič. Nobena gospodinja, ki jo poznam, ne poha na tak način, in je to za mene nekaj čisto novega.

Anja

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

3. feb 2008 12:06

tudi jaz prvič slišim za pohanje v pečici. mi vedno standardno-moka, jajce, drobtine v ponvi z oljem. tudi kose piščanca, camo ga potem malo dlje pečem na majhnem ognju cca.35-45 min in je super in nič krvavo. tanjaj

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. feb 2008 12:31

Ežoj Me zanima kaj bi "Osterajharji " rekli na dunajca iz "pratrola", verjetno niti katoliško niti pravoslavno, da islamskega in ostalega križanja ne omenjam ( za ziher bi uporabli vse "krščenmatičke"). Sicer pa, vsakemu svoje in če vam "pohanc" iz pečice paše...Go for it ( eat) Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti