Pohanje dunajskih zrezkov

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. feb 2008 18:46

my bad, nism vidla. no, to se mi pa zdi čudno. sori, ampak mogla sm se obregnt, ker mi enostavno grejo na živce taki pokroviteljski začetki stavkov, kot so : Draga moja itd... bannanna

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

2. feb 2008 19:08

Če poham meso s kostjo(zajec,piščanec...),uporabim konvencijsko pečico,razen v primeru če je količina mesa večja,pa uporabim pečico.Ker le tako sem sigurna,da meso ob kosteh ne bo krvavo. Najprej meso spaniram,s čopičem nanesem nekaj maščobe(olje),dam na rešetko in pečem z ventilatorsko pečico cca.30minut oz.toliko časa da skorjica dobi lepo rjavo barvo.Da pa ni pečica preveč umazana,dam na dno pekač in vanj nalijem nekaj vode,da se maščoba in drobtine preveč ne žgejo. V primeru,da imam meso brez kosti,pa to naredim na klasičen način v dovolj količine olja... ko69

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. feb 2008 19:13

poham vedno v fritezi,in sicer vsaj dvakrat do trikrat najprej v njej ocvrem pomfri,potem kakšno zelenjavo,potem meso in na koncu ribe.Tako imam fritezo kakšne dva do tri tedne na pultu,potem pa jo za mesec dni pospravim pod pult.Moja se razstavi popolnoma in jo samo zložim v pomivalni stroj,razen tistega dela,kjer je pač elektrika ne.Trenutno jo uporabljam bolj za pustne dobrote,venda,si cvrenja brez friteze ne znam predstavljati.je pa res da vedno uporabljam olje za cvrtje ali malo boljše olje. anaeva

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

2. feb 2008 19:16

Pri nas panirane zrezke iz piščančjega in puranjega mesa pečem v olju na hitro v ne preveč olja praviloma v malce višji tefalovi kozici na plošči (plin ali steklokeramika). Svinjske zrezke, goveje zrezke in debelejše kose piščančjega (dam malce več olja) na hitro malce popečem najprej v olju na štedilniku, nato pa te kose mesa dam na rešetko v konvekcijsko pečico ali pa v pekač v navadno pečico (nič več olja) in še nekaj časa pečem, odvisno od samega mesa. Ker ne uporabim več nobene maščobe se meso ne napoji z maščobo in se nekako odteče. Med tem pečenjem še malce obrnem in po peki dam na papirante brisačke. Nam je takšno pohanje, ki potrebujejo dalj časa, da je pečeno, na ta način dobro. Meso je nekako sočno in ni zažgano in napojeno z oljem, olje pa se ne zapaca preveč z drobtinami, manj olja uporabiš za peko več dunajcev. lipa1

neznan uporabnik

2. feb 2008 20:07

gladiola ko stepaš jajce za paniranje dodaj malo mleka, zapečena skorja ne bo odstopila od mesa. pečeš na plošči ali v pečici ne sme biti problem. pa lep pozdrav. VINKO

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. feb 2008 20:11

Aaaaahm.... jaz pa kar strmim in strmim ko prebiram tale forum! Pečica je tudi za pohat?  Ne me basat. To slišim prvič v življenju. Prav vesela sem, ko vidim, kako polno presenečenj je lahko življenje! Na koliko stopinjah pa "pohate" v pečici, da se fajn speče? Pa brez maščobe se tudi da ali kako?

Glede pohanega govejega pa ... ni ga boljšega kot pohana goveja pljučnica. Mislim pa, da je anamarija1 govorila o "belem koncu", to pa še nisem poskusila pohat.

Anja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. feb 2008 20:23

WRAN51 je napisal/a:
gladiola ko stepaš jajce za paniranje dodaj malo mleka, zapečena skorja ne bo odstopila od mesa. pečeš na plošči ali v pečici ne sme biti problem. pa lep pozdrav.VINKO

 

Hm,jaz dam mleko le, če imam premalo jajc

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. feb 2008 20:25

anja27 je napisal/a:

Aaaaahm.... jaz pa kar strmim in strmim ko prebiram tale forum! Pečica je tudi za pohat? Ne me basat. To slišim prvič v življenju. Prav vesela sem, ko vidim, kako polno presenečenj je lahko življenje! Na koliko stopinjah pa "pohate" v pečici, da se fajn speče? Pa brez maščobe se tudi da ali kako?

Glede pohanega govejega pa ... ni ga boljšega kot pohana goveja pljučnica. Mislim pa, da je anamarija1 govorila o "belem koncu", to pa še nisem poskusila pohat.

Anja

 

Ja, Anja, pljučnica pa je cuor di coscietto.

Anamarija

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

2. feb 2008 21:08

Brez zamere, ampak ne me basat, pohano meso iz pečica sploh ni za jest, razen če si "fejst" lačen.. Je tudi moja enkrat prišla s to idejo na dan....no pa dajmo probat sem rekel z mešanimi občutki....in od takrat dalje pohamo samo še na klasičen način...(olje, ponev, štedilnik) Escada

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

2. feb 2008 23:39

Pri pohanju moramo paziti predvsem na to, da je maščoba dovolj vroča.To preverimo z ročajem kuhalnice, ki ga potopimo v maščobo. Če se okrog njega naredijo mehurčki je temperatura prava, v nasprotnem primeru jo še segrejemo. Girello pa je po slovensko beli rez, ki je res super za pohanje. Je lepe valjaste oblike, zelo pust in lepo se reže. Zelo dobri so tudi ljubljanski zrezki, saj ostane lepo kompakten. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti