Pohanje dunajskih zrezkov

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

2. feb 2008 13:17

ja saj to sem mislila da se lahko zgodi. gladiola

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

2. feb 2008 13:42

Ko poham večje konce mesa, kjer obstaja nevarnost, da bi v notranjosti ostal surov, dam meso prej v mikrovalovko, pa je potem vse OK. Drugače pa moka - jajc - drobtine, pa v vrelo olje na štedilnik; s fritezo se ne ubadam, ker je preveč svinjarije za pucat.

Drejček

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

2. feb 2008 13:56

Jaz imam pa zelo rada pohana piščanca po delih, pa me zanima koliko časa ga cvrete, da je potem do kosti prepečen in na kakšni vročini oz. tempreraturi. beki

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. feb 2008 13:58

Koliko časa? Hm, ne vem, po občutku. Na nizki temperaturi. Ko mislim, da je gotovo, zapišim do kosti nož in pogledam, če kaj priteče ven. Če priteče, še ni pečeno. Atina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

2. feb 2008 15:14

Oprostite, ampak to pohanje v pečici... prav zanima me kako to zgleda?!? Jaz poham - puranje, piščančje, svinjske in telečje zrezke ter piščančje kose mesa. Moka, jajca, katerim dodam žlico olja ter drobtine. Nikdar ne poham govejega mesa! Poham v črni "emo" posodi, maščobe je vedno veliko, tako da meso v maščobi plava. Kos mesa dat na vročo maščobo in takoj znižam. Ne sme se pustiti, da preveč zakrkne. Pohanje mora biti lepe drap oz. svetlo rumenkaste barve. Pohano dam na papirnato servieto in to je to. Pohane kose piščanca poham... kaj pa vem, od oka... Na eni strani sigurno 6-7 minut, potem obrnem na drugo stran. Meso vedno obrnem samo enkrat. Pozdravček

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. feb 2008 16:23

*Etka je napisal/a:

Draga moja! Vse kuharice, ki jih poznam, cvrejo na plinu (ali kakšni drugi novodobni plošči). Zaradi nepraktičnosti, packarije in očitno slabi kvaliteti pohanja ti priporočam, da se na ta način lotiš tudi sama. V eno posodo (z malo debelejšim dnom, da se ne bodo žgali) daj precej olja, ga segrej, daj šnicle noter (pri govejih je normalno, da skorjica odstopi - tudi niso najbolj primerni za tako pripravo), zmanjšaj moč plina, da se ne žgejo, ji obračaj po potrebi in to je vsa umetnost. Pa dobro jih popivnaj s papirnatimi brisačami in bo zelo malo maščobe ostalo.

[rozica]

Sporočilo je spremenil(a) *Etka dne 02. feb 2008 12:53:56
tudi če popivnaš z brisačo, je še vedno notri še kar nekaj maščobe. saj ne da bi na maščobo skos gledala, samo to je razlog da marsikateri raje "poha" v pečici. pa če odstopi skorja al pa ne bannanna

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

2. feb 2008 16:47

bannanna je napisal/a:
*Etka je napisal/a:

Draga moja! Vse kuharice, ki jih poznam, cvrejo na plinu (ali kakšni drugi novodobni plošči). Zaradi nepraktičnosti, packarije in očitno slabi kvaliteti pohanja ti priporočam, da se na ta način lotiš tudi sama. V eno posodo (z malo debelejšim dnom, da se ne bodo žgali) daj precej olja, ga segrej, daj šnicle noter (pri govejih je normalno, da skorjica odstopi - tudi niso najbolj primerni za tako pripravo), zmanjšaj moč plina, da se ne žgejo, ji obračaj po potrebi in to je vsa umetnost. Pa dobro jih popivnaj s papirnatimi brisačami in bo zelo malo maščobe ostalo.

Sporočilo je spremenil(a) *Etka dne 02. feb 2008 12:53:56

tudi če popivnaš z brisačo, je še vedno notri še kar nekaj maščobe. saj ne da bi na maščobo skos gledala, samo to je razlog da marsikateri raje "poha" v pečici. pa če odstopi skorja al pa ne bannanna

 

Ja ampak ona je napisala, da na olju poha v pečici!!! To pa je maščoba ane. Drugo pa je če daš zadevo peči v pečico na peki papirju.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. feb 2008 16:49

Dragička, zakaj ne pohaš govedino? Veš kako je dobra, samo mora biti pravi del govedine, ki ne vem kako se reče v slovenščini " girello", ali "cuor di coscietto" da bi pa odstopalo pohanje iz govedine še nisem slišala, moja mami poha le govedino in vam povem, da je odlično.

Zdaj pa grem na guglu morda pa bom našla kako se reče v slovenščini. Pa kaj ni nobenga mesarja med nami?

GIRELLO= zadnji del govejega stegna

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 02. feb 2008 16:49:32

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 02. feb 2008 17:00:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti