Miške s skuto g.rika

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 2. feb 2008 9:00 | ogledi: 6.105 | odgovori: 5

Nisem prepričana, da je g.Riko (in drugi, ki so ta recept sprobali) videl moje vprašanje pri njegovih miškah s skuto. Na slikicah namreč zgledajo krasne, ko sem jih pa jaz delala, so se mi 10 minut po peki pomečkale. Ne me narobe razumeti, po okusu so super, samo lepe okrogle oblike ne zadržijo. Kje sem ga torej polomila? Je bilo olje prevroče?

Hvala za odgovor.

Lp

anajana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. feb 2008 9:24

Meni se pa te miške preveč napijejo olja. Ostalo ocvrto pecivo pa mi navadno uspe. Kaj pa jaz naredim narobe? katjushka

Natty  

član od: 31.12.2005

sporočila: 39

2. feb 2008 9:48

Tudi jaz imam isti problem, da se mi preveč napijejo olja. Ne vem kaj delam narobe? Natty

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. feb 2008 9:59

Jaz sem jih delala lani pa se ne spolnem, da bi imela kakšno težavo.

Sem pa probale tudi te http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=333 - so mi še boljše, mogoče pridejo še cenejše, jogurt-skuta....

katti

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. feb 2008 11:49

Anajana in druge, te miške sem naredila sinoči, iz cele mase. Cvrla sem jih v majhni posodi (naenkrat jih je šlo notri 8-10), da sem porabila manj olja, v posodo sem ga dala kake 4 dl. Od trenutka, ko sem stresla skuto v skledo, do trenutka, ko so bile vse ocvrte, je trajalo točno 45 minut! Temperaturo olja sem določila po stari metodi (da so se ob roču lesene kuhalnice začeli delati mehurčki), miške sem delala s čajno žličko, obliko so obdržale, točno take so kot na slikah, tudi mastne niso (kar se vidi tudi po tem, da je v posodi za cvrenje še vedno precej olja). Tudi danes so še prav dobre. Anajana, mislim si lahko le, da je bilo dejansko olje prevroče (in so se v testu naredile prevelike "luknje"). teta torta

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. feb 2008 13:54

Katti, te so res boljše, se strinjam! Sem še druge recepte sprobala, ampak tele so naj naj. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti