Hrustljavo pecivo

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

tema odprta - 16. sep 2002 12:27 | ogledi: 5.383 | odgovori: 6

Zanima me ali ima kdo recept podoben mojemu opisu . Na obisku pri prijateljici smo dobili pecivo od starejse zenicke in ker so zdaj stiki bolj slabi in je tudi vedno bolj pozabljiva se obracam na vas.

Naredila je pecivo, ki je bilo rumeno in vanj so bili vmesani narezani orehi. Zvedeli smo, da se mora pecivo narezati se vroce saj ko se ohladi postane hrustljavo in ga vec ni mogoce razati.

Upam, da kdo ve o cem govorim .

Ze vnaprej hvala za pomoc.

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

16. sep 2002 12:42

nimam sicer recepta pri sebi, to je hišni prijatelj, vinsko pecivo,.... to sta dva imena pod katerim jih poznam jaz.......res se reže toplo in se potem namaka v vino ali mleko oz. tekočino po želji.....

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. sep 2002 12:42

To bi lahko bil domači prijatelj. Lep pozdrav

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

17. sep 2002 9:16

Če je to res domači prijatelj, poskusi tale recept. Je zelo dober, ker po nekaterih receptih je prijatelj zelo suh, ta je pa okusen in krhek. 28 dag sladkorja 4 jajca 21 dag gladke moke čajna žlička pecilnega praška 14 dag grobo zrezanih orehov ali lešnikov 14 dag rozin Sladkor in jajca stepaj, da se speni. Dodaj moko, pecilni, orehe in rozine.Vse skupaj stepi, da je masa gladka. Zlij v pomaščen pekač in peci pri srednji temperaturi. Še toplo zreži, ker drugače se preveč drobi. Lahko pa v testo daš tudi zrezano čokolado, kandirano sadje ali suhe marelice, začiniš lahko z 1 čajno žličko cimeta, lahko pa tudi obliješ s čokoladnim prelivom. Ponavadi ga pečem iz 1 in 1/2 mase, tako je ravno prav za največji pekač, ki ga dobiš zraven štedilnika. LP Damjana

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

17. sep 2002 11:18

Cez vikend preizkusim recept od ladybird - domaci prijatelj in vam javim ali je to to kar iscem. Sicer pa hvala za trud in seveda recept. Barbara ce imas drugacen recept od Damjane se priporocam .

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

17. sep 2002 12:15

Tale je od svakinje EVE in je božanski : 4 jajca, 28 dag sladkorja, 1 majhna žlica soli --------- penasto umešaj 45 dag moke (ostra oz. mešana) 3 pesti po izbiri lešnikov, orehov, čokolade, kandiranega sadja,rozine,......... 3 žlice ruma, malo pecilnega praška (po ene žličke)----- to previdno umešaj v tekočino, pečemo 45 min pri 175 C, takoj vroče narežemo in posušimo (ohladimo) (lešnike in co. grobo narežemo) Tale pa iz Avstrijske knjige : 3 jajca, 140 g sladkorja, 1 vanilij sladkor, 100 g moke, 1 ščepec pecilnega praška, 100 g grobo nasekljanih lešnikov, 100 g rozin, 110 g kandiranega sadja (jaz vzamem tropsko mešanica v modri vrečki) Postopek dela je isti kot zgoraj. pečeš pa pri 165 C 20 - 25 minut. (tudi okusen)

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

18. sep 2002 12:12

Vseeno nisem cakala vikenda in preizkusila ze vceraj recept od Damjane (cimet je naredil super okus) in priznam je boljsi kot sem ga poskusila pri prijateljici to pecivo ni tako suho kot je bilo takrat na pokusini Za vikend pa se po receptu od Barbare in kupim se suho sadje Zares se zahvaljujem za recepte ker obozujem taksne vrste peciva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti