Uporabnost malega sekljalnika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 1. feb 2008 19:42 | ogledi: 4.392 | odgovori: 27

 Oni dan sem gledala nekega strašnega kuharja, ki si je pri delu pomagal z neko zadevo, ki je kot Moulinexov model iz linka. Seveda mi je bilo vščeč.

Pred dnevi sem s pomočjo mikserja seskljala čebulo in molila, da mikser ne crkne. No, ni.

V oddaljenosti meseca dni sem slabe volje umivala multipraktik, ki ga uporabljamo vsake kvatre, ker v kuhinji zanj ni prostora, za manjše količine je prevelik, glede umivanja pa sem slabe volje že pred kuporabo.

Tiste škatle od paličnjaka, ki so mi izboljšale standard pri sekljanju čebule, so se razpočile, paličnjak pa je že tudi v krtovi deželi.

Včeraj so moje okice zagledale na polici sekljalnik Gorenja po ceni 28€. Nisem ga vlekla iz škatle, prodajalca pa tudi ni bilo nobenega.

Zdaj se mi lušta ko mački špeha Liliput -sekljalnika.

Vidim, da imajo različno velike posode, da imajo različno moč.

Vesela bom vašega mnenja in predvsem izkušenj, če ga že imate. Seveda slabosti in prednosti posameznega.

Tole so linki:

 

a) http://www.mimovrste.com/artikel/3550019932/q=sekljanj

 

b) http://www.mimovrste.com/artikel/3590016832/sekljalnik

 

c) http://www.mimovrste.com/artikel/3590017530/sekljalnik

 

Pripomoček bi uporabljala za seklanje čebule, manjših kosov mesa, orehov, suhih fig, za led mi je figo mar.

 

Hvala.

 

F r i n a

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. feb 2008 19:54

Ravno zdaj je v Lidlu v akciji po neki smešni ceni, grem preveriti, koliko je. Atina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. feb 2008 20:13

Atina, tudi meni so te vrtnice všeč, upam, da jih bodo še imeli, ko bom šla ponje. Frina, meni že kakšne tri leta dobro služi kuhinjski strojček Phililps Essence HR7754. Največ ga up orabljam za sekljanje čebule (da se ne jočem in skačem okoli s plavalnimi očali), nareže ali naseklja razno zelenjavo. Uspešno bo pa začel nadomeščati tudi palični sekljalnik, ker je crknil. Res pa je, da stoji vedno na pultu, če bi ga pospravljala, ga ne bi vlačila iz omare. Zadovoljna sem z njim in nikakor ni bil zgrešen nakup. Sem še enkrat prebrala in vidim, da omenjaš tudi meso, za kar pa ni primeren. Ima pa tudi nastavek za citruse, s katerim sem tudi zelo zadovoljna. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 01. feb 2008 20:17:21

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

1. feb 2008 20:34

jaz imam tak mini sekljalni v kombinaciji z paličnim mešalnikom in je super,sploh za kakšno čebulco ali omakco ali peteršiljček,vedno pa ga tudi uporabljam ko delam recimo paco za meso na žaru oziroma polivko. anaeva

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

1. feb 2008 21:16

anaeva je napisal/a:
jaz imam tak mini sekljalni v kombinaciji z paličnim mešalnikom in je super,sploh za kakšno čebulco ali omakco ali peteršiljček,vedno pa ga tudi uporabljam ko delam recimo paco za meso na žaru oziroma polivko.anaeva

 

jaz tudi, sem zelo zadovoljna z njim, je nepogrešljiv v moji kuhinji.

Marjana

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

1. feb 2008 21:25

super stvar, zellooooooo uporabno, brez njega ne gre v kuhinji, pa zelo priročen...... skratka lahko razbereš, da sem nad strojčkom zelo zadovoljna. Imam pa tega ta tretjega (tretji link). Priporočam. lp Winnie Sporočilo je spremenil(a) Winnie dne 01. feb 2008 21:25:39

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. feb 2008 21:27

Kupila bi sekljalnik izključno s posodo iz stekla. Je pa to super zadeva. ham-njam

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. feb 2008 22:42

Jaz imam sekljalnik Kenwoodov. Super zadeva. Je pa plastičen. Sem enkrat morala kupiti že novo posodo, tako je ta reč uporabljana. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti