Električni pekač za kruh

platoon  

član od: 13.9.2002

sporočila: 1

tema odprta - 13. sep 2002 19:08 | ogledi: 7.173 | odgovori: 68

Prosim za kak recept za peko kolačev ali biskvitov (za kruh jih imam že kar nekaj), spomočjo zgoraj omenjene naprave.

Gre za maso produkta 1kg, pripravljenega iz razmerja 60% suhe snovi in 40% tekočine.

Za bilokak nasvet ali napotek hvala lepa.

Sem prvič na obisku pri vas in je kar zanimivo.

LP

Tomi

PS.: Morda bo kdo ob branju naslova zavihal z nosom, toda tudi to je neke vrste kuhinjski pripomoček.

tomi planina

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

15. sep 2002 14:50

Tomi, kolikor se spomnim, je bilo že enkrat govora na forumu o tem pripomočku, in sicer v zvezi s celiakijo - alergijo na gluten. Če se prav spomnim, je bilo tud nekaj receptov, ampak za brezglutenski kruh. Ne vem, če ravno takšnega rabiš. Ej, a se splača imet tale avtomatek? Kej odleže? Cena je kr precej velika... okrog 25 tisoč. LP Sycia

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

15. sep 2002 17:18

Draga Sycia! Seveda se splača imeti takšenke "kruhomat". Mi ga imamo cca. 5 let. In kar prav nam pride včasih, ko kakšno soboto zvečer opazimo, da nimamo kruha za nedeljski zajtrk. Potem samo "namečem" vanj vodo, moko, kvas, sol, včasih sezamovo seme, včasih mak, včasih orehe, včasih olupljeno sončnično seme, včasih olupljena bučna semena ... - nastavim program in kruh se začne peči ob približno 4-h zjutraj, tako da imamo za zajtrk lepo topel, sveže pečen kruh. Uporabljam ga tudi za izdelavo testa za razne potice, piškote, pico ... Res je, da začetni strošek Kruhomata ni majhen, vendar se ti zelo hitro povrne. Samo pomisli: komu se v soboto zvečer ali v nedeljo zjutraj ljubi iti v trgovino po kruh?!? Nataša Sporočilo je spremenil(a) Nataša dne 15. sep 2002 17:19:19

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. sep 2002 11:26

Tudi mene je začel mikati tale "kruhomat". Opazila sem ga že v katalogu Quelle za okoli 20 tisočakov (modela ne vem). Bom popoldan pogledala. Nataša, kaj pa poraba elektrike? in ali lahko pečeš v njem tudi manjše pecivo? (vem, daš pač manj moke ampak ali lahko npr 5 malih žemljic hkrati? Predvidevam , da ne.). Aparat se mi zdi da je bolj pokončne oblike, ali lahko malo bolj opišeš uporabo? Ali v aparatu avtomatsko tudi vzhaja ? Želim si pač čimveč podatkov, da se lahko odločim in doma "pripravim teren" (beri nagovorim moža, da kaj prispeva).

neznan uporabnik

16. sep 2002 17:29

Zivjo! Tudi jaz se odlocam za nakup kruhomata. Zadeva je super. Ze vec kot deset let ga imamo, vendar je zdaj spustil dušo. Zanima me, če imate kakšne izkušnje z aparatom firme Clatronic, ki se je pojavil v naših trgovinah (25.000). Všeč mi je, ker ima večjo kapaciteto in dve mešali, zanima me, pa če ima tudi kakšne napake. Pozor vsem: ce kupujete severinov aparat, v merkatorju je po 21.000, v Merkurju pa čer 31.000!!! (mislim, da isti model) Agata agata

platoon  

član od: 13.9.2002

sporočila: 1

16. sep 2002 20:58

NEJEVERNIM NEKAJ ŠTEVILK NA DUŠO Vsem, ki so potencialni kandidati za nakup kruhomata, naj podam vsaj nekaj številk, ki sem jih dobil s svojimi experimenti. Primer: za 1 kg kruha potrebujete: - 60dkg moke (mercator tip 500 - 89sit/kg)...................53,40 sit - 2 dcl mleka (spar alpsko 3.2 -159sit/l).........................30,80 sit - 2 mali žlički kvasa (mercator - 29sit/pack).....................10,00 sit - 2 žlici olja ( ? - sit)......................................................1,00 sit - 2 dcl vode ( ? - sit)....................................................0,01 sit - 2 žlici sladkorja ..........................................................3,00 sit - 2 mali žlički soli ..........................................................1,00 sit - cca. 0,8 kW štroma.................................................15,00 sit - cca. 180 min časa.................................................... ?? sit ----------- SUM 114,21 sit / kg Od tu so možne še cenejše nabave moke, kvasa, mleka (namesto le tega je lahko tudi navadno mleko ali voda), ..., ki le še precej pocenijo izdelek. Razliko v ceni kilograma kruha je tako cca 300,00 sit, tako da se investicija povrne že v 2 mesecih pri porabi 1 kg kruha / dan. Vse ostalo je že ... Tako, toliko o številkah. JAZ PA ŠE VEDNO PROSIM ZA RECEPT ZA KOLAČ ZA KRUHOMAT. Hvala. LP tomi planina

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

16. sep 2002 22:06

Jooooooo! Me boste še prepričal! A ima kdo izkušnje s pečenjem polnozrnatega/polnovrednega kruha? Tomi, najbrž je pa še toliko ceneje, če ima kdo domačo moko... Ja, pa mene zanima, kakšen je kruh iz kruhomata? po okusu, obliki, diši isto??? Pa če se da peči tud pecivo v njem.......... zakaj nisem vedla za to že prej??? Joj, spet bomo imeli nočne more! LP Sycia

iivanu  

član od: 25.6.2002

sporočila: 4

17. sep 2002 8:02

Recept za kruhomat:Kruh z banano Sestevine: Mleko 200 ml Psenicna moka 375 g Med (velika merica) 2 Sol (mala merica) 1 Maslo 40g Vanilijev sladkor (mala merica) Banana,(1/2 zmeckati) Svezi kvas 15 g Orehova jedrica 50g Program normal Porjavelost svetla (Merice so zraven kruhomata) LP Miv Ines Ivanusa

iivanu  

član od: 25.6.2002

sporočila: 4

17. sep 2002 8:10

Ps Pozabila sem ! To so kolicine za kruhomat 750 ml Lp Miv Ines Ivanusa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

17. sep 2002 8:59

Skoraj sem se že odločila, da ga kupim. Povejte mi pa še par stvari: Koliko aktivnega časa porabiš za pripravo kruha. (Platoon se je res potrudil, ampak 180 minut pomeni gotovo vsoto aktivnega in pasivnega časa-peka kruha sama). Ob treh otrokih mi prav malo časa ostaja, zato sprašujem. Na kaj naj bom pozorna pri nakupu oz. ali ta model za 21 tisočakov v Merkatorju (mislim da je to Severin) zadošča normalnim potrebam? Nataša, Ines in Platoon, prosim še za kakšno informacijo!

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

17. sep 2002 9:30

Aktivnega časa porabiš zelo malo. Le natehtaš sestavine, jih daš v avtomat in ga vključiš. Aparat sam sestavine zmeša, dva- ali trikrat testo vzhaja in ga speče. Ti ga čez približno tri ure samo vzameš ven in poješ :). Jaz imam tudi Severina in je zelo v redu. Samo pazi, ali je model, ki ga prodajajo v Mercatorju najnovejši ali ne. Starejši je sicer malo močnejši (715 W, nov pa 450 W), vendar pa nima možnosti nastavitve količine kruha, ki ga pečeš. Tako da če pečeš manj kot 1 kg kruha, moraš aparat ugasnit malo pred koncem programa ali pa imaš malo bolj zapečen kruh. Pri najnovejšem modelu pa lahko nastaviš krajši čas pečenja, če pečeš npr. samo 0,5 ali 0,75 kg. Nov model ima tudi več programov (12, starejši pa 8). Jaz imam sicer starejši model in sem z njim zadovoljna, ampak če bi kupovala zdaj bi vseeno vzela novega. Še to: nov model ima oznako 3983 BM, starejši pa 3982 BM. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti