Električni pekač za kruh

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

17. nov 2004 19:30

Pri nas doma imamo CLATRONIC BBA 2787 približno eno leto.Tu dobiš okrog 1kg. kruha. Na začetku sem pekla kruh točno po priloženem receptu,kruh je lepo narastel,pri peki pa je upadel.Potem sem recept prilagajala po svoje ;namesto mleka sem dala samo MLAČNO VODO (TUDI NAŠE BABICE KRUHA NISO PEKLE Z MLEKOM),margarino pa sem sploh opustila. Ugotovila sem ,da je kruh s svežim kvasom boljši. Končni učinek je :kruh je mehkejši pri peki pa upade čisto malo,pa še cenejši je.Moj recept zdaj je.540 g moke(merkatorjeva) 300 ml vode 21 g svežega kvasa(polovico zavojčka) sol sladkor Katarina

hurco  

član od: 17.11.2004

sporočila: 7

18. nov 2004 17:41

A potem kvas zmešate v vodo? Ali daste prej moko pa potem vodo ali najprej vodo pa potem moko? Hvala Marko. hurco Sporočilo je spremenil(a) hurco dne 18. nov 2004 19:11:57

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

20. nov 2004 15:38

V kruhomat dam najprej moko,dodam sol ,z žlico malo premešam . Posipam z malo sladkorja, po njem razdrobim kvas in zalijem z mlačno vodo To je vse. Katarina

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. nov 2004 16:18

Ko sem to vse prebrala sem možu rekla ,jaz bi ga tudi imela.In sva šla včeraj v Merkur ,ga imajo v akciji.CLATRONIC ne vem kako še .Eden ima kocko v višino eden v širino .Kateri se bolj isplača oba staneta 15 tisoč.Še nekaj me zanima ,v posodi sta dva noža kam izgineta ko se kruh peče? hvala za odgovor lp goga

hurco  

član od: 17.11.2004

sporočila: 7

20. nov 2004 17:12

Jaz imam tega, ki ima pravokotnik v širino, gotovo pa je najbolj da izberete glede na vas prostor na pultu. Mesilna klina potem ko kruh vzamete ven ostaneta v kruhu na vidnem mestu, ter ga s pomočjo priloženegta orodja izvlečete iz kruha, seveda ko se malo ohladi! LP hurco

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. nov 2004 23:06

Mene pa zanima minimalna količina kruha, ki se jo da peči v katerem od modelov. Kruhomat bom namreč kupila očetu za novo leto ali/in za rojstni dan (ga ma čist blizu) - pa ne vem, kako velikega naj zberem. V principu živi sam, vendar vedno manj:) Pa tudi ima zelo rad kruh - sploh svežega in ker ima daleč od trgovine, bo to idealno darilo zanj:) Zdaj pa ne vem, kako velik model naj izberem - za 1-2 osebi večinoma, razen, kadar se mi priklatimo na obisk in nas je 5-6... (mogoče kmalu tudi več:) Torej: če se da v večjih kruhomatih peči tudi male količine - enako male kot v manjših, bi mu raje dala večjega, da lahko naredi več kruha, če ima obiske. Sicer pa ne vem... In pa kateri recepti iz baze so preizkušeni v kruhomatu? Zraven bi mu namreč rada dala knjižico z recepti, ki bi jo sama naredila - in zdaj zbiram preizkušene recepte... Sama jih ne morem preizkusit, kako delajo v kruhomatu, ker ga nimam. Na roke sicer dostikrat naredim kruh in lepo uspe, vendar ne vem, ali vsi recepti uspejo tudi tam - prosim na pomoč - knjižico bi rada lepo oblikovala, itd... (Seveda bom napisala vir - KluSlo receptov:) in zato rabim malo časa in bi bila hvaležna čimprejšnjih odzivov! Hvala, zlati ste!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. nov 2004 23:41

Aja, še to me zanima: v katerih kruhomatih (znamka in model) se da tudi kuhati marmelado? Oče jo vsako elto an veliko vkuhava in ker bi bilo tako precej manj čiščenja, bi mu rada kupila takega, da bo uporaben tudi za to! Hvala že vnaprej! PS: Ko pa se preseliva in osnujeva svoje gospodinjstvo, si bova pa tudi midva gotovo privoščila kruhopek:) Komaj čakam - pa ne samo zaradi kruhopeka:)

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

9. feb 2021 12:41

Pozdravljeni,

pekaču za kruh Electrolux model EBM8000 je popustilo tesnilo v mešalni posodi za kruh. Posoda je nedobavljiva, zato prosim, če jo kdo, ima bi jo odkupila.

 

Hvala

 

marjanaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti