Električni pekač za kruh

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

2. okt 2002 14:21

Miš, tudi jaz sem imela problem, da mi je na sredini kruh dol padal približno 1 uro pred koncem pečenja. Pa sem nekje prebrala, da bolj uspe če se peče na hitrem programu in ne na Normal. In sem probala. Sicer imam Clatronica in ne vem kaj piše na Severinu - pri meni piše "schnell" in je dolg malo manj kot 2 uri. Še bolj pomembno pa se mi zdi, da sem upoštevala tudi Agatin nasvet in malenkostno zmanjšala količino vode in približno 1/3 bele moke zamenjala s polnozrnato moko. Prvič je bil kruh tudi na pogled brezhiben. Upam, da uspe! Lilijana Lili

miransin  

član od: 29.4.2002

sporočila: 3

9. okt 2002 18:17

Pozdravljeni! Trenutno imam doma Goldstarjev aparat za peko kruha (kupljen pred približno 6 leti), zdaj pa iščem zamenjavo, ker imam težave z rezervnimi deli (lopatka za mešanje je popolnoma iztrošena, ker sem ljubitelj polnozrnatih variant, ki so temeljito odbrusila teflon...). Ali je ze kdo kaj vec pekel s Clatronic BBA2594 aparatom, ki sem ga zadnjic odkril v Harvey Normanu? Kako se obneseta dve lopatki? Kaj pa marmeladni program? Ce koga zanima, imam dve knjigi na temo peke kruha v "kruhomatu", ki sem jih narocil preko amazon.com, tako da lahko prepisem tudi kaksen recept... Pozdrav, Miran. Miran Šinigoj

neznan uporabnik

10. okt 2002 13:16

Pozdravljeni g. Miran, glede Clatronica vam ne znam povedati kako dela, sama pa imam novega Severina in sem zelo zadovoljna. Sem mlajša kuharica, tako da je to moj novi aparat in bi bila zelo vesela za kakšen recept iz vaše knjige, Posebej me še zanima za kakšen kvašen kolač z rozinami. Pa tudi kateri drugi bi mi prišel prav. LP Mišel miš

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

10. okt 2002 14:14

Pozdravljen Miran, Imam Clatronic-a, točnih oznak pa res ne vem na pamet, se pa bom potrudila in doma pogledala. Se mi pa zdi, da je to - to. Dve lopatki se obneseta IZREDNO. Mirne vesti vam priporočim nakup in se priporočam za kakšen recept iz vaše knjige. Ali lahko napišete morda tistega, ki ga uporabljate za polnozrnatega? Meni se zdi, da je recept g.Marinke, ki je bil objavljen na enem izmed prejšnjih forumov še najboljši - po želji le del bele moke zamenjam s koruzno, sojino,... in dodam sezam, mak.., pa je. Kakšna pa je cena Clatronica v Harvey Normanu? V Media svetu jih imajo po 24.900. Mišel, sladkih kolačev se pa še nisem spravila pečt, bom pa pogledala v knjigico receptov če je kaj primernega in vam prepišem. lp-Lilijana

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. okt 2002 12:46

S svojim Clatronicom sem (še vedno) zelo zadovoljna. Bi pa rada v njem spekla še kaj drugega kot kruh. Morda kolač... karkoli.Ne mislim na francoske rogljišče, ki se lahko tu zamesijo, iščem nekaj, kar se tako enostavno zmeša kot kruh. Ima kdo kakšen (preiskušen) recept? (Razen tega kar je že v tem forumu.)

miransin  

član od: 29.4.2002

sporočila: 3

26. okt 2002 20:21

Ok, se bom vsedel in prepisal par receptov, ki se mi bodo zdeli zanimivi. Drugace sem sam eksperimentiral ze z vsem zivim (ker se pac v kruhopeku speče vse, kar streseš/zliješ vanj ). Clatronica pa še nisem kupil (trenutno je v akciji za 22900 v Sparu, če koga zanima). Miran. Šini

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. okt 2002 8:49

Čakam na dober recept. In še: Ali do sedaj nisi imel Clatronica. Si imel Severina ali kakega drugega, da si eksperimential?

miransin  

član od: 29.4.2002

sporočila: 3

27. okt 2002 18:45

Trenutno imam LGja (starega kaksnih 6 let), ki je ze malce odslužil (spraskan teflon, lopatka je ze zelo prijemljive sorte etc., zato sem že pisal dedku mrazu :) Drugace je pa z recepti tako, da ponavadi ne delam po receptih, ker mi vedno manjka kaksna sestavina (predvsem zacimbe), zato ponavadi (kadar nam zmanjka "industrijskega" kruha, vrzem v lonec pol bele, pol rzene (ali pa kar moko za domaci kruh, mislim da jo dela intes), kvas, sladkor in sol, pa se kaksno olje se najde zraven (po navadi olivno), pa je.. Vcasih pa seveda naredim kaksno stvar striktno po recepturi. Ali je zraven Clatronica tudi merica? Taka z ameriškimi merami (cup/teaspoon etc)? Namrec, vsi recepti v mojih dveh buklah so s temi merami, pa se mi ravno ne ljubi vsako stvar pretvarjati v nase.. Šini

boka  

član od: 29.1.2004

sporočila: 12

30. jan 2004 7:05

Zanima me če ima mmogoče kdo CLATRONIC BBA 2594 Bostjan

hurco  

član od: 17.11.2004

sporočila: 7

17. nov 2004 14:04

Da, jaz imam ta aparat. Z njim sem zadovoljen zelo!!! Na prejsnih straneh foruma sem ujel da imate težavo z upadanjem kruha eno uro pred koncem. Vsa finta je v tem, da ko se uklopi grelec za peko začne zrak hitrje cirkulirati skozi zračne reže, komra pa takrat še ni dovolj topla, zato se kruh na vrhu prehladi. Jaz si pomagam s tem da takrat ko se grelec vklopi s prsti pokrijem zračni reži za 5 minut. Pomembno je da vklopa ne zamudiš. Preostanek minut ko se grelec vklopi je natančno naveden v priloženi knjigici. LP Marko in veliko uspešne peke!! hurco

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti