Električni pekač za kruh

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

25. sep 2002 10:17

Temo o TIP-u moke je bila že obisana na forumu. Malo pobrskalte. Morda boste našli kaj uporabnega. martina

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

30. sep 2002 10:52

Tortica, čestitam ob nakupu. Nekaj dni sem si privoščila dopusta in tudi kruha nisem pekla, zato odgovarjam šele sedaj. Pa tudi mene nekaj jezi. Vsakič ko pečem kruh mi proti koncu - nekje 1 uro pred koncem peke, kruh na sredi "pade skupaj". Sicer je sam kruh rahel, le zgoraj je namesto da bi bil lepo zaobljen, nekoliko vdrt. In tudi svetlejši je kot spodaj. Pa delam vse po receptu, zdi se mi da je testo prave gostote, ne odpiram..., skratka ne najdem razloga. Težav okoli stresanja kruha pa nimam. Ali si naredila pred prvo peko tako kot piše v navodilih? Za vsak slučaj pa še vsakič pred peko v pekač zlijem nekaj kapljic olja in jih potem s papirnato brisačo razmažem in ni problemov. Ko pa pekač s kruhom obrnem na desko, malenkostno zavrtim mešali levo-desno in pade kruh sam iz posode. Kot kaže ti tipi moke niso tako odločilni za rezultat kot piše v najinih navodilih. Jaz sem do sedaj uporabljala za bel kruh Farina moko, sem pa v "najboljšem sosedu" našla tudi moke tipa 450 in 1100. Pa ni nič drugače. Pekla sem koruzni kruh po receptu iz knjižice, le da sem namesto vode dodala malo manj kot 1/2 mleka in žlico masla. Bil je odličen. Lili

neznan uporabnik

30. sep 2002 11:46

Živjo, punce! Vajin problem je opisan tudi v navodilih. Vzrok naj bi bilo prerahlo testo, kar drži! Poskusita sz 1/3 polnozrnate moke ali z manj tekočine, pa bo kruh malo nižji, a lepo zaobljen. Lp agata

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

30. sep 2002 20:24

Hvala za nasvete. Sedaj sem že pravi izvedenec za peko kruha. Pekla sem že bel kruh, mešan kruh, polnozrnat kruh...Kruh mi zelo lepo uspe in je boljši kot iz trgovine. Res je zgoraj malo manj zapečen, kar me niti najmanj ne moti, saj je okoli lepo rjavo zapečen. Sedaj ga z lahkoto dobim iz pekača, le počakati moram 10 minut, nato gre zlahka-kot piše v navodilih. Skupaj rad pade, če je predolgo v pekaču, to napako sem naredila prvič, sedaj se le včasih malo vdre na vrhu proti koncu, ampak zanemarljivo malo. Dva mesilna klina sta res dobra, saj zelo lepo in temeljito zamesita. Skratka, zelo sem zadovoljna in hvala vsem, ki ste mi pomagali z nasveti, ki so me prepričali, da sem se odločila za nakup. Prej nisem niti vedela, da kaj takega obstaja...

neznan uporabnik

1. okt 2002 8:20

Hvala lepa vsem skupaj, Tortica, Lila, hvala za testiranje Clatronica, sedaj sem odločena, da sebi nabavim prav tega. Sicer pa so mi ga doma že praktično obljubili za rojstni dan (izbira je vendarle moja). Veliko užitkov in dober kruh! agata

neznan uporabnik

2. okt 2002 9:05

Lep pozdrav vsem, ali mi lahko nekdo odgovori, ko dela kruh v pekaču z koruzno moko ali ajdovo ali da te sestavine notri suhe ali poparjene? Včasih so rekli ko so pekli kruh, da moraš koruzno moko najpreje popariti. Kako pa gre to tu? Lep dan, mišel miš

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

2. okt 2002 10:19

Jaz večinoma pečem s koruzno in ajdovo moko, pa je nikoli ne poparim. Kruh je pa vedno zelo dober. Kaja

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

2. okt 2002 11:19

Kaja, a mi poveš recept za kakšen tvoj kruh. Meni še zmeraj ne uspe ugotoviti prave količine. Hvala. Lp, Andreja

neznan uporabnik

2. okt 2002 12:07

kralj, hvala, tudi meni kadar pečem z pogramom basia vedno pade kruh dol, zakaj? Ali kdo dela šarkelj kakao, in s katerim programom? miš

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

2. okt 2002 13:10

Ha, Hana, jaz pečem kruh po tvojem receptu. Samo mešanice moke so različne. Jaz dam ponavadi 20 dag Schaerjeve, 15 dag pa ajdove, koruzne ali sojine. Vode pa prbl.4 dcl. Sem pa opazila, da večkrat dol pade, če je preveč vode. Z ajdovo ali sojino moko je kruh malo nižji in bolj zbit, ampak meni je po okusu zelo všeč. Še najboljši mi je pa takle: 20 dag Schaerove moke (oz. bele za "normalne" uporabnike) 15 dag sojine moke slabe 3 dcl vode 1 dcl mleka sol žlička sladkorja malo olivnega olja 1 vrečka kvasa po prvem pisku dodam malo lanenih semen, sezama in sojinih kosmičev Kaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti