Električni pekač za kruh

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

18. sep 2002 17:07

Jaz imam model LG HB-125-CE. Kupila sem ga že pred leti v Conradu (Stavba Emporium - klet). Vanj gre 60 dag moke in ostale sestavine. Nimam pojma koliko tehta pečena štruca, ki izgleda štirioglato (zaradi posode), kot večji toast. Na žalost se žemljic notri ne da peči, lahko se pa zamesi testo zanje, se potem žemljice oblikuje in peče v klasični pečici. Ob nakupu sem dobila tudi cel kup receptov za razne vrste kruha in peciva (tudi za francoske rogljičke). Seveda so vsi recepti (razen za kruh) za gnetenje testa. Poraba elektrike: enaka kot poraba za klasično pečenje. Saj vsi vemo, da je največja poraba elektrike pri gretju. Čas pečenja: peče se samo 1 uro - preostali čas "mašina" gnete (poraba praktično nič). Svež kruh imaš lahko v 2 urah, ali 3. Odvisno kateri program izbereš. Jaz še nisem poskusila "hitrega programa", tako da ne morem povedati kako izgleda "hitri" kruh. Kot sem že napisala: največkrat zvečer v "kruhomat" namečem sestavine in nastavim da začne z gnetenjem čez par ur (ob približno 3-h, ali 4-h), in ko zjutraj vstanemo, je svež kruh na mizi! Nataša

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

18. sep 2002 19:14

Nataša, a lahko, ko boš kdaj imela čas, prepišeš kakšen recept iz svoje knjižice. Jaz sem s Severinom dobila samo recepte za razne vrste kruha, nič pa za peciva in fr. rogljičke. Hvala. Irena

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. sep 2002 7:04

Agata, ali si preiskusila nov kruhomat( mslim tisti, ki ga je kupila tvoja mama)? Je uspelo?

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. sep 2002 7:46

Tortica, pekač v akciji imajo v Mercatorjevem Hipermarketu v Brežicah - no ja, vsaj bil je. V Comingu v Krškem pa stane okrog 27.000 SIT. LP Tina

neznan uporabnik

19. sep 2002 9:17

Živjo! Aparat dela, vse ok. Pogrešam le kupolasto okno starega FUNAI-a, čeprav se tudi skozi manjšega vse lepo vidi. Uporabna novost se mi pa zdi, da na začetku meša po pulzih in tako moko pred pravim gnetenjem dobro zrahlja. Clatronic prodajajo v Merkurju (tudi ljubljana-BTC), ter Media svetu. Zgleda pa tkole: http://www.clatronic.de/engl/produkte/kleinger/divers Torej ... malo sem udarjena tudi na dizajn. Upam, da tudi dve mešali pobere moko po vseh kotih... agata

neznan uporabnik

19. sep 2002 9:37

Zdravo, včeraj sem kupila Severinov aparat za peko kruha, tako da sem še čisto zelena glede tega. Prosim, za recept čisto običajnega kruha, doma imamo namreč moko in bi jo rada koristno uporabila. V priloženih receptih je napisano tako učeno, da nisem prepičana vase kako je prav. Pa še to zanima me če lahko uporabim sveži kvas (kocke) saj so vsi recepti za suhi kvas. miš

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

19. sep 2002 23:15

Juhu! Jst sm tud iz Krškega! Nataša, hvala za izčrpne informacije! Na kaj je pa treba bit pozoren pri kupovaju kruhomata? Me kdo povabi na kruh? Predlagam kulinarični party, na katerem se bo jedel kruh iz teh mašinc. Je že kdo "za"? Sycia Sporočilo je spremenil(a) sycia dne 19. sep 2002 23:17:06

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. sep 2002 7:06

Seveda, jaz sem za! O teh kruhamatih smo že toliko debatirali, da bi se res spodobilo, da se dobimo, no vsaj mi iz okolice Krškega. Jaz osebno zdaj čakam, da se kje v moji okolici dobi Clatronic, ker je večji, če pa ne, se bom pa odločila za Severin. Se bom javila, ko ga kupim in povem svojo izkušnjo z njim.

neznan uporabnik

21. sep 2002 21:14

Jaz imam od Severina model BM 3983 in sem zelo zadovoljna. Večinoma pečem na "kratkem programu" za 750g in kruh res lepo naraste in se lepo speče. Tukaj je recept za bel kruh: - 1/2 kg moke (pol gladke, pol ostre) - ščepec soli - ena vrečka suhega kvasa - 2 dcl vroče vode - 1 dcl mineralne vode (ali pa navadne vode) - žlička sladkorja Dober tek!

neznan uporabnik

21. sep 2002 21:22

Pozabila sem še na 1 dcl olivnega (ali drugega) olja, ki ga dodaš, ko aparat nekajkrat pregnete maso.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti