Pomladna utrujenost

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. feb 2008 9:06

Komaj smo se spočili od poletne, pa nekako vzdržali jesensko, nekako se še ubadamo z zimsko, spet je tukaj pomladna utrujenost! Atina

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

1. feb 2008 10:13

Mene tudi ta ura fuuul jezi. A kdo ve, kdaj se letos prestavi ??!! Elaphus, tudi jaz takrat hodim okoli kot zombi, še huje, celih 14 dni izgledam totalno zadrogirana Me pa ta utrujenost že mal muči - očitno to (ne)ugodno vreme tako negativno vpliva na mene.. Zvečer zaspim že okoli 8.30 ure in spim več kot 8 ur, kar je priporočljivo, pa sem zjutraj čist odštekana, komaj se zbašem iz postelje, slabe volje, vse mi gre na živce......Popoldan pa sem tako utrujena ( komaj preguram službo ), da sploh nisem sposobna iti na kak sprehod...... Se že smilim sama sebi in komaj čakam na poletje.... Lep dan vsem.......

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2008 10:38

No, jaz sem s problemi opravila tako, da pač TAKOJ v glavi preklopim, koliko je ura. In potem pač živim po veljavni uri in je. Ena ura gor ali dol, to pač ne pomeni ne vem kaj.

Jeseni me moti le to, da se prehitro stemni. Ne glede na uro.

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. feb 2008 11:05

Spomladanske utrujenosti ne poznam, se pa že na veliko spopadam zalergijami in sem že veselo zafiksana z vsemi tabletami in spreji. Maloprej kot običajno, nič čudnega glede na to vreme, je pa vsako leto slabše, vsaj na začetku, potem se pa zadeve kar lepo umirijo.

Loni Makaroni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. feb 2008 17:07

rimljanka je napisal/a:

 jaz bi uro spomladi prestavila, potem pa spremenila zakon in je nič več ne bi prestavila..........

rimljanka - zasebno mnenje

Kaj, ko bi se zmenli za en majčken atentat na rimljanko? Ji pridemo pet pod okno (zaželeni taki z nič posluha), in pol ji pojemo celo noč. Nato gremo spat, rim pa veselo pokonce, ker ljubi sonce (tisti "e" je samo zaradi rime). In to kakšne pet dni. Pa me zanima, če ji bo še kakšna zakonodaja po petih nočeh (in dneh) šla po glavi.....

LP

cervus

argeta  

član od: 21.1.2008

sporočila: 9

1. feb 2008 17:51

Sploh ne študirat na pomladansko otrujenost, že vnaprej se pripravljaš nanjo. Brez veze.Čim več pozitivne energije, sprehodov,veseliti se pomladi in energija pride sama posebi. Letos pomladanska utrujenost ni v modi. Zato sledite modi. argeta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. feb 2008 18:57

Meni je pa rimljankin predlog strašansko pameten. Sem za, pa tudi če bi mi en mesec peli pod oknom. Sem že itak navajena, ker imam oštarijo spodaj, tako da me nebi motilo. Pa še za nekaj bi se bilo dobro zmenit s tistim, ki ima veze na vrhu. Zelo dobro bi bilo, da bi imeli pomlad, da bi posadili in posejali, pa potem poletje, da bi lepo rastlo in nato jesen, da bi pridelek lepo pobrali. Potem naj bo spet pomlad in......................... Samo da nebi bilo poledice, snega in te zoprne megle. Kar se pa pomladne utrujenosti tiče, kaj pa je to? lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. feb 2008 19:04

Joj, mi je tvoja ideja všeč, elaphus! Kar cel zbor! Če boste uspeli preživeti 5 noči, vse do zore, vam vnaprej čestitam. Nad mano so samo še ptiči, letala in nebesni svod. Pod mano pa sosedi.

Mislim, glede na to, da bo do mene prišlo le nežno, prijetno popevanje, vsega ostalega bodo deležni moje sosedje v spodnjih 10 nadstropjih. Kakšen prizor, ko bodo na vas zmetali vse, kar jim bo prišlo pod roke. No, pa še zlili kaj. Prizori za bogove! Se že veselim. Imate sicer srečo, da smo kakšne 14 dni nazaj imeli kosovnoi odvoz.

(Mali prišep: malo preveri, kdaj je pričakovati, da sem sploh doma).

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. feb 2008 19:04

kmalu ne bo več zime - pol bomo pa jokali za njo - kakor vsa živa bitja, tudi narava potrebuje počitek. Vsaj v naših geografskih širinah (ali dolžinah, kaj pa vem, kako je prav). Sicer pa - narava se ni nikoli ravnala po človeku - in upam, da se nikoli ne bo - smo pa na tem našem ljubem planetu zakuhali že eno strašansko godljo, se bojim. Upam, da nam jo bo uspelo ohladiti.

LP

cervus

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. feb 2008 19:05

Elaphus, v takšnem zboru bi tudi jaz lahko pela. Za kazen me pa lahko potem kdo vrže v bazen, se ne bi nič razburjala. Nimam težav, ko so vse ure prestavljane, saj živim po uri, ki jo gledam, ne po svoji notranji uri. Tudi s spomladansko ali kakšno drugo utrujenostjo nimam težav, samo brez veze se mi zdi to prestavljanje, malo naprej, malo nazaj. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti