Ingver

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

30. jan 2008 18:46

Košček ga prav paše v razne kompote. smrečica

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

6. sep 2010 23:29

Da ne odpiramo nove teme, bi kar tule prosila za en nasvet. Imam recept, kjer je med sestavinami navedena tudi korenina ingverja, vendar bi jo rada nadomestila z mletim ingverjem. Zato lepo prosim tiste, ki imate s to začimbo več izkušenj, če mi lahko malo pomagate glede količin, torej koliko mletega ingverja bi ustrezalo 1-2cm korenine. Že vnaprej hvala MancaS

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. sep 2010 9:33

Zvrhana kavna žlička.

Mlet ingver je veliko bolj blag od sveže korenine. A vseeno previdno, vsem dokaj rezek okus po ingverju ni všeč, tako da ga dodajaj postopoma.

Sama raje uporabljam svežega, ga čisto drobno naribam, kot limonino lupinico, in ni nobenih koščkov, okus je pa super. Seveda le v primeru, da imaš to začimbo rad.

 

Mamamia

mamamia

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

7. sep 2010 10:22

Hvala, mamamia, bom malo eksperimentirala. Samo toliko, da imam neko približno orientacijo. MancaS

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

7. sep 2010 21:52

mmmm mamamia! Opazila sem sem da si omenjala tole: Tudi rakovi repki z ingverjem in v kokosovem mleku so dobri, pa piščančje meso na podoben način. hm mogoče bi to delila z nami, lahko pa tudi na zs, če bi šlo? ker zveni noro super dobro! ;) _tmickena_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. sep 2010 9:38

Rakove repke odmrzneš in jih dobro osušiš. Česen in ingver drobno sesekljaš (ingver  lahko tudi naribaš)  in popražiš na zmerno razgretem olju, paziš le, da česen ne porjavi, saj v tem primeru greni. Ko iz posode lepo zadiši po česnu, dodaš rakce, nekoliko povečaš ogenj in jih med mešanjem pražiš. Dodaš sojino omako, lahko tudi malo ostrigine, pa limonino travo (če jo imaš, ni pa nujno). Potem dodaš kokosovo mleko (ali smetano, kar imaš pri roki), po želju lahko tudi malo mešanice curry, in še malo pokuhaš na zmernem ognju, okoli 10 minut je dovolj. Po želji še dodatno začiniš, potreseš jo lahko z sesekljanim zelenim delom koriandra.

 

Enako narediš s piščačjim mesom - narežeš ga nakoščke, le pražiš ga nekoliko dalj časa kot rakce. Če nimaš kokosovega mleka, lahko uporabiš tudi tekočo sladko smetano.

K jedi postrežeš bel kuhan basmati ali jasminov riž, ali kakšne kitajske rezance.

 

Začimbe potem dodajaš po lastnem okusu. Mi običajno ne dodajamo mešanice curry, nam ingver, česen in sojina omaka zadoščata, včasih pa le naredim tudi s curryjem in sladko smetano.

 

Tako preprosto je to.

 

Pozdrav, mamamia

mamamia

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

8. sep 2010 12:46

Super, hvala! ;) _tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti