Ingver

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

tema odprta - 30. jan 2008 12:07 | ogledi: 10.836 | odgovori: 17

Zanimivo, kako me v trgovini vedno mika kupiti korenino ingverja. Ampak, ker ne vem kako ga uporabiti in kje, se nakupu raje izognem. Kako pa ga uporabite vi?

rolada

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

30. jan 2008 12:21

Meni super zadevca. Večkrat si skuham ingverjev čaj, ali pa ga malo naribam (olupljenega!) in spijem z medom, cimetom in toplim čajem. Slednje predvsem uporabim pri prehladih in podobnih zadevah, ker znižuje vročino in deluje proti bacilom pa tudi pomirja želodec pri bruhanju (tudi pri vožnji z avtom - brez njega ne morem nikamor). Ker je blago delujoč, je priporočljiv tudi za nosečke. Potem so pa tule ingverjevi piškotki, ki so prav prijetno sladko pekoči, pa pečenemu piščancu da poseben okus pa še kaj bodo bolj izkušene kuharice našle. Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 30. jan 2008 12:21:26

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

30. jan 2008 13:37

Lahko poskusis caj tudi malo drugace: Korenino samo temeljito ocistis (je ne lupim), narezes na koscke in vres, dokler ne dobis zeljenega okusa. Zacinis se s kajenskim poprom in prav pocasi srkas. slepakura

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2008 13:39

Je zanimiva v sladicah - jaz ga včasih dodam v biskvit. Pa soeculaasi. Pa v vse omake k belemu mesu. Pa super paše na file lososa. Pa kakšen fin riž z arašidi, chicken in ingver. Pa ingverjevi piškotki (na Švedskem jih delajo ob sveti Luciji, v decembru), pomočeni v belo čokolado. Pa testenina se da lepo sotirati na vročem maslu in zraven malo ingverja...Kaj sploh še čakaš? Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jan 2008 13:40

Če ingverjevo korenino drobno sesekljaš in jo skupaj s česnom popražiš na maščobi, dobiš čudovito osnovo za kakšno mesno jed v omaki, ali pa samo za zelenjavno.

Tudi rakovi repki z ingverjem in v kokosovem mleku so dobri, pa piščančje meso na podoben način.

Če te zanima kak recept, sporoči, pa ti pošljem. Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. jan 2008 14:06

Rolada ingver ni tako drag, da si ga ne bi mogla privoščiti. Stvar okusa je kam vse ga boš dala. Praviloma ga lahko daš v vse jedi pripravljene v voku, tudi ribe in morske sadeže nekateri pripravljajo z njim... Pri nas je ingver začimba, ki jo z veseljem pogrešamo in jo le izjemoma uporabljamo. Vsake toliko poizkusimo, če je okus ingverja že kaj boljši, pa se zadnja leta ne čuti nobene razlike. ati zlati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. jan 2008 14:37

Joj, ati zlati, pri nas je pa vse narobe, če ni ingverjeve korenine. Že mleti ingver je za mojega starega neprimeren nadomestek, komaj gre skozi, če si že česa zaželi s to začimbno korenino. No, jaz zmorem brez, je pa res, da je v nekaterih indijskih in drugih vzhodnjaškioh jedeh nepogrešljiv, sploh ko se tako lepo praži s česnom....

 

Mamamia

mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. jan 2008 14:52

Ja Mamamia okusi so različni. Žena obožuje indijske začimbne mešanice in cury, v katerih je ingver, samega ingverja pa ne mara. Kot sem že omenil, pa tudi ostalim članom družine bolj paše hrana brez ingverja. Kaj hočem, pač ne najdem v tej začimbi pravega okusa, imam pa zato katero drugo raje. ati zlati

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

30. jan 2008 15:56

stasafrank je napisal/a:
Potem so pa tule ingverjevi piškotki, ki so prav prijetno sladko pekoči,
Ali za piškote uporabljate svež ingver?

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

30. jan 2008 18:26

Fina omakca za meso z žara ali pečene ribe nastane, če drobno nariban ingver in česen pomešate s sesekljanim petršiljem, olivnim oljem in sokom limone, lahko dodaste še ščep čilija.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti