Regrat

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

19. mar 2010 11:41

Sem prej pozabila povedat, da gre nabiranje regrada lažje od rok, če si zraven pojete pesmico Komaj čakam na pomlad in na regrad u solat od Kontrabantov ;-)) mejačka

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

19. mar 2010 21:50

Mogoče bo to malo neumno vprašanja, ampak me resno zanima. Rada imam regrat, jedla ga nisem že doooooolgoo, ampak sama ga še nisem nikoli nabirala, tako da ne vem čisto točno kateri je pravi regrat (užiten) tisti, ki je zelo nazobčan ali tisti, ki je manj? lp!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. mar 2010 21:59

Rimljanka pravi - VSAK je užiten - njej lahko zaupaš, 150%!!!!!!

lp

cervus

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

19. mar 2010 22:20

Res? POtem je vse ok, vem da so včasih govorili, da je en strupen , ni užiten. Potem bom kr težko napačnega nabrala . Hvala! lp!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2010 1:32

Hm, čudno, čudno.......

lp

cervus

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

21. mar 2010 15:36

Ja včeraj mi ga je tašča prnesla s posavja. pr nas na koroškem pa ne vem, če je že. Lakica

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

21. mar 2010 16:02

Nabiram regrat vsaki drugi dan. Veliko ga moram nabrati, za 3 družine. Nabiranje in čiščenje 3 ure, pranje 1 uro, nato še rezanje na drobno, kuhanje in mečkanje kromprija, kuhanje in rezanje jajčk, vse vroče zmešati in zabeliti z bučnim oljem ter kisom, je kar dolg proces. Zato je nujno, da si v penziji. Ampak užitek ob zadovoljstvu obdarjencev te dobrote, uživanje na svežem zraku, je zadostno plačilo za zamudno opravilo.

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

21. mar 2010 18:27

Regrat se da nabrati tudi že v okolici Ljubljane. Ampak kmetje, kot da čakajo nanj, zdaj v velikih količinah polivajo gnojnico po travnikih. Tudi na vodovarstvenem območju. Navadni državljani v primestnih naseljih moramo imeti vodotesne greznice, da ja ne bi kaj ušlo v podtalnico, potem pa ti jo kmet sprazni, dobro zaračuna in vse skupaj zlije po travniku. Nonsens! Ampak hudič je v tem, da na najbolj politih travnikih raste najlepši regrat! Velikokrat se sicer opazi, kje je bilo "zalivano", in predvsem zaduha, po nekem času in po dežju pa tudi ne. Zato pri pranju za dezinfekcijo regrat za nekaj minut namočim v vodo, v kateri sem raztopil nekaj zrnc hipermangana (voda je rahlo vijolična). Po tem regrat še nekajkrat splaknem. Sem premišljeval, zakaj ravno ob poti rastejo nalepši primerki regrata, dokler nisem zadnjič videl kužka, ko je veselo dvignil nogo prav ob poti. No ja, teh stvari ne smeš preveč premlevati, sicer se ti lahko regrat celo upre. Ampak za boljši občutek, če regrata ne nabiraš ravno z domačega travnika, za katerega veš, kako je pognojen, je vseeno bolje, da ga na nek način razkužiš. Kot rečeno, sam to delam s hipermanganom. Kako to delate vi? Obstaja še kakšen drug način ali pa je tudi hipermangan samo larifari? Prijazen pozdrav! Boris booris

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

21. mar 2010 19:44

booris je napisal/a:
Regrat se da nabrati tudi že v okolici Ljubljane. Ampak kmetje, kot da čakajo nanj, zdaj v velikih količinah polivajo gnojnico po travnikih. Tudi na vodovarstvenem območju. Navadni državljani v primestnih naseljih moramo imeti vodotesne greznice, da ja ne bi kaj ušlo v podtalnico, potem pa ti jo kmet sprazni, dobro zaračuna in vse skupaj zlije po travniku. Nonsens!Borisbooris

Če kmet sprazne tvojo greznico, in jo potem zlije po travniku, si naredil zelo velik prekršek, TI in ne kmet. Za praznenje greznic imaš za to pooblaščene ljudi-kumunalo, ki potem to greznico tudi na mesto, ki je primerno za to odlagajo.

Kdaj pa kmetje polivajo gnojnico, pa je točno določeno in mislim, da ni junaka, ki bi to prekršil. Policva jo po svojem.Poleg tega pa , kdaj pa naj jo poliva. Med košnjo sena,   halooo. Ali kmet pobira kaj po tvojem stanovanju, po tvojem vrtu???, pa tudi vtika se ne v to ,kako ti deponiraš svoje odpadke.

Če bi bilo proti kmetu v tej naši ljubi državici manj gonje, bi vsi dosti lepše živeli.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 21. 2010 19:56

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

21. mar 2010 21:56

Mizarka, oprosti, nisem mislil žaliti kmetov ali začeti neke gonje proti njim. Hotel sem le povprašati o regratu, če ga razkužujete in kako. Vse drugo je prišlo spotoma. Zato ne bom smetil tega foruma z drugo temo, če pa želiš, lahko odpreva novo in se vsi skupaj pogovorimo. Bi bilo zelo zanimivo, ker sem ti očitno stopil na žulj. LP Boris booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti