Regrat

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. feb 2010 20:45

Zelo se strinjam s teboj Japaja. Se spomnijm moje pokojne tete, da si je tudi kupila fička z nabiranjem borovnic. Res sta z možem garala od jutra do večera in kakšen mesec preživela v gozdu, ampak nov fičko pa je bil prava stimulacija še za marsikoga, ki je prej nejeverno zamahnil z roko, češ se ne splača. Morda malo preveč gledamo v smeri takojšnjega velikega zaslužka, pa pozabljamo na tisto: zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača... kara

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

12. feb 2010 7:42

No pri taki količini snega,pa še dolgo ne bo ne regrada pa tud fičota ne.Jaz ga nabiram skoraj s karjolo,pa ga samo za nas,če bi ga hotela prodajat,bi verjetno morala zakjukat traktorsko prikolico. Skoraj ne morem verjet,danes ni bilo potrebno kidat. jesen

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

14. feb 2010 15:51

tudi jaz tako kot jesen nabiram regrat s karjolo imam ga namreč zeloooooo rada v bistvu ga imamo vsi samo da ga sama pojem največ in ko ga nabiram se moj mož dela norca češ kaj bodo ljudje rekli da nimam kaj jest saj ga nabiram dop. in popoldne. kako pa ga pripravite?? sama ga očistim že na njivi oz.travniku in ga potem opranega samo čez pol prerežem dodam kis ,olje in topel kuhan krompir ter velikooo česna meni je boljše kot vsaka solata al pa meso jem ga kar samega komaj čakam na spomlad in na regrat u salat čebulka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

14. feb 2010 21:32

Še dobro,da sta se z mojim možem zgrešila,ker drugače bi bil zdaj regrad zaščiten,kot izredno redka rastlina..Tudi jaz držim rit pokonci petek in svetek non stop in z nosom rijem po njivah. Jemo ga pa prav tako vročim krompirjem,ocvirki,jajci.... Še dobih70 cm snega mora skopnet,pa bo. jesen

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

15. feb 2010 10:40

Joj,kakšne lušte ste mi naredili. Tudi pri nas komaj čakamo, da pobere sneg in se zapodimo na travnike. Upam, da čimprej. Andika68

neznan uporabnik

17. mar 2010 20:56

Konec tedna gremo na Dolenjsko, menda regrat že čaka. Ampak sem ujela z enim ušesom, da regrat v vinogradih ni najbolj zdrav? Zaradi špricanja trte, pravijo. Zdaj sem v dvomih. Od vse te skrbi za zdravo prehrano bom še zbolela.. Pa tako se mi sline cedijo. japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. mar 2010 21:28

Japaja, če že nameravaš zbolet, je vseeno bolje, da je to od regrada , kot pa sam od skrbi. Pa še sline se ti ne bodo več cedle.

lp

cervus

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

19. mar 2010 11:05

Jaz sem ga pa letos že dvakrat nabrala in jedla! Je takoooo dober. Seveda z vsemi dodatki, ki ne smejo manjkati( jajca, fižol, panceta...) L.P. gerna

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

19. mar 2010 11:30

Jaz sem ga jedla nabirala in jedla letos že tri krat. Prvič nad Sečoveljskimi solinami v nekem napol zapuščenem vinogradu že prek kakšnim mesecem. Tudi midva nisva bila oblečena za v blato, hvala bogu da je bil blizu potok kjer sva si umila roke in blato iz čevljev. Režala sva se kot dva otroka. Sicer pa mož pravi, da sem vsako leto prva na travniku in po meni se potem zgledujejo tudi ostali. Sedaj raste tudi že v okolici Ljubljane in tudi jaz rada z njim razvajam svoje otroke. Lep vikend želim in dober tek ob zvrhani skledi te poslastice. Pa ne pozabite spustiti rolet da vas nebi videli sosedje kako ste mastni okrog ust, haha mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti