Regrat

neznan uporabnik

10. feb 2010 16:32

Pa ne mi rečt da ga imaš, Npahor4? No dobro, zdaj bom v bodoče vedela, kje naročiti topinambur, regrat... japaja

npahor4  

član od: 16.1.2009

sporočila: 86

10. feb 2010 16:36

Ni problema...pa šparglje...pa... npahor4 Sporočilo je spremenil(a) npahor4 dne 10. 2010 16:37

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. feb 2010 16:38

Pri nas je regrat, seveda. Pol metra pod snegom

 

MM

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. feb 2010 17:23

Rastlinjaki so tudi vir regrata, kajne?

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

10. feb 2010 19:43

Zaradi visoke cene sem predvidevala, da so ta regrat res kopali izpod snega.. Res je, da ga je v 1kg kar precej, vendar 16€ za kilo? Kar pomeni, da se plevel splača gojiti. Sem zanalašč odprla temo, morda nekomu kapne, da bi se ukvarjal s tem. Marsikateri kmet ga že načrtno goji nha njivah. Isto je s topinamburjem. Tiste invazivne rožice ob rekah res niso kaj prida za prehrano, a topinambur prihaja potiho v našo ponudbo. To je bil moj prispevek k antirecesiji. In kako je že eden rekel: globalne probleme bomo rešili lokalno. Tako. Malo sem naglas razmišljala. japaja

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

10. feb 2010 19:55

Moja teta ga je včasih celo leto jedla ,ga je imela na vrtu posadila ga je na en gredico. Jaz sem ga nabrala lani malo pred mrazom je kukal iz krtin bil je malo bol grenak drugače pa čisto dober. Milži

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. feb 2010 20:07

Ste kdaj nabrale, sčistile, oprale toliko regrata, da ste ga lahko 1 kg prodale, pojedle...? Koliko € na uro tako zaslužiš? Če prišteješ še pot na tržnico in stanje tam, pa pot domov....

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

10. feb 2010 21:09

Pa saj ravno o tem govorim. Je razlika ali se pojaš tam med tistimi mrzlimi spomladanskimi sapicami, ki te mrazijo preko križa in gaziš po spomladanskem blatu ali pa ga otmeno (regrat) pobereš iz tople grede. Skratka - splača se ga gojiti. In še enkrat skratka: mati moje znanke je prislužila nov avto, ker je nabirala (in ne gojila) regrat za neko obljubljansko gostilno od rane pomladi do pozne pomladi. Sem hotela komu en malček optimizma maložit, pa vidim, da se bomo zapletli v tiste vode, v katerih je potrebno zelo trpeti in biti mizerno plačan za to. Brez zamere. In ja, seveda mi je jasno, da brez nič ni nič japaja

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

11. feb 2010 10:21

Bravo Japaja ! Mislim, da bodo morali ljudje pogledat malo okoli sebe in bodo videli marsikatero priložnost. Le tako bomo premagalo krizo delavcev in dokazali, da nismo tako neumni , da bi čakali vsak mesec tisto mižerjo, ki nam jo dodelijo "gospodarji." banana130

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. feb 2010 10:34

Komaj čakam, da se ta gravž, ki kar ne neha padat, stopi in bomo navalili na znane lokacije po regrat. Potem pa doma fernke dol dali, da slučajno kdo ne vidi, kakšne požeruhe ima v bližini ... Sicer pa naš lokalni prodajalec sadja in zelenjave tudi kostanj dobro pljača Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti