Regrat

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

30. jan 2008 20:23

Regrat že raste, samo nabirat ga še nisem šla, čeprav je to moje veliko veselje. Všeč mi je tudi, da ga imajo radi vsi člani naše družine.Ni ga čez krompirjevce in regrat. Z njim prav tako naredimo spomladansko čiščenje telesa. Imam navado, da regrat naberem in otrebim tudi za naše mlade, pa tudi za kakšno sosedo, ki ga sama ne more več nabrati. Veste, se je pa že zgodilo, da smo dobili rdeče izpuščaje, ker je bil travnik gnojen. (praviloma ga na gnojenem ne nabiram, morda je bilo kaj umetnega, ki se je stopil po dežju.) Se je morda tudi vam kdaj to zgodilo? lep pozdrav fuksija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jan 2008 21:04

Pred 11 leti sem z regratom "zagiftala" sebe in celo familijo in od takrat ga ne jemo več. Imamo še ogromno svoje solate in s tem nadomestim vse potrebe po tovrstnem zelenju. Če pa me spomin ne vara je o tem na forumu že tekla beseda in mislim, da je bil takrat regrat bolj kot ne na črni listi. No, ne želim vzet komu apetita, saj smo tudi mi takrat pokasirali zaradi nekih čudnih umetnih zvarkov. Paše nam pa od takrat ne več. Zato draga fuksija, če ste dobili samo izpuščaje, ste jo kar dobro odnesli. Mi smo potegnili mnogo krajšo. lp Vesna

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

30. jan 2008 21:33

Tudi jaz še letos nisem nabirala regrata, imam v vrtu še nekaj radiča na zalogi. Regrat pa nabiram doma, okoli moje ograjene njivice za gozdom. V regratu še posebaj uživam jaz. ki imam zelo rada solate. lipa1

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

30. jan 2008 22:01

Reca, je bilo kaj hujšega? Morda pa imamo res srečo, ker ga res nabiram že vrsto let. Sicer imam vrtiček, na katerem mi je ostalo samo še malo motovilca.Zeleno jemo skoraj vsak dan. Od takrat zelo pazim kje nabiram, sedaj bom še bolj pazila. Srečno fuksija

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

31. jan 2008 11:06

Pri nas ga nabiramo na svojem travniku, tako,da smo sigurni,da ni nobenih gnojil, tudi prijateljice najraje pridejo in si naberejo kolikor rabijo. Potem pa še malo pokofetkamo in je združeno koristno s prijetnim. Lp Nasha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. jan 2008 11:55

Ja, bilo je precej hudo, celo tako hudo, da nam ni več zanj, pa čeprav bi ga zdaj tudi jaz lahko nabirala na svojem travniku. lp Vesna

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

31. jan 2008 12:16

Pri nabiranju regrata je potrebno biti previden. Ko gledam koliko gnojil,gnojevke zvozijo kmetje po travnikih in kako potem prav tam ljudje nabirajo regrat, me kar zmrazi. Lani sem neko starejso gospo,ki je prisla iz mesta, opozorila na gnojilo in ji celo pokazala zrnca, me je v zahvala prav grdo nadrla. Sama ga grem nabirat visje pod hribe v poznan kraj. Majdina

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

10. apr 2009 23:36

Živjo, mi lahko daste kakšen nasvet, kje v bližini Ljubljane je kakšen primeren travnik za nabiranje regrata? Pa mogoče, da ne pišem po več forumih, če mi poveste še kakšen kraj za šparglje in čemaž, za to dvoje moram sicer še slikce najt na netu, ker ne vem kako to izgleda v naravi, bova letos s partnerjem prvič nabirala? :) Hvala lp Vesna Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 10. 2009 23:40

neznan uporabnik

10. feb 2010 16:24

Danes regrat na koseški tržnici 4 evrčke za 1/4 kilce. Le kje so ga dobili? A kdo ve a že raste? japaja

npahor4  

član od: 16.1.2009

sporočila: 86

10. feb 2010 16:28

Bom tud jaz začela malo dilat po Lj ;) npahor4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti