Polnjene paprike

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

30. jan 2008 15:30

Jaz sem tudi poizkusila polnit paprike vseh barv in so nam rumene "babure" najbolj všeč, okus pa tudi, ker imajo tanko kožo, ki se fino zapeče (mi polnjene paprike pečemo v pečici) . Vse ostale pa imajo debolo kožo in veliko mesa, kar nam ne ugaja. zvezdica55

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

17. mar 2008 15:33

Mehičani filajo zelene paprike - prej jih na kratko popečejo v olju. Sem probala in so mi bolj všeč od rumenih, kakršne smo od nekdaj jedli. 5rusa

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

18. mar 2008 11:04

Stvar okusa vsakega posameznika. Meni filane zelene paprike malo pogrenijo in mi zato niso všeč, rdečih pa še nismo pripravljali. Tudi če je babura lepo zrela in rdečkasta mi je filana čisto ok, je pa navadno cenejša od rdeče Kurtovske kapije in tudi lepše se nalaga v pisker kot le ta. Zato bomo še v naprej filali rumeno papriko in ne bomo iskali alternativnih rešitev. ati zlati

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. mar 2008 11:27

Jaz filam vedno zeleno, ker je imamo celo njivo. Ati zlati men so pa ravno zato dobre, ker malo zagrenijo... Sicer mam rada tudi rumene in rdeče. Začetnica

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

18. mar 2008 11:49

kakšne paprike so to "paradajzarice"? katinka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. mar 2008 12:11

Katinka, to je že stara sorta paprike, včasih jo je mami vlagala, ker je precej mesnata in je take bolj okrogle sorte.

Lijana

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. mar 2008 12:44

Jaz pa zeleno papriko sploh ne uporabljam,enkrat sem jo poskusila in ni mi bila všeč,filam rumene in rdeče-z rdečimi naredim tudi polnjene paprike brez polnjena-v bazi je recept samo da se zdej ne spomnem imena.Brala sem nekaj receptov v katerih je zelena paprika in bom poskusila ,mogoče mi bo zelena zdej bolj všeč.LP. golubić

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. mar 2008 15:09

S podolgovato svetlo zeleno papriko, ki je trenutno na tržišču (videla sem jo v Mercatroju in Hoferju, drugje nisem bila) je polnjena paprika zelo dobra. Tudi sama paprika ima zelo dober okus. malo pogreni običajno temno zelena paprika.

rimljanka - zasebno mnenje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. mar 2008 15:57

Tiste svetlo zelene jaz prerežem na pol, nafilam in pečem v pečici. Mega.

lidka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. mar 2008 7:14

Katinka paradajzarica je domače ime za drobne okrogle paprike, ki po velikosti težko dosežejo paradajz. Tako na pamet in od "oka" imajo premer 5 cm, pogosto jih vidimo vložene cele neizkoščičene in takšne so meni tudi najboljše. Močno zrele so živo rdeče barve, vendar boš le redko videla drugačne kakor rumene. Za filanje se pa najpogosteje uporablja "babura", ki je prav tako rumena, v polni zrelosti tudi z rahlim rdečkastim poprhom ali prižami, lepo rdeče barve pa skoraj nikoli ne doseže. Babura je precej večja paprika jajčaste oblike premera okrog 8 in dolžine kakih 10-12 cm. Slednja je najprimernejša za filanje zaradi ravno pravšnje velikosti in ker je spodaj rahlo sploščena se tudi v lonec lepo nalagajo. Kot smo že ugotovili je stvar ukusa posameznika katero sorto bo izbral za filanje. Pri nas se v kuhi uporablja zelena paprika pri peki pizz in mehiških specialitet, babura za filanje, neizkoščičena paradajzarica za vlaganje in Kurtovska kapija (rdeča špic) za pečenje, pohanje... Vse sorte paprik pa radi uživamo surove. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti