Pecivo brez pečenja

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 30. jan 2008 11:19 | ogledi: 4.471 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Stara starša naslednji vikend, 9.2. praznujeta zlato poroko. Odločili smo se, da bomo piškote/pecivo pekli sami. Prav zato sem se jaz odločila, da bom naredila 4 "peciva" brez pečenja. V bazi sem izbrala Bajadero, Rafaelo kroglice, Rumove kroglice presenečenja in Rolado brez pečenja, ker se mi zdi, da je to najhitrejše narejeno.

Sedaj me pa zanima, ali bi bilo prezgodaj, če bi to naredila v sredo, ker imam v četrtek zdravnika in grem domov, kar vzame cel dan v petek imamo pa delovno akcijo v vinogradu, potem pa že rpide sobota. A se vam zdi, da bi bilo to prezgodaj? Imate morda kakšen nasvet glede tega. Rada bi imela že vse narejeno preden pridem domov, ker bom doma morala mami pomagat,...

Še nekaj: ima kdo mogoče kakšno idejo za domiselno igrico/ zabaven program. Sem nekaj iskala po netu, pa nisem nič našla.

Za vse nasvete se lepo zahvaljujem.

Lepo se imejte

tamara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jan 2008 11:39

Ni prezgodaj. Sama sem za sobotno slavje (praznovanje 60. letnice) začela že v ponedeljek, pa je bilo tudi to pecivo vmes. Vse je bilo okusno, samo zaprla sem v škatle za piškote in imela v hladilniku. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

30. jan 2008 11:49

ni prezgodaj,vse shrani v škatle in v hladilniku choco frito

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

30. jan 2008 14:46

Super, sem bila malo skeptična, ker je v rafaelu mleko v prahu, pa da se ne bo skisalo. A imate še kakšne predloge za popestritev slavja- igrice? hvala tamara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. jan 2008 15:34

Rafaelo se ti ne bo nič skisal. Jaz predlagam, da jih nekam zapreš, ker ker se kokos precej posuši pa ni tak fino, masa pa mora malo stat da pride malo trša. Začetnica

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

30. jan 2008 18:03

Predlagam ti rafaelo brez mleka v prahu. Je iz smetane in medu in boljši kot ta (mnenje mnogih, ne samo moje). Preverjeno ga lahko hraniš več kot teden dni. Recept je v bazi. londonska rezina

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

30. jan 2008 19:04

zame pa so boljse rafaelo kroglice iz mleka v prahu, tiste z medom so doosti prevec sladke ycrna

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

31. jan 2008 7:48

Seveda da ni prezgodaj, še bolj priporočljivo je, da pecivo odstoji in se prepoji okusov in vonjav. Pozdravček!

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

31. jan 2008 9:38

Super, hvala bogu. Glede rafaela- tistega z mlekom v prahu sem že delala, zato bom verjetno tistega vzela, ker ne bi rada da kaj zafrknem, pol pa vse stran vržem. Morem pa rečt, da me je tudi tisti drug kar premamil, ampak ga bom verjetno ob kakšni drugi priložnosti. tamara

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

31. jan 2008 11:10

Čao, jaz sem delala enkrat rafaelo s smetano, pa so kroglice skisale. Je pa bilo poletje, vendar tudi hladilnik ni pomagal. drugače so pa te s smetano in medom iz baze najboljše... Zelo dobre so tudi nušine rezine in pa pecivo, ki ga narediš iz piškotne mase kot za kroglice, daš v model, recimo pekač, čez pa poliješ na debelo čokoladni preliv. Čez par dni v hladilniku so pa še boljše..... Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti