Kremni sir

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. jan 2012 21:52

Tina mogoce ves za kaksnega neslanega? Mene samo zanima, katera bi bila skuta blazjega okusa...

www.mojalbum.com/naredilaana

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

24. jan 2012 22:03

Drugače je pa tudi na kulinariki en recept z topljenim(Zdenka) sirom v sladki varianti. Čokoladno-sirova pogača...

Vesnuska

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

25. jan 2012 6:32

Jaz za cheescake uporabim mešanico 1/3 mascarponeja in 2/3albuminske (sladke) skute ali ricote, kar je bolj pri roki. Sem pa tudi že mešala kislo smetano in ricoto in tudi ni slabo izpadlo, pa še malo bolj light varianta je.



Ninja24

Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 25. 2012 06:33

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

2. jun 2012 15:02

Zanima me kje bi pri nas dobil trdi originalni kremni sir npr. PHILADELPHIA ORIGINAL. Oz. če ne pri nas, kje najbljižje? Ga je kdo opazil? Ga je mogoče od kje naročiti?

Ne mislim tistega v lončkih za mazat na kruh, pač pa tistega z konsistenco masla. Ki se v hladilniku tudi strdi in ne ostane mehak in mazav.

 

Zelo bom hvaležen za info., če kdo ve kaj več o tem.

 

Slika kako izgleda sir, ki ga iščem:

 

Artos

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. jun 2012 15:27

Artos, tale sir se v hladilniku niti približno ne strdi do take mere, kot maslo.

Američani ga prodajajo tako pakiranega predvsem zato, ker ga na veliko uporabljajo za peko. Za na mizo je na voljo tudi tak, v lončkih, ki pa pride nekoliko dražji.  Imajo seveda tudi krasno spenjenega. (whipped cream cheese)

Ko sem ga kupila v SLO in pekla z njim, ni bilo nobene razlike med enim in drugim.

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2012 16:54

za peko najbrž ni razlike, vendar glede na fotke pri cream cheese frosting nobenemu z našim sirčkom ni ratalo tako kot američanom..dvomim da je klima "tista"

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. jun 2012 17:11

Zdaj pa res komaj čakam, da pridem domov in pripravim tale frosting v maminem Boschu.

Sploh pa artos nipovedal, zakaj ga rabi.

Vanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

2. jun 2012 21:41

Mislim, da ga imenujejo brick cream cheese in ima za tretjino več maščob... Tako vsaj pravi striček google.

 

Vesnuska

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

3. jun 2012 15:01

Ko sem bil pri prijateljici na obisku v New Yorku mi je pripravila cream cheese torto iz tega kompaktnega sira. Vrjamem, da za torto lahko uporabim tudi mehkega. Pa vendar mi je ta trdi precej bolj pri srcu tudi na splošno. Za jesti na kruhu narezan na tanke rezine (morda bo slišati čudno, tudi domače maslo si najrajši narežem na tanke rezine in dam na kruh brez da bi mazal). Razlike res da ni v okusu, je pa zagotovo v konsistenci. Tega trdega sva morala pustiti kar nekaj časa na sobni temperaturi, da sva ga lahko penasto stepla, podobno kot čajno maslo naprimer. Kar se cupcake-ov tiče, je tudi bilo opaziti razliko v kompaknosti kreme, ko sva jih delala pri njej ali pa ko sem jih sam naredil doma, ko sem se vrnil. Ne rečem, da z mehko ni uspela, pa vendar je bila daleč od tiste čez lužo. V hladilniku se je resnično strdila in cupcake-i so na mizi potem ostali cel dan nespremenjene oblike, mogoče rahlo mehkejši. Odlični   Mislim, da smo glede tega kar prikrajšani pri nas, saj se iz kremnega sira resnično naredijo dobre sladice. Meni zelo paše okus. Za silo rešit, je tudi mehka philadelphia ali drugi kremni sir pri nas ok, vendar se mi kar malo kolca po philadelphi-ji original

 

Artos

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti