Kremni sir

little chef  

član od: 17.1.2008

sporočila: 7

tema odprta - 30. jan 2008 10:20 | ogledi: 54.226 | odgovori: 53

Jaz mam pa en problemček. Z nečakom imava namen moji sestri spečt torto pa recept vsebuje topljeni kremni sir. Pa ne vem točno kaj je to in kje lahko nabavim. Thnx za pomoč...

little chef

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jan 2008 10:34

Po moje je to ricotta (dobiš v Leclercu) ali pa tiramisu tudi lahko uporabiš, sicer pa je tudi odvisno za kaj rabiš ta sir... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

30. jan 2008 10:38

Katka lopatka je verjetno mislila mascarpone, ne tiramisu. Mogoče pa gre tudi za kak sir tipa Philadelphia; mislim, da se tudi ti uporabljajo v nekaterih kremah. Cornellia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. jan 2008 11:10

Domnevam, da gre za recept, preveden iz angleščine. Tam je kot "cream cheese" navadno res mišljena Philadelphia (ali kakšna njena ustreznica trgovske znamke). So pa ti siri navadno rahlo slani, kar slovenskemu okusu ne ustreza vedno. teta torta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jan 2008 11:25

Jaz po navadi zamenjam kar s skuto, pa pride tudi čisto v redu. Je sicer malo manj mastna in bolj vodena kot kremni sir, ampak meni filadelfija ni preveč všeč, pa še draga je in pripeljejo jo od daleč, jaz pa rajši kupujem zadeve, ki jim ni treba naredit toliko km, če se seveda pri nas dobijo;) Veri

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

30. jan 2008 11:43

Ja, verjetno je res mišljen "cream cheese". Iz izkušenj povem, da sem poskusila cheesecake narediti že iz mascarponeja, Philadelphie, skute in Tamarja. Iz mascarponeja je prišla zelo čvrsta in bolj suha, skuta nam ni bila všeč, najbolj se obnese ali Tamar ali Philadelphia. Zato bi priporočala eno ali drugo varianto. Lepo ustvarjanje, pikica82

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

30. jan 2008 12:53

V kapučino torti, ki jo občasno naredim, je tudi "kremni sir". Recept je iz ene od slovenskih revij (ne spomnim se več, katere) in tam so svetovali smetanov sirni namaz, kot je npr. Tamar. Res je rahlo slan, vendar v krema vsebuje še sladko smetano in prah za instant kapučino, tako da se slanosti sploh ne občuti. Je pa okus res boljši, kot pa če uporabim maskarpone. Tako da kar brez skrbi poišči kakšen podoben namaz in ustvarjaj. Lep pozdrav Jessie

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

30. jan 2008 13:33

katka lopatka ricotta prevedeno v slovenscino pomeni skuta ycrna

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

30. jan 2008 13:33

Po mojem bi bila tudi ricotta ok, zakaj pa ne. Jaz bi se celo prej odločila za mascarpone, ricotto ali skuto (odvisno od okusa torte) kot pa za Philadelphio ali Tamar. Slanih sirov nekako ne dajem v kreme, čeprav vem, da se uporabljajo, in je čisto mogoče, da se soli ne čuti ... predsodek, bi rekla ;) Cornellia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti