Zamrzovanje jajčevcev

neznan uporabnik

tema odprta - 13. sep 2002 8:06 | ogledi: 32.178 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Nekje sem prebrala, da jajčevce, namesto da jih vložimo v kis, lahko tudi zamrznemo. Ali mogoče kdo ve, kako jih pripravimo za zamrzovanje?

Ze vnaprej hvala za vsak nasvet!

Polona

polonar

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

15. sep 2002 10:46

Odvisno, za kaj jih boste uporabljali. Jajčevci imajo veliko vode, ki jo pri otalitvi izločijo. Jaz jih samo operem, narežem na rezine (cca 1/2 cm) in zamrznem. Otaljene ožmem in jih uporabljam za "salso", ki je lahko topla ali pa hladna priloga. Na olivnem olju jih dušim skupaj s papriko, čebulo, česnom, paradižnikom do mehkega, začinim še s soljo in peteršiljem. Marjana

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

24. avg 2015 9:52

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi rada shranila jajčevce...še najraje v skrinjo. Potrebovala bi jih, da bi jih potem mežala z bučkami kot priloga k mesu.

Ali ima kdo kaj "novih" izkušenj glede zmrzovanja?

 

bučmanka

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

24. avg 2015 10:24

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi rada shranila jajčevce...še najraje v skrinjo. Potrebovala bi jih, da bi jih potem mežala z bučkami kot priloga k mesu.

Ali ima kdo kaj "novih" izkušenj glede zmrzovanja?

 

bučmanka

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

24. avg 2015 14:44

 Pozdravljene

Osebno sem jih nekoč zamrzovala panirane, pripravljene za cvrtje. Pomeni, narezala, solila, pustila odteči grenki sok, spanirala, zamrznila. Ocvrla zamrznjene. Vse gre, le zavedajte se, kako špricajo vsa zamrznjena živila. Tudi moji znanci jih tako shranjujejo.

Za omake pa prav tako shranila takrat v obliki, kako jih bom rabila.

Skratka se zamrzujejo.

 Če še vas kaj zanima, pa kar vprašajte.

Lp

 

jaša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. avg 2015 18:00

Kaj se obnese zmrznjeno lahko pogledaš v zmrzovalnih skrinjah in omarah v trgovini.

 

Do sedaj razen že pripravljenih jajčevcev, kot je napisala Jaša, še nisem videla. V bistvu so bili že pohani in pripravljeni kot "jajčeci parmigiana". Doma potem samo pogreješ. P.S: tole ni jed, ki bi bila po mojem okusu. :)

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2015 18:13

Glede na ceno sveže dostopnih jajčevcev sredi zime, res ni pričakovati, da bi bilo ekonomsko zanimivo prodajati zamrznjene. Vsaj pri nas je tako. V trgovinah, seveda.

Meni se čisto OK obnesejo le na koščke narezani, ali na kolute, kakor jih pač nameravam porabiti. Glede na to, da nove sorte ne grenijo, jih niti ne solim in odcejam tekočine.

rimljanka

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

25. avg 2015 13:04

Jaz jih vsako leto zamrznem,ker jih ne porabim sproti toliko,kot jih zraste. Naredim pa takole:jajčevce operem in narežem na pol cm debele kolute,obilno posolim in pustim,da izteče voda. Potem jih naložim na papirnato brisačo,še eno čez jajčevce,da vpijejo vso tekočino in jih premažem z olivnim oljem ter popečem v ponvi.Ko so ohlajeni,jih naložim po porcijah v vrečke in zamrznem. Se super obnesejo in zavzamejo zelo malo prostora in vedno so takoj pripravljeni za uporabo. Uporabljam jih za v sensviče,kot namaz s pečeno rdečo papriko(ki je tudi v skrinji),za na pico,gratinirane s sirom in šein še.

linolina

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

25. avg 2015 14:37

Prepražim na rezance narezano čebulo, por, melancane, bučke, paprike, paradižnike... skratka zelenjavo, ki zraste pri nas na vrtu (omako v bistvu napol pripravim) in jo zmrznem v različnih količinah. Ko jo vzamem iz skrinje, jo pripravim do konca (zmešam s prepraženim mesom zraven pa riž, krompir bulgur, kuskus, ali z različnimi semeni in testeninami, ali pa naredim  zelenjavni zavitek... skratka opcij je veliko). Razmerje med zelenjavo je različno, pač kakor komu paše. Glede na to, da sprašuješ kako shraniti melancane, lahko pač ti prevladujejo.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti