Čajota

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

16. sep 2008 20:50

tinca je napisal/a:
Me pa malo zanima ... tiste, ki sem vam poslala čajote za nadaljno vzgojo - kakšen uspeh ste imele?
Tinca, meni buči žal nista zdržali, očitno sta bili res prezgodaj na svtlem ali toplem ali kaj jaz vem, v glavnem nič ni zraslo. 5rusa

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

19. nov 2008 18:20

Hej!

 

Sem danes potrgala čajote, me pa zanima kje se mi bo nekaj primerkov ohranilo do spomladi...imam jih prvič, pa bi res rada drugo leto imela katero za posaditi.

 

lp Bojana

mojcane  

član od: 15.11.2008

sporočila: 28

19. nov 2008 21:24

Mene pa zanima, če je čajota večletna rastlina? Mogoče se vam bo vprašanje zdelo čudno, ampak še nikoli je nisem posadila, sem pa dobila en primerek za posaditi za drugo leto. Mi lahko še opišete kako naj ravnam z njo (celoten postopek), da se bom lahko drugo leto veselila obilnega pridelka? Prooooosim... mojcane

đeri  

član od: 10.8.2007

sporočila: 27

20. nov 2008 10:17

iz en sadike sem dobila 83 čajot, letos mi ene že odgganjajo. posadim jih pa tako, da jo položim na zemljo in do polovice zasujem. mora pa biti dobro pognojena in na sinčni legi, najbolje je, da je c bližini kakšno drevo in potem čajota pleza po njemu in plodov je ogromno. sama čajote tudi polnim, če koga zanima drugič dodam še recept . lep pozdrav in veliko uspeha pri pridelavi. đeri

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

20. nov 2008 11:22

Đeri, bi morda lahko dobila ( kupila) od tebe eno bučo za seme? Letos sem jo imela, pa so mi jo koze trapaste celo obžrle (so mi ušle na njivo) in si ni več opomogla. So pa pikirale direkt samo nanjo, torej bo že res, da so še listi dobri in zdravi, kot pravijo. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

đeri  

član od: 10.8.2007

sporočila: 27

21. nov 2008 10:01

Lahko ti jo pošljem ,samo povej kam. đeri

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

20. jun 2009 17:43

mojcane je napisal/a:
Mene pa zanima, če je čajota večletna rastlina? Mogoče se vam bo vprašanje zdelo čudno, ampak še nikoli je nisem posadila, sem pa dobila en primerek za posaditi za drugo leto. Mi lahko še opišete kako naj ravnam z njo (celoten postopek), da se bom lahko drugo leto veselila obilnega pridelka? Prooooosim... mojcane
Čajota je večletna vendar samo v toplejših krajih. Morda bi uspela pri nas na Primorskem. bojanp

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

6. avg 2009 9:36

Drage kolegice in kolegi, imam eno vprašanje: letos smo prvič posadili čajoto, ki nam jo je prijazno poslala ena štajerska kolegica. Posadili smo jo nekoliko pozno , mislim da je bil april. No zadeva raste ko hudič in visoka že ne vem koliko metrov vendar pa so se komaj zdaj pokazali prvi cvetovi. Zanima me, ali lahko pričakujem kakšen plod ali pa je vse skupaj prepozno. Vem da imate s čajoto izkušnje upam pa tudi da mi bo cenjena Rimljanka napisala kaj s strokovnega stališča. Vsem iz srca hvala. LP hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. avg 2009 10:30

No, žal ne bo nič z moje strani. S čajoto nimam izkušenj. Kolikor sem pa zasledila (in mi je ostlo v spomniu), precej pozno rodi, kar je razumljivo, ker je tropska rastlina in zahteva svoj čas, temperaturo,.....  Če cveti, je OK, saj je še veliko časa za plodove. le pusti jo pri miru.......in poročaj, kaj se dogaja.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti