Čajota

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

3. sep 2008 21:33

Vidim, da imate radi buče in bučke, jaz pa čedalje bolj spoznavam, da jih ne poznam kaj dosti. Če ima kdo kakšno slikco, kako ta čajota zgleda (prvič slišm zanjo, priznam ) naj jo objavi,ker me zanima kakšno je to čudo. pa seveda tudi kak recept bi bil dobrodošel. No sej , na koncu bom postal ljubitelj buč , za katere sem vedno menil, da so edino koristne za pujske pa za bučno olje.Ampak očitno sem se motil, kajne ? Vsem LP hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. sep 2008 9:15

Hvala, hvala, Rimljanka ! Zdaj mi pa še zaupaj, kje bi dobil flance in kaj te simpatične bučke rabijo za svoj razvoj in rast. Kljub temui da je do neslednje sezone še dovolj časa, pa se moraš že prej organizirati ,če hočeš potem imeti obilen pridelek, mar ne ? Hvala v naprej in lep pozdrav ! hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. sep 2008 11:23

O, pa ne, da postajaš bučofrik, hedonist? Bučke menda občasno celo prodajajo, sploh pa se bo najbrž javila kakšna, ki jih letos ima. Počakajo čez zimo, se posadijo in je. samo, res imajo dolgo rastno dobo in zahtevajo tople kraje.... več o tem ne vem, jih nisem nikoli gojila (še).

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. sep 2008 13:30

Evo jaz sem ravno včeraj odtrgala prvi dve, letos bo očitno pridelek nekoliko manjši. Tudi cveteti so začele bistveno pozneje (čeprav je cvetov sedaj zelo veliko) in tudi vitice so bistveno krajše, kot lani. Samo ne vem bojanp, kako to da imaš tako velike in težke čajote - jaz jih utrgam ko imajo velikost večje hruške, takole na uč težke do 25 - 30 dag. Nikoli jih še nisem pustila da bi zrasle še več, še tako se mi zdi, da bodo potrgale vitice, sploh ker imam letos nenavadno veliko "dvojčkov". Me pa malo zanima ... tiste, ki sem vam poslala čajote za nadaljno vzgojo - kakšen uspeh ste imele? Proxima.. nama ni uspelo, upam, da ste bučko dobila kje drugje. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

bojanp  

član od: 16.4.2006

sporočila: 13

7. sep 2008 14:04

Jaz sem ji moral pustiti malo dalj časa ker je oče škropil grozdje,čajote mi pa rastejo na brajdi.Tudi jaz imam zelo veliko dvojčkov. bojanp

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

8. sep 2008 11:55

Jaz imam čajote samo z bodicami. Če ima kdo takšne brez bodic, se priporočam , kajti rada bi si za dugo leto vzgojila gladke. Zelo težko očistim bodice. Imate kakšne trike, kako se znebiti teh bodic, brez da sem cela popikana kljub rokavicam? regina

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

8. sep 2008 12:47

Jaz si dam na levo roko rokavico(tisto za prijemat vročo posodo) z drugo roko pa z nožem najprej postrgam bodice in šele potem lupim.Letos imam samo dve jih je toča uničila. lp iz Prekmurja. Engie Sporočilo je spremenil(a) Engie dne 08. sep 2008 12:48:11

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

13. sep 2008 11:56

Engie, hvala. Tudi jaz delam tako, pa sem mislila, če je še kakšen drugačen trik pri pripravi. regina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

16. sep 2008 20:20

Danes sem zopet pripravljala čajote za kosilo. Malo sem eksperimentirala pri pripravi in ugotovila, da je najboljše, če bučo postavim na desko in ji oba konca odrežem. Nato jo postavim navpično na odrezan konec in jo obrezujem okrog in okrog, kot bi obrezovala pomarančo. To delam seveda z rokavico. Ko nima več bodic, jo do konca očistim oz. olupim brez rokavic in razrežem na poljubne kose ali pa naribam. Mogoče bo ta nasvet prišel komu prav, ki je do sedaj imel težave očistit bučo brez bolečin. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti