Birba f1 (bivša diva)

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. sep 2010 21:50

PACKA je napisal/a:
Poleg tega je moja hiša ročno delo - napravljena iz materialov, ki ne prenesejo kemije in jo že leta čistim s kisom in navadno vodo. PACKA

 

Čist resno: Iz kakih materialov je pa narejena tvoja hiša, packa?

 

 

 

Vanja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

30. sep 2010 22:49

Sicer se v tej temi sploh nisem mislil oglašat, vendar...

Re: Packa

Že res, da ima vsak pravico kupovat igračke kakršne si želi in tudi res, da lahko vsak zapravi svoj denar kakor sam hoče Vendar...

Prepričevat nekoga, da se izplača kupit nekaj za vsaj 40x previsoko ceno je pa druga zgodba! Ravno tvoja užaljenost ob kritikah me je spodbudila, da sem zdaj malo poračunal in primerjal stroške izdelave. Verjemi, da je ocena precej točna, ker konstruiram, projektiram in testiram take in tudi precej bolj zahtevne izdelke že celo življenje. Torej: Konstrukcija tega generatorčka pare je malo bolj enostavna od nizkotlačnega bojlerja ki stane okrog 75 € (Tiki) in tudi enostavnejša od male pečice, ki jo v nekem trgovskem centru prodajajo pod 25 €. Če upoštevam, da so dodani tudi neki nastavki, je cena tega lahko okrog 50 €, če je izdelovalec iz EU (najvišja možna kvaliteta) in okrog 20 €, če je iz Azije (klump).

In ker si me dregnila v oko, še nekaj o nevarnosti tega 'tehnološkega čuda', ki se na predstavitvah seveda ne omenja. Pri uporabi prihaja v obdobju kurilne sezone do problema. Ker so takrat stene občutno hladnejše od zraka, se del pare, ki jo najprej absorbira zrak, odlaga na stene kot kondenz in ustvarja čudovite pogoje za razvoj plesni. Kako 'prijazne' so plesni in kako 'prijazni' so njihovi zaviralci, lahko vsak prebere na netu.

Sergej

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

1. okt 2010 7:22

SergejC prav nič nisem užaljena. Postavila sem vprašanje in pričakovala odgovor o uporabi. Trenutno zgleda, da je nihče ne uporablja. Morda si pa nihče ne upa zapisat, da jo uporablja in se raje skrijejo pred bodicami. Glej, imam ogromne površine za čistit, kondenz ne bo delal škode, saj imamo ogrevane stene, talno gretje,..... Zanima me le uporaba. Koliko, kje in kako. PACKA

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2010 7:55

Daj tole malo razloži, imate ogrevanje sten, tal in očitno še vso ostalo tehnologijo. Kako je pa to vse narejeno iz samo naravnih materialov?

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. okt 2010 11:01

No, zdaj pa ne razumem čisto ( res sem pa tudi blond)! Packa, sprašuješ ali je Birba OK, ali je uporabna, glede na ceno. Če ti pa kdo reče, da ni OK, pa precej burno pričneš prepričevati, da je OK? Če, ti je zadeva všeč, če meniš, da si zaluži svoj denar, pa ga kupi za božjo voljo. Saj ti nihče ne brani. Tisti, ki Birbo imamo smo ti odgovorili, drugi pač spet razmišljajo ali je to sploh vredno...Zakaj bi si kdo ne upal povedati, da jo uporablja???? Tudi to mi ni jasno. Sergej C, s tabo pa se nekje 90% absolutno strinjam. Edino tisto okoli velike količine pare bi rekla, da je ni toliko, da bi se ustvarjal kondenz. kara

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

1. okt 2010 13:31

V kuhinji in dnevni verjetno ne pride do problema, ker imamo pozimi višje temperature in je relativna vlažnost zato nizka. Problem se ti lahko pojavi v kakšni manj ogrevani spalnici. Tam je že zaradi dihanja visoka vlažnost in že brez tega temperatura v kakšnem kotu ali na stropu hitro pride do točke rosišča. Če ima kdo že tako probleme s plesnijo, mu to nikakor ne priporočam.

Sergej

Polirka  

član od: 9.11.2009

sporočila: 1

30. dec 2010 11:20

Lep pozdrav vsem pod rubriko Birba . Napisal bom svoje mnenje o tem izdelku in o mojem pogledu na vaša vprašanja in mnenja . Smo družina katera že dvajset let uporablja parne čistilce in moram reči , da smo zadovoljni z njimi , sploh z zadnjim ( Birba ) preje osemnajst let ( Dyva ) . Dejansko ne rabimo čistil in zanimivo , da se moji otroci z raznoraznimi čistili ki jih posesivno ponujajo reklame , doma še niso srečali in jih tudi ne bodo uporabljali v svojem življenju , ker vedo , da jih za čist dom ne potrebuješ. Kar se tiče cene . Je draga ? Vprašanje z čim primerjaš . V štirideseth letih porabiš za klasično čiščenje več kot stane pet birb . Mi je pa zelo pomenbno z čim počistimo dom ( čistila ali voda) saj se hočeš nočeš ,zadržiš v njem več kot polovico svojega življenja . Ker denarja ne ser***mo smo se odločili za svinjsko drag aparat . Birba je dober produkt in tudi podjetje je pravo ( zna poskrbeti za stranko ) , saj za servis do danes nismo plačali skoraj nič , se mi zdi da enkrat okoli 5500 sit . Je stvar pač tehnične narave , saj se pokvari vse mar ni res . Gospodu ki je skalkuliral koliko je proizvodnja cena tega produkta bi ga rad vprašal , če je že kdaj doma spekel kg kruha .Izračunal , da ga stane 50 centov , ko gre v trgovino , pa kupi kg za 2 - 3 €( 500 % več ) . Strošek izdelave nekega avta ki ima končno ceno 10000€ je zgolj 2500€ . Zanimivo kajne . Za menne in mojo družino je pomenbno , da zadeva funkcionira , da je v uporabi takrat ko se lotimo čiščenja ali likanja . potem je stvar smiselna , če se stvari ne uporablja , katerekoli , pa sem samo eden tistih ki nesmiselno troši denar za nesmiselne reči . Na koncu vse lepo v prihajajočem letu . Polirka Polirka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. dec 2010 16:38

Tudi mene zanima kakšna je packina hiša...Malo me daje skeptičnost...

peter

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

30. dec 2010 19:22

Polirka je napisal/a:
Za menne in mojo družino je pomenbno , da zadeva funkcionira , da je v uporabi takrat ko se lotimo čiščenja ali likanja . potem je stvar smiselna , če se stvari ne uporablja , katerekoli , pa sem samo eden tistih ki nesmiselno troši denar za nesmiselne reči . Na koncu vse lepo v prihajajočem letu . Polirka Polirka
Tole bi pa v stilu facebooka "lajkala" Se popolnoma podpišem ... Se mi pa ne zdi smiselno razpravljati o polovici reči v tej temi...zadeva je draga ampak ni edina ki je draga. Plus to da poznam ogromno družin s super fancy čistilnimi pripomočki, zadevc za hujšanje, sobnimi kolesi,ki nio poceni za razliko da te stojijo v kotu in nabirajo prag pri nas pa birba birba skoraj ves čas. Stvar odločitve,če jo boste uporabljali se splača če ne pa lahko tistihh 2000€ na moj bančni račun nakažete Roncolino

TOJA  

član od: 8.1.2011

sporočila: 1

8. jan 2011 22:57

Se strinjam z vsemi, ki birbo uporabljate! Packa, brez panike, naj ti jo nekdo predstavi pa boš videla. Lej pa še naučijo te jo uporabljat. Pokličeš, ko ti kaj ni jasno, ti razložijo, če tako ne gre pa pridejo k tebi. Pa če je treba desetkrat, pa desetkrat. Če bi bla stvar slaba, ti bi jo prodali, pa se nikol več prikazali, tako pa vejo kaj prodajajo. Tisti, ki pa birbe niste videli, pa brezveze, da tu sploh kaj komentiratein kalkulirate, ko nimate pojma!!!!!Treba je stvar spoznat in potem grajat ali hvalit, ne pa primerjat z nekimi sesalci, ko jih komaj vlečeš za sabo. TO NI TO!!!! TOJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti