Birba f1 (bivša diva)

Darjal1  

član od: 7.4.2009

sporočila: 2

9. apr 2009 22:12

Jaz ima m birbo in sem zelo zadovolna z njo,na kratko birba je zakon in jo nebi zamenjala za nobeno stvar, pa naj bo še tako dobra. Darjal1

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

10. apr 2009 8:44

Če mene vprašate vse te stvari so več ali manj LARI-FARI. ...Prvo kar je bilo,smo mami zabičal,da ji prvo čistilo,ki ga kupi vržemo v glavo... Roncolino, imam predlog, kaj če bi mama uporabila še tvoje dve roki???? Mi se zdi, da ne bi potrebovala nobeno "Birbo". Pozdravček!

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

10. apr 2009 10:08

Tudi sama sem imela predstavitev Birbe, pa se mi ni zdela nič posebnega, sploh zaradi tega ker ne sesa-če tla pomivaš je fino če posesa ali ne?Doma imam cel kup mehanizacije- nek star parni čistilec (predhodnik dive-pa ga uporabim 1x letno za čiščenje radiatorjev, imam tudi Igeo-ker se jo je tašča naveličala pa bi jo v smeti vrgla-uporabim 1x letno ali pa še to ne, imam tudi Worverk kar je mami kupila novega in je starega servisirala in meni dala, pa še en sesalec in kaj največkrat uprbim- vodo in cunjo oz. tisto modro metlo z gobo za tla Na predstavitvi pa začne s tem-koliko porabite na mesec za čistila? Ja ne vem, jaz na leto 10 eur ali pa 20, gospa pa zunaj po cesti vozi birbo potem pa v mojo hišo-in mi razlaga o čistoči. Za moje pojme ni vredna toliko denarja Sončen pozdrav

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

11. apr 2009 10:29

mi imamo birbo in morem povedat, da je to še edino sredstvo za čiščenje katerega uporabljamo. Je zelo, zelo dober stroj. Vse lepo očisti in nad samimi rezultati smo bili navdušeni prav vsi družinski člani. Čeprav je cena zasoljena se izplača. ledenka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. apr 2009 15:18

Pred leti je k nam na dom prišla ženska in nam želela prodati eno čudo za čiščenje - se mi zdi, da Kir** . Pustila sem ji, da pove tudi ceno in jo "argumentira". Ko pa sem ji povedala, da vem po koliko jih uvažajo, je ostala brez besed in bleda, kot stena. Hja, uvozna cena je bila skoraj 5 x nižja, kot prodajna. lp, vanjatajnsek

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

29. sep 2010 17:22

Vlečem temo iz naftalina. Imam gospo, ki mi pomaga čistit hišo. Vendar je zaradi njene bolezni zadnje čase čiščenje na mojih ramenih in ker enostavno ne utegnem vsega postoriti, s čiščenjem obremenjujem tudi družinske člane. Ob zadnjem pranju oken, sem se odločila, da potrebujem pomoč. Že nekaj časa razmišljam o Birbi. Ima jo moja prijateljica, ki jo dejansko uporablja in čisti le z njo. Zanima me, kako se obnese po vaših gospodinjstvih. Jo uporabljate ali stoji pozabljena v omari? Hvala in lp, PACKA

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. sep 2010 17:45

JOj, jaz pa kar ne morem verjeti, o kakšnih zneskih se pogovarjate! 2000E za eno mašino! To je 2 povprečna slovenska mesečna dohodka. Glede na to, da je potrebno mašino še upravljat, torej "zapravljat" svoj dragi čas za čiščenje!?

Denar je dosti bolje zapravljen za zaposlitev nekoga za par ur na dva tedna, ki enako dobro počisti stanovanje, medtem ko smo me v službi. Če se spomnim, ste se enkrat pogovarjale, da stane ene 25E samo čiščenje stanovanja. Teh 2000Evrov bi zadostovalo za več kot 3 leta čistilnega servisa.

Sama nisem bila nikoli na nobeni prezentaciji, ker se mi zdi obupno, kako trgovci "dokazujejo vrednost" neke banalne zadeve. Ko so moji domači kupili nek fensi sesalec, me je skoraj kap, ker ga jaz s svojimi dosti višjimi dohodki niti pogledati ne bi hotela, pa bi si ga načelno lahko privoščila. Oni pa niti približno ne, glede na to, da že prejemajo pokojnino!! Konec koncev, denarja pa res ne ser**m. Ko sem hotela videti, kako dobro posesa tudi prah pod tepihom, sesalec izpita niti približno ni naredil. Vsa prašnata umazanija je ostala pod njim.

Ne, res ne morem verjeti, kako se nekateri pogovarjajo o takih zneskih. In za kakšne zadeve zapravljajo denar!

 

Vanja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

29. sep 2010 22:35

Vanja, s0ncek*

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

29. sep 2010 23:04

Če gledamo z ekološkega vidika bi naj imelo vsako gospodinjstvo čistilec ,ki ne rabi kemikalij.Za ogromno stvari ,ki so manj potrebne ,dajemo denar,pa je tudi OK .Zraven si nabavite likalnik ,ki omogoča zelo dobro in hitro lepo zlikano perilo.Tudi to nekaj pomeni. Se da dokupit savna ,ki je zelo koristna ,pa ni trba drugje trošit denarja ,jo imaš kar doma.Enkratna cena je res malo visoka,se pa kmalu obrestuje. Pa nisem premožna ,z delavsko plačo je tudi šlo ,imam pa zadoščenje v sebi ,ker vem ,da prispevam k čistejšemu okolju. zaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. sep 2010 23:29

Saj razumem, da imamo različne načine zapravljanja denarja. Sem pač ena tistih, ki NIKOLI ni živela na kredit, pa smo bili kar precej let revni kot cerkvene miši (počutili se nismo tako) Edini kredit je za hišo. Za čevlje bi pa itak dušo prodala

Tole bo totalno predvidevanje: Recimo, da je mesečni obrok 100Evrov in da je odplačevalna doba 20 mesecev. Namesto, da na licu mesta kupiš zadevo, ki jo vidiš na prezentaciji, spravljaš denar na kup(ček). Po dvajsetih mesecih imaš dovolj denarja, da pokličeš prodajalca izdelka in kupiš karkoliže, in sicer tako, da mu daš dejansko gotovino. Ne ček, gotovino.

Zanima me tole: Koliko ljudem bi se mašina zdela vredna dveh tisočakov. Včasih je treba pogledati stvari z drugega zornega kota.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 30. 2010 01:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti