Pasji lajež

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. mar 2011 9:35

Dragec Multivitamin - nobeni živalci ne prepovedujem lajanja, čivkanja, mijavkanja..in karkoli. Stvar lastnika pa je, da zadeve uredi tako, da ne moti sosedov. Če postavi pesjak na konec vrta, direktno pod okno moje spalnice (in ohoho daleč od svoje), potem je brezobziren. In če mu dlje časa razlagam, da njegov pes cele noči laja brez prestanka in prosim da kaj ukrene - pa ne, potem je to samo potrditev. In ja -na glasen lajež se ne da navadit. Zakaj bi morali vsi bližnji sosedje slabo spati samo zato, ker si nekdo omisli psa? Saj nas ni pred nakupom nič vprašal. Lisa

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:28

Ja,saj tebe tud noben ni vprašal,da si morš ravno tam spalnico postavit,ne?

Ne morš psu rečt in ga naučit naj ne laja, ptiču ne morš rečt naj ne čivka zjutraj,ker to moti tvoje spanje. In tak dalje. Brez zamere.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 14:43

Multi, tukaj se pa ne bi ravno strinjala s tabo. Pri nas (na deželi) je veliko psov, tudi mi ga imamo, pa ne lajajo vsi cele noči. Po mojem je odvisno, kako se pes počuti. Po mojih izkušnjah največ lajajo tisti, ki so zaprti v majhnih pesjakih. Imamo enega novejšega pasjega soseda, ki domuje v pesjaku. In že odkar ga imajo, skoraj cele dneve tuli in cvili in laja... In tudi mene je poleti, ko je bil še mlajši in je imel bolj cvileč glas zares spravljal ob živce. Tulil je cele dneve in noči. Resno. Vmes je za kakšno minuto utihnil, da si je nabral novih moči. Težko je v takem primeru koga kriviti, je pa po mojem lastnik odogovoren za to, da poskrbi, da pes čim manj laja. Pa niti slučajno ne s tisto ovratnico, ki stresa z elektriko!!!!!!! JanisJoplin

neznan uporabnik

3. mar 2011 14:53

Da se razumemo. Vsakega lastnika,ki psa,mačko,miš,kačo,ptiča drži v neprimernih pogojih je treba kaznovati. Če da pa še kako električno ovratnico poled pa trojno kaznovati in zapreti v čuzo za 1 leto. To zakon omogoča. Psi,mačke,ptiči pa tud morajo kdaj tulit in se iztulit. Mogoče pa želijo s tem kaj povedat?

 

Multivitamin

multivitamin

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

3. mar 2011 15:02

Lajež je naravno govorica psa, tako kot je naša govor. Vsakršne ovratnice proti lajanju so mučenje. Če je kuža dolgo sam doma je normalno, da bo lajal, ker mu je dolgčas, skrbi ga kdaj boste prišli, noče biti sam in podobno. Zato poiščite varstvo, psičku zagotovite dovolj igračk, če je notri obstajajo CD-ji z mirno glasbo za hišne ljubljenčke ko so sami, danes je veliko sprehalacev psov, ki ga lahko naročite ko vas ni doma. Kuža je odgovornost in ne more biti predolgo sam, tako kot otroci. Je pa zanimivo, da veliko ljudi tako zelo moti pasji lajež, vpitje teh istih ljudi in razgrajanje njihovih otrok jih pa ne moti. Ko so sosedje glasni z žurkami je njim vse v redu, ko pri sosedu malo polaja kužek jih pa to strašansko moti. Tudi pri nas sosedov kužek laja, ko je sam, pa ga grem malo nagovorit in pobožat, pa se umiri in je vesel, da se malo zamoti. pozejdon

neznan uporabnik

3. mar 2011 15:08

Dobrodošla Pozejdon,

zadela si terno.

 

Multivitamin

multivitamin

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

3. mar 2011 15:09

Hvala, lep pozdrav tudi tebi multivitamin pozejdon Sporočilo je spremenil(a) pozejdon dne 03. 2011 15:10

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2011 15:18

multivitamin je napisal/a:

Ja,saj tebe tud noben ni vprašal,da si morš ravno tam spalnico postavit,ne?

Ne morš psu rečt in ga naučit naj ne laja, ptiču ne morš rečt naj ne čivka zjutraj,ker to moti tvoje spanje. In tak dalje. Brez zamere.

 

Multivitamin



multivitamin

 

Tale v prvem stavku je pa malce prehuda. A naj pri gradnji lastne hiše razmišljam celo o tem, da bi spalnico premaknila drugam, če si slučajno sosed omisli psa???

 

Psa se da vzgojiti, da ne laja po nepotrebnem. Je pa treba biti vztrajen in dosleden, od malega naprej. Govorim iz izkušenj. Vse naše pse, bolj in manj zahtevnih pasem (rotvajler, bullmastiff, cane corso) smo tako vzgojili, da ne motijo soseske. Če pa je kdaj nastopilo obdobje lajanje, smo pa psa vzeli v hišo. Ker sosedje niso dolžni posušati laježa ne podnevi in ne ponoči.

Vrag je, če imajo lastniki psa za igračo, ga ne začno pravi čas učiti in je potem, ko je lajež (ali drugo obnašanje) že moteče, prepozno, da se žival vzgoji tako, da ne moti soseske.

 

Prepričana sem, da običajen lajež nikogar ne moti, saj vsi vedo, da psi pač lajajo, a nenehen lajež, iz dneva v dan in iz noči v noč, ta je pa prehuda. Smo tudi to dali skozi - v pesjakih tri metre od naše dnevne sobe štirje psi v poletni vročini ...

 

Psa se da vzgojit, da niti v stanovanju ne zalaja, ko tujec vstopi. AMpak za to je treba imeti čas. Če si dobršen del zdoma in se s psom le zjutraj in zvečer, ga seveda zmanjka.

 

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

3. mar 2011 15:39

Ja valda mamamia. Samo tud eni ljudje radi pretiravajo. Pes fizično ne more lajat cel dan in noč in to celo leto. Noben pes ne laja 365 dni na leto cele noči. Kakor tud ptič ne čivka 365 dni, 24 ur na dan, niti mačka ni sposobna toliko mjaukat.

 

Gre pač za kaprico,ker verjetno zalaja ravno takrat,ko gospo moti. In nobeden ne zahteva,da si ti načrtuješ spalnico. Samo men se odkrito povedano zdi,da si ti že vse mela al maš. Od 5 pasem psov,razumevanja,bajte,potovanj,vse maš pa vse obvladaš. Pa skoz si nekje po svetu. Vidla si že itak vse, posebaj se spoznaš na vzhod pa tralala. Kaj si ti Večerova Amanpour v pisarni?

 

Brez zamere mamamia,ampak ti včasih močno pretiravaš. Na momente,ki so meni všeč pa si zelo odkrita in ravno zarad tega te cenim. Pa si misli o meni kaj si češ.

 

Multivitamin

multivitamin

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

3. mar 2011 16:01

Veš kaj Multi, ne gre za lajanje 365 dni na leto, 24 ur na dan. Tudi jaz imam tako izkušnjo, ko so imeli pri sosedovih psa, v službo so odhajali ob 5.30, jaz pa sem imela dojenčka, ki me je zbujal cele noči, ko pa je zjutraj zaspal, je začel lajat sosedov pes. Lajal je tako močno, da je zbudil ne samo mene, ampak tudi otroka. Vsak dan je lajal do devetih, pol desetih, potem se je umiril. Tukaj ne gre za nobeno kaprico, preprost je neznosno. Si ti že kdaj šel skozi kaj takega, da tako suvereno pišeš o tem? In mimogrede še popljuvaš kolegico s kulinarike. Meni se zdi, sodeč po tvojem pisanju, da ji zavidaš? rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti