Vanilijeva krema?

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. jan 2008 8:34

Nisem nič jezna, sicer pa je spodaj pri mojem podpisu povezava na moj.album, kjer so recepti iz vseh Goljatovih tečajev (spet sem mislila, da vsi to že vedo, ko je bilo toliko govora katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

30. jan 2008 8:37

Kot je že lucka52 zapisala,poskusi moj recept http://kulinarika.net/recept.asp?ID=10952 Že velikokrat sem naredila torto s to kremo in je super.Pa tudi za krofe je dobra. tanya017

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2008 8:59

Original vanilijeva krema se naredi tako, da ogreješ cca pol litra mleka, notri daš dva stroka vanilije in potem to pustiš kake pol ure, da je stvar mlačna - vmes strok lepo pušča aromo). Potem nad paro stepaš cca 5 rumenjakov, 4 žlice sladkorja in tej tvarini dodaš mleko iz prejšnjega odstavka (poprej odstraniš vanilijeva stroka). To novo tvarino prav tako odstaviš in ohladiš. Od tu naprej je pa postopek s smetano in kremfixom. Lahko daš pa pol jugourta in pol smetane, da je bolj osvežilno in manj sladko/nasitno. Okus je zelo vanilija, barva je lepo svetlo rumena (za to so zaslužni rumenjaki). Pač pa postopek ni najbolj kratek in tudi ni najbolj poceni, zato je na policah veliko bližnjic do vanilijeve kreme. Vendelina jr.

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

30. jan 2008 9:47

Ker bom tudi sama poizkusila narediti krofe še z vanilijovo kremo po receptu Vandeline jr., mi bo ostalo veliko beljakov (od krofov in še od kreme), zato prosim, če še meni pomagate s kakšno idejo, kako naj porabim beljake. Španske vetrce sem že naredila, rada bi še kaj drugega. tadeja 13

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 9:52

tadeja 13 je napisal/a:
Ker bom tudi sama poizkusila narediti krofe še z vanilijovo kremo po receptu Vandeline jr., mi bo ostalo veliko beljakov (od krofov in še od kreme), zato prosim, če še meni pomagate s kakšno idejo, kako naj porabim beljake. Španske vetrce sem že naredila, rada bi še kaj drugega. tadeja 13
Varinta je kokosova torta, kjer v čokoladno smetano ne dodaš rumenjakov (osebno jih je pogrešim)...........se že veselim kokosove torte, ki jo bom pekla čez vikend Še link: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6359 katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 30. jan 2008 09:54:27

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jan 2008 9:59

lucka52 je napisal/a:
Katjushka, vedno delam krofe samo s kremo.Dober recept ima Tanya017 pod Krema pasticcera. Krofe pa lahko nadevas tudi s kremo za tiramusu, pa se kaj bi se naslo. So pa veliko lepsi, ce jih prerezes na vrhu in nato z zvezdastim nastavkom napolnis . lucka
Tudi jaz sem imela nagledano to kremo, ki jo bom tudi preizkusila, vendar bi rada tudi kakšno brez smetane za našega alergika. katjushka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

30. jan 2008 10:01

tadeja 13 je napisal/a:
Ker bom tudi sama poizkusila narediti krofe še z vanilijovo kremo po receptu Vandeline jr., mi bo ostalo veliko beljakov (od krofov in še od kreme), zato prosim, če še meni pomagate s kakšno idejo, kako naj porabim beljake. Španske vetrce sem že naredila, rada bi še kaj drugega. tadeja 13
Tudi o "Hitro, dobro in poceni" smo že nekajkrat govorili (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5692). veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2008 10:25

Tadeja, jaz sem napisala, kako se naredi echt vanilijeva krema - s tem, da je tam opis osnove (rumenjaki, mleko, strok) in s tem lahko delaš od sladoleda, kreme za kremšnite ali pa za v krofe - je pa treba pri vsakem od tega biti posebej pozoren na to, koliko smetane, kremfixa, želatine se dodaja. Glede beljakov je pa že moj šlager, da čisto vsega pa tudi ni treba pojesti...Stepeš beljake, dodaš kakšno olje in imaš izvrstno masko za lase. Vendelina jr.

Ashley  

član od: 25.9.2007

sporočila: 11

30. jan 2008 10:58

Jaz delam vanilijevo kremo na osnovi jogurta. V štiri vanilijeve jogurte vmešam tri želatine fix, dodam sladkor in na koncu pol litra stepene sladke smetane. Glede na to kakšen okus kreme želim, pa potem samo spreminjam okuse jogurtov. Ashley Sporočilo je spremenil(a) Ashley dne 30. jan 2008 10:59:11

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

30. jan 2008 10:59

Oh, najlepša hvala za recepte. Bom probala še to kremo kdaj narediti. Lp,tilenboc tilenboc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti