Vanilijeva krema?

lovely  

član od: 2.8.2007

sporočila: 21

tema odprta - 29. jan 2008 15:13 | ogledi: 33.558 | odgovori: 27

Živijo =)

Imam en problem. Bratu moram za rojstni dan spečt torto, vendar ne mara nobene čokolade v kremi ali pa sadja, oreščkov itd.

Pri tortah vedno poje samo biskvit in belo okrasitev torte (ponavadi je to smetana). Pravi da bi rad vanilijevo kremo, vendar med recepti ne najdem ničesar primernega.

Ne bi rada da bi bila krema preprosto sestavljena iz pudinga in smetane :(

Ima kdo kakšno idejo?

Hvala

lp lovely

lovely

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. jan 2008 15:23

Mene pa zanima vanilijeva krema, ki bi jo lahko uporabila kot nadev za krofe... katjushka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

29. jan 2008 15:29

Za krofe jaz naredim vanilijevo kremo tako, da v 4 dl mleka skuham vanilijev puding. V ohlajenega najprej vmešam penasto stepeno maslo (5dag) z vanilin sladkorjem in nato narahlo še 2 dl stepene alpske smetane s 3 vanilin sladkorji. Tako polnjene krofe prelijem s čokoladno glazuro. Lovely: kaj pa krema za čokoladno-vanilijevo ledeno torto iz baze, pa narediš samo belo kremo brez čokolade? Jaz bi v maso dodala še izpraskan stržen vanilijevega stroka, da bi bila res vanilijeva krema. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1686 Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 29. jan 2008 15:32:03

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

29. jan 2008 16:07

Toplo priporočam kremo od schillerjeve torte, ki je v bazi. To je vsaj za naš okus daleč najboljša krema za torte in še zelo kompaktna je. Priporočam, pa da prebereš komentarje za to torto, ker tudi jaz dam v kremo malo več želatine in namesto ene dam dve sladki smetani. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6337 Pa tudi krema od ledene torte je zelo dobra, prav tista, ki jo je že predlagala Ninja24, vendar čez kremo tete torte je vsaj za naš okus ni. Lp, tilenboc

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. jan 2008 17:16

Katjushka, vedno delam krofe samo s kremo.Dober recept ima Tanya017 pod Krema pasticcera. Krofe pa lahko nadevas tudi s kremo za tiramusu, pa se kaj bi se naslo. So pa veliko lepsi, ce jih prerezes na vrhu in nato z zvezdastim nastavkom napolnis . lucka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jan 2008 22:38

Lucka52 sem videla slikco teh tvojih krofov, res lepo. Mi res nismo ljubitelji marmelade (tudi trojanske kupujemo brez marmelade in sladkornega posipa, ki pač skomina...), zato krofe delam brez tega, oziroma premazane s čokolado in posute s kokosom ali mrvicami ali pa polnjene z vanilijo. Všeč so nam pa tudi instant kreme, galette in šlag pene ali pa tudi kupljena zmes za krem šnite ali princeske. Stvar okusa. Tudi jaz sem pri tortah bolj kremasta, zelo všeč so mi variacije s tiramisujem, ki mu dodam vanilijev instant prašek in potem zmiksam, velikokrat pa smetani ali tiramisuju dodam kar vanilijev jogurt. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. jan 2008 23:08

Ker smo ze pri krofih-imam eno vprasanje,ki ne spada v to temo, me pa firbec matra: par let nazaj sem eno druzbo peljala na Trojanske krofe - se prej pa sem se na moc hvalila, kako da so dobri...potem pa groza-so bili mastni,brez okusa, ni mi prijetno to pisat, ampak bi res rada vedela,ali je bil slucaj, ali pa res niti priblizno niso vec to, kar so bili! Ja Katka, pa s tisto kremo, ki jo imas pri"Goljatovem tiramisuju" so zelo dobri-preverjeno.Sem sla malo s tira-pardon!,pa lp. lucka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. jan 2008 23:22

Ja tista Goljatova krema za tiramisu je fenomenalna, pa še nič ni treba čakat čez noč ali par ur, da se strdi!!!! Za Valentinovo imam že naročenega jagodnega. Kolikor sem jaz jedla Trojanskih krofov, so bili dobri, res pa je, da me redko zanese tja, tako da ne poznam razlik prej-zdaj. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

30. jan 2008 7:58

Ali lahko kdo objavi še recept od te Goljatove kreme, prosim? Lp,tilenboc tilenboc

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

30. jan 2008 8:12

Lučka jaz imam podobne izkušnje s trojanskimi krofi, niso mi najboljši pa zelo mastni in suhi so, mogoče samo meni ne ustrezajo, sem navajena precej drugačnih, sem jih pa večkrat jedla in mi nikoli niso bili všeč.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti